• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

masaüstündeki ssd laptopa takılır mı ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan -ScarFace
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

-ScarFace

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Kas 2010
Puanı
51
masaüstü bilgisayarda kullanılan ssd yi çıkartıp laptopa takabilirmiyim ? sorun olur mu ?

masaüstü bilgisayarda kullanılan ssd yi çıkartıp laptopa takabilirmiyim ? sorun olur mu ?

Girişi nedir ? M.2 Sata mı ? M Sata mı ? SATA 2 mi ? SAS mı ? Girişler uymaz. Yeni anakartlarda M.2 Portu mevcut, yeni laptoplarda da öyle o zaman takabilir hatta RAID 0, RAID 1 gibi şeylerde yapabilirsin.

Silicon-Power-64GB-SATA-SSD-Back-Corner.jpg

sata III ssd ise kastettiğin evet takarsın. laptop anakartın sata III destekliyorsa ssd'nin tüm performansını, sata II destekliyorsa 200-300mb/s hızlarda kullanabilirsin ama ssd'nin asıl olayı veriye ulaşım süresi olduğu için mutsuz olmazsın yine. bunu takmak için var olan hdd'yi muhtemelen(ikinci bir 2.5" disk portun yoksa) çıkarman gerekir.

ssd'yi sıfırdan alıcaksan msata al. hdd'yi çıkarmana gerek kalmaz.

ssd için yer var laptopun içinde takıcağım ssd ye bakmıştım bi ara kutu gibi bişeyin içindeydi öyle takılıydı kasaya galiba onun içinden çıkartmam gerek

denedim olmadı ssd büyük geliyo biraz laptopun hddsiyle aynı boyutta hdd yerine takılabiliyo sanırım ssd 2.5 yazıyodu üstünde

Boyut farklı olamaz emin misin?

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Normalde takılması gerek, kendi masaüstü bilgisayarımın SSD kartını laptopa taktım ve kullanabiliyorum. Boyut farklı dediğin, yani yaklaşık olarak ne kadar bir oynama var?

Takılamaz. Yuva girişleri, teknolojileri farklı. Attığım mesajı kontrol et. Girişler uyuşmaz.

2,5" ssd'yi laptop hdd'si yerine takabilir. ikiside sata III veya sata II kullanıyordur. sata III geriye uyumlu olduğundan sata II porta da takılır.

anakartın üstünde ssd girişi var ama msata sanırım pc den çıkarttıgım ssd büyük geliyo yuvaya hdd ile aynı boyutta anca hdd yerine takılabilir sanırım

Geri