• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Matematik Polinom

MarcioDemirci

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
4 Kas 2010
Puanı
42
Arkadaşlar sizden ricam şu soruların cevabı olacaktı. Cevaplaya bildikleriniz cevaplayıp yazarsanız çok sevinirim.

1. Soru
P(3x-1) + P(x-2) = 4x+7
olduğuna göre, P(x) polinomunun x-3 ile bölümünden kalan kaçtır?

A)4 B) 5 C) 8 D) 9 E) 15

2. Soru
P(x).P(2x+1) = 18x²-2
olduğuna göre, P(x) polinomu aşağıdakilerden hangisi olabilir?

A) 3x-2 B) 3x-1 C) 3x+1 D) 6x-1 E) -6x+1

2. soru a mı ? düzeltiyorum b de olabilir.:D

----------

1. soruda önce 4 buldum sonra 8 sonra 10 sonra baktım olmuyor 9 yakın geldi tabi uzun süre geçti üstünden tam hatırlamıyorum. :D

Son düzenleme:
2. soru a mı ? düzeltiyorum b de olabilir.:D

----------

1. soruda önce 4 buldum sonra 8 sonra 10 sonra baktım olmuyor 9 yakın geldi tabi uzun süre geçti üstünden tam hatırlamıyorum. :D

1. cevabı (A) 2. cevabı (B) sen sözelcisin belli oldu. :D

1. soruyu A buldum .

2. soruyu yanlış yazmışsın.

1.'nin çözüm yolunu gösterir misin doğru bulmuşsunda ilgilendiğin için de sağol. :)

2. soru da yanlış mı doğru mu bilmiyorum ama dergideki'nin aynısını yazdım.

1. cevabı (A) 2. cevabı (B) sen sözelcisin belli oldu. :D

1.'nin çözüm yolunu gösterir misin doğru bulmuşsunda ilgilendiğin için de sağol. :)

2. soru da yanlış mı doğru mu bilmiyorum ama dergideki'nin aynısını yazdım.

2. Soru yanlış 1. Soruyu eve geldiğimde anlatırım.

2. Soru

P(x)=ax+b diyelim
(ax+b).(2ax+a+b)=18x²-2
2a²x² + a²x + abx + 2abx + ab + b² = 18x²-2 buraya göre a=3 tür yerine koyup düzenlersek;
9x+9bx+3b+b²=-2
9x+9bx = 9x(1+b) = 0 -> b=-1

P(x)= 3x-1 olur

Yok müdür. :D Bu senede Mat - 2'ye çalışayım dedim Polinomlara geldim gene aynı sorularda takıldım. :D
2. sorunun cevabı geldi.
1. soru lazım. :D

Arkadaşlar sizden ricam şu soruların cevabı olacaktı. Cevaplaya bildikleriniz cevaplayıp yazarsanız çok sevinirim.

1. Soru
P(3x-1) + P(x-2) = 4x+7
olduğuna göre, P(x) polinomunun x-3 ile bölümünden kalan kaçtır?

A)4 B) 5 C) 8 D) 9 E) 15

2. Soru
P(x).P(2x+1) = 18x²-2
olduğuna göre, P(x) polinomu aşağıdakilerden hangisi olabilir?

A) 3x-2 B) 3x-1 C) 3x+1 D) 6x-1 E) -6x+1

P(x)= ax+b de yine abi, 3ax-a+b + ax-2a+b = 4x+7 4ax = 4x ise a=1 b=5 buradan da P(x)= x+5 . Senden istediği x-3 e bölümü yani P(3) o da 8.

Karışmasın ilk sorunun cevabı bu.

Geri