• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Matematik Soruları (2)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Zerooooo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Zerooooo

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Tem 2011
Puanı
1
Daha öncede böyle bi konu açdımdım.Sagolsun arkadaşlar baya yardımcı oldu hepsi dogru çıkdı gene aynı başarıyı beklıyorum arkadaşlar :D

1)Toplamları 8 olan iki pozitif sayıdan birincisinin küpü ile ikincisinin karesi toplamlarının minimum olması için,sayıların çarpımı kaç olmalıdır ?
2)Üç arkadaş birbirine benzeyen çantalarını bir köşeye bırakıp sohbete dalıyorlar.İçlerinden biri yanlışlıkla kendine ait olmayan bir çantayla ayrılıyor.Diğerleri de bir müddet sonra rasgele çantaları seçip ayrılıyor.
Buna göre, her birinin kendine ait olmayan çantayı almış olma olasılığı nedir ?
3) http://a1303.hizliresim.com/17/w/lk68m.jpg

Şimdiden Teşekkür Ederim

1inci soru birinci sayı 2 ikinci sayı 6 minimum için carpımlarıda 12

----------

pozitaf sayı demiş pardon ben pozitif tam sayı olarak aldım:D

3. sorunun cevabı x+y=6
İşlemleri yaparsak y+5/4,kök içinde 4x = 2y/4, kök içinde 4
y+5=2y/4
y=5
kök içinde 4x = kök içinde 4
x=1
x+y=6