• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Maxoloji Rss Takip ( Rss ile Forumları Masaüstünüzden Takip Edin ! )

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cottonmouth

images

Merhabalar arkadaşlar. Bazılarınız farketti bazılarınız da farketmedi ama sitemizde Rss var.

rssnedir1.jpg

Resimdeki gibi her forumun yanında bir rss butonu var.Bu butonlara basanınız olmuştur belki. Karşımıza aşağıdakine benzer bir sayfa geliyor.

rssnedir2.jpg

Bu sayfanın şuan pek bir anlamı yok gibi. İşte bu program sayesinde bunları daha anlamlı bir şekilde görüntüleyebiliceğiz. Programı anlatmadan önce Rss hakkında kısa bilgi veriyim.

Rss Nedir ?
RSS, genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastler tarafından kullanılan, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır.RSS ikonunu (
rss_button.gif
) gördüğünüz herhangi bir yerde, RSS verilerini RSS istemcinizi kullanarak alabilirsiniz.

Maxoloji Rss Takip Programı Nedir, Ne İşe Yarar ?
Maxoloji Rss takip programı www.maxoloji.com/forum adresinden rss yardımı ile listeden seçtiğimiz forum'un kolay ve hızlı bir şekilde takibini sağlar. Program Vb.Net dilinde tarafımca yazılmıştır.

Programdan Görüntüler

35973353.png

98023537.png

57516689.png

32787853.png

Temalar

61864204.png

Kullanımı

Programı çalıştırtıkdan sonra üstteki listeden istediğimiz forum'u seçeriz. Daha sonra listeye rss'den okunan konular gelir.

Link%20Blue%20Icon.jpg
: Listeden seçtiğimiz konuyu varsayılan internet tarayıcısı ile görüntüler.

earth%20Blue%20Icon.jpg
: Varsayılan internet tarayıcısı ile 'www.maxoloji.com' sayfasını görüntüler.

tool%20Blue%20Icon.jpg
: Seçenekler'i görüntüler

question%20Blue%20Icon.jpg
: Hakkında sayfasını görüntüler.

close%20Blue%20Icon.jpg
: Programı kapatır.

Programı taşımak için sol üstteki ikona tıklayığ sürükleyin.

Programı gizlemek için sol üstteki butona sağ tıklayıp menüden gizle seçilir.

.NET FrameWork 3.5 veya üstü gerektirir.

Virustotal Tarama Sonucu : VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner

Maxoloji Rss Takip Download için Tıkla (29.11.2010)

Bakanlar lütfen yorum yazsın :)

Önerilerinizi veya sorunları PM yoluyla yada burdan paylaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Harika Program Bence :) Önerim Yeni Versiyonda Yeni Mesajlar Yeri Ekle Ben Öyle Çok Takip Ederim Forumda :)
Bunda Çok Kullanışlı Olur :)

Eline Sağlık :beer

PS : Yani Hepsi Birden Gözüksün Demek İstedim :D

Son düzenleme:
tam olarak anlayamadım ne demek istediğini. yani soldaki son konular menüsü gibi mi diyorsun ? daha açık anlatırsan eklemeye çalışırım.

----------

Harika Program Bence :) Önerim Yeni Versiyonda Yeni Mesajlar Yeri Ekle Ben Öyle Çok Takip Ederim Forumda :)

böyle birşey için herhangi rss yok malesef sadece forumlar için var . sordum olmazmışda o yüzden olamıyor :)

----------

birkaç hata farkettim düzenleyip tekrar link koyucam .lütfen indirenler değiştirsin - çokda önemli hatalar değil programın düzgün çalışmasına engel olmaz - indirmeyenlerde yeni linkten indirsin .

yeni linki ekledim. silkroad resimleri ve videoları bölümlerinde rss yokmuş orda hata veriyordu onları düzelttim.

yüklemek isteyenler setupu açmadan önce program ekle kaldırdan eskisini kaldırmalı.

----------

bunuda denedim arkadaşım . yeni mesajların rss'i olmadığı için tüm rssleri okutup tümü diye bir bölüm altında gösterttim . ancak söyle bir problem var bi rss i okuması yarım saniye falan sürüyor ve 300 kusur tane forum var herbirininde rss' i var. 300 tane rss okuması 2 - 3 dakika sürüyor. Yani 2 - 3 dk. boyunca program kilitlenip yanıt vermiyor. yani yeni mesajlar için rss olmadıkca bu malesef olamıcak :S ama öneri için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Eline sağlık Emre.Biraz geç oldu ama kusura bakma artık :shm:

bende yapmıştım ama ümit abi yapma olmaz demişti:D
zaten bunun için extra programa gerek yok vista-win7 de bu özellik var

bilemicem denemedim ama muhtemelen rss'in linkini falan yazıyosundur. bunda tüm forumların linkleri var işte :D

bakiyim hemen

----------

yeniden kurdum kendi pc me + minibook ve bir başka bilgisyara dnedim hiç birinde sorun olmadı. Net framework 3,5 ve üstü varmı pc de ondan kaynaklı olabilir belki

evt kurulu. msi uzantılı dosyalarda hep bu hatayı veriyor. ne pc var bende ya :S cd okumaz oyun yüklenmez. sırf bu hata yüzünden silkroaddan başka oyun yüklenmyr. internetten flash oyun oynuyoruz. bu da resmi :

asdasdof.jpg

Son düzenleme:
Geri