• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Maxigame Üyeliği

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan gzmhrm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gzmhrm

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
12 May 2009
Puanı
7
Merhaba,

Forum üzerinde üyelik alımlarında telefon üzerinden onay mesajı alarak üye olunsa daha iyi olmaz mı ?

Neden böyle düşündüğümü de açıklamak istiyorum;

1- Sürekli üyelik açıp spam yapanlar
2- Sürekli üyelik alıp server açanlar
3- Kendi hesabından yorum yapma cesareti olmayıp yeni hesap açıp olumsuz eleştiri yapanlar

Yukarıda saydığım maddelerin önüne bir nebze olsun geçileceğini düşünüyorum.

Eksi yada artı yönleri mutlaka olucaktır.

Bu işin bize hem maddi, hem manevi olarak çok fazla yükü olduğu için düşünmediğimiz birşeydir.

Ayrıca insanlar mail doğrulamasına bile tahammül edemezken kalkıp zaten tüm popüleritesi sosyal medya tarafından ele geçirilmiş zar zor ayakta duran forumlara bu tür sistemler entegre etmek kendi ayağına sıkmakla eşdeğerdir.

Fake hesapları ayırt etmek basittir. Mesaj ve konu sayıları ile üyelik tarihlerine bakın size fazlasıyla bilgi verecektir.

Bu işin bize hem maddi, hem manevi olarak çok fazla yükü olduğu için düşünmediğimiz birşeydir.

Ayrıca insanlar mail doğrulamasına bile tahammül edemezken kalkıp zaten tüm popüleritesi sosyal medya tarafından ele geçirilmiş zar zor ayakta duran forumlara bu tür sistemler entegre etmek kendi ayağına sıkmakla eşdeğerdir.

Fake hesapları ayırt etmek basittir. Mesaj ve konu sayıları ile üyelik tarihlerine bakın size fazlasıyla bilgi verecektir.

Sizleri etkileme konusunda hem fikirim bu konuyla alakalı düşüncemi ben anlayabiliyorum artık çözdüm ama diğer arkadaşlar bu denli düşünemiyor.

Sizleri etkileme konusunda hem fikirim bu konuyla alakalı düşüncemi ben anlayabiliyorum artık çözdüm ama diğer arkadaşlar bu denli düşünemiyor.

İnsanlar akıllarını başlarına alıp dikkatli davranmazlarsa ne telefon doğrulaması ne nüfus kayıt örneği ile üyelik soruna çözüm olamaz.

İnternet ortamında gerçekleşen dolandırılma ve kandırılma olaylarının %99'u insanların kendi ihmalkarlıkları, dikkatsizlikleri ve sorumsuzluklarından kaynaklanmaktadır. Kimse sizin yerinize sizin haklarınızı zorla koruyamaz siz kendiniz uyanık ve akıllı olacaksınız ki böyle şeyler yaşanmasın yoksa ne yapılırsa yapılsın işe yaramaz her türlü bir açığını buluyorlar.

Dolandırıcının birisi maxigame mobil ödeme sistemini kullanarak bir kadının faturalı hattından 1200 TL lik mobil ödeme işlemi yapmış. Mobil ödeme yapabilmek için TC kimlik no doğrulaması ve birçok işlem daha gerektiği gibi her işlemde hat sahibine mesaj gider ve hattınızdan şu kadar kesinti olacak onay veriyorsanız EVET yazarak cevaplayınız yazıyor. Bu mesaja rağmen okumadan kadın tam 12 kez 100 er TL lik işlemlere bizzat kendi eli ile EVET yazıp onaylamış ve sonuç olarak dolandırıcı tc doğrulama, tele gelen onaya da bir şekilde kadını 12 kez ikna etmeyi başarıp 1200 TL lik ürün alıp sırra kadem bastı.

Yıllardır bu soruna önlemler almaya çalışıyoruz kendimiz yırtıyoruz adeta ama ne yaparsak yapalım bir yolunu buluyorlar. İnsanlar kendileri bişey yapmadıkları sürece bizimle çözülecek iş değil bu.

Geri