• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Matematik özürlüyüm

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
evet beyler bölümüm sayısal bilgisayar bölümü mezunuyum bölümü çok seviyorum ki elimdende oldukça iyi iş gelir fakat işini iyi yapmak yetmiyor üniversite için matematik yapmam gerekli çocukluktan beri matematik dersi bende ciddi anlamda gerginlik rahatsızlık sıkılma duygusuna sebep oluyo dil anlatim tarih edebiyat kimya biyoloji bu dersleri işlerken enerjim tavan yaparken matematik ismini duymak bile modumun düşmesine yetiyo 1 sene üni için boşuna gitti bu seneminde boşuna gitmesini istemiyorum fakat ANLAMIYORUUUM hoca konu anlatırken içim sıkılıyo kafam başka şeylere kayıyor kendime hakim olmaya çalıştıkca iyice cılkı çıkıyo geçenlerde oturdum evde actım konu anlatımları 4. sınıftan başladım bakın düşünün 4 diyorum ama bir türlü kendimi veremiyorum soruları okurken birileri sanki sürekli kulağıma bişeyler fısıldıyo cümlenin sonuna geldiğimde hiçbişey anlamamış oluyorum allahaşkına bir çare bir yol gösterin temel matematigim yok ilkokulda hocamız sınıfta sayısal loto oynar bizide kendi halimize bırakırdı şimdi işin içinden çıkılmıyor

Son düzenleme:
Her insan matematiği sevecek diye bir kural yok. Bende hiç sevmiyorum ve tıpkı senin durumundayım. Okurken de sadece matematik derslerinde en arkaya geçer telefonumla ilgilenirdim. Matematik dersinden nefret ederdim. Kendimi ne kadar vermeye çalışsam da adapte olamıyordum. Demek ki senin eğilimin sayısal değil sözel. Buna yönel ve kendini zorlama. Almak istersen de profesyonel yardımlar alabilirsin. Etkisi olabilir.

sevdiren birisine git veya değişik anlatan insanlar var mesela adamlar problem çözüyorlar defter fındık vs yerine lahmacun diyorlar a b arası demiyorlar istanbul ankara arası diyorlar gibi gibi yani eğlenceli yapacak şekilde kaynaklar var onları kullan

Öğrenmek için öğrenmemek lazım. Merak için öğrenmek gerekir. Ben bir formul dördüğümde nerden geldiğini kesinlikle araştırırım. Bazen formülü unutunca ispat yöntemiyle tekrar çözebilirim.

Reçete: Merak duygusunun iyileşmesi gerek.
İlaç: Wikipedia bunun için var.

Geri