• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mavi Ekran, DC, APR.sys Hataları Çözümü

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Screwy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Screwy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eki 2011
Puanı
175

Eger mavi ekran uyarısı alıyorsanız en iyi çözüm onun hata kodunu yazın ve Google dan ne tip bir hata oldugunu araştırtın. Tipik olarka mavi ekran sürücü veya kernel hatalarından düzeltilemeyen bir şey oluşursa ortaya cıkar. Yazılımlar da sebep olabilirse de, daha cok hardware ve sürücü sebebiyle ortaya cıkar.

KO client guvenliğini arttırmak için çalışmalar yapılabilmekte, koxp programlarının bu değişiklikleri aşma çabaları mavi ekran, hatta yukleme problemleri oluşturabilir.

Kimseye antivirusu kapatın diye tavsiye etmez ama pek çok antivirus istedğiniz programı taranmaktan muaf tutabiliyor. Eger antivirusunuz clienti kapatıyor yada siliyorsa muaf tutun veya güvenli zona aktarın.

Koxpu kapatın, multiclienti silin, ve APR'yi bypasslamaktan vazgeçin. Herkes için olmasa da çözüm bunlarda.

7211.png

Mavi Ekran Açıklaması

Durdurma hatası “0x000000050” istenen data hafızada bulunmadıgı zaman ortaya cıkar. Sistem hata üretir, normalde açılan sayfada dosya arıyordur. Bu durumda kayıp bilgi diskin okunamayan kısmında yer almaktadır. Sistem hata verir ve datayı bulamadıgı içinde recover yapamaz. Hatalı harddisk, buglı sistem, antivirus programı, ve bozuk NTFS volume butun bu tip hataları üretebilir. Bazı hardisk kombinasyonları da üretebilir.

Bu hatayı alan kişiler PC lerinin Service pack lerinin guncel oldugundan emin olmaları gerekiyor, guncellemeler Windosun sitesinden kolayca yapılabilir. Windows XP için Windows guncellemeden Microsoft guncelmeye kadar yapmalrını çünkü service packlere ve butun yuklenmiş Microsoft urunlerine hitab edecektir.
Windows Vista ve Windows 7 gunceleme sayfasında 'diger guncellemeler' olarak listelenenler gözükür, tavsiye edilen ama critik olmayan guncelemeledir.

Eger bu kullanıcılar, korsan Windows kullanıyorlarsa bu tur hatalarla karsılasacaklardır, ve yapılacak çok bir şey yoktur. Korsan Windows Windows'un hackelenmiş bir bozuk bir kopyasıdır, herhangi bir guncelleme tesebbusu de korsanı önleme rutinlerinin çalışmasını sağlıyacaktır.
7211.png

Mavi Ekran

Eğer bir mavi ekran ile karşılaşıyorsanız, lütfen bilgisayarınızda bulunanan MiniDump dosyasını indirip güvenli bir noktaya taşıyınız daha sonra da URL sini özel mesaj atarak biz GM lere gönderiniz. Bu bilgiyi yetkililere ve Mgame'e aktararak bu sorunu ortaya çıkaran sebebi belirleyebilmek için daha dikkatli bir araştırma yapmalarını sağlayabilirim.

Bilgisayarınızdaki minidump dosyasını indirebilieceğiniz adres: c:\windows\minidump
7211.png

Unhandled Exception Hatası

DXDiag komutunu girin ve sonuçları özel mesaj olarak bize atın. DXDiag işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler ;
1. ''BAŞLAT'' ya da "START" tuşuna basınız
2. ''Çalıştır ya da "run" komutunu seçiniz.
3. "dxdiag" yazın ve ''Tamam''ya da "OK" ye tıklayın.
4. Bütün seçenekleri kontrol ederek tüm testleri gerçekleştirin.
5. "Save all Information..." seçeneğini seçin ve seçtiğiniz bir noktaya bu dosyayı kaydediniz.

7211.png

Bir Teşekkür Yeter...Alıntı Değildir...

Son düzenleme:
"Alıntı değildir yazısını değiştir..."

bu mesajımı neden sildiğini öğrenebilirmiyim ? mod oldun diye kafana göre her mesajı silemezsin araştırma yaptım ve 3-4 tane bu konudan buldum nasıl alıntı değildir yazıyosun ? onu geçtim bide mesajımı siliyorsun :S

Nerden Bulduğun Beni İlgilendirmez...Benim Bu Forumdan Başka Takıldığım 2 Forum Var İsimlerini Verirdim Ama Reklama Girio.Onlarında 1 Tanesi Film Forumu

Bu Konunun Aynısı Başka 1 Forumda Açtım..Adını Çok Merak EDİYOSAN ö.m sÖLERİM.

Mesajını Silmemin Nedeni Sonunda Tartışma Çıkacağını Bildiğim İçindi.

Kafama Görede Mesaj Sildiğim Yok.

2 Yıl Knight Online Oynadım Bırakda Hatalarının Çözümlerini Bilelim Dimi.

İlla Başka Forumlarda Mevcut Diye Alıntı Yaptığım Anlamına Gelmez.!!!!

Diğer Forumda Açtığım Konudan Alıntı Yapmış Olabilirler.

Ben Oraya ALıntı Değildir Yazdıysam Alıntı Değildir. Tamammı Kardeşim.

Alıntı Yaptıığım Konuların Altına

[UYARI]Alıntıdır.[/UYARI]

Yazıyorum Zaten.

Yani Bu Konu

[UYARI]ALINTI DEĞİLDİR...[/UYARI]

Son düzenleme:
Geri