• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

maymun

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Grogia
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Grogia

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
24 Ağu 2013
Puanı
3
eve maymun almaya karar verdim daha dogrusu arkadaşdan alıcam yeni yavruladı daha önce bakan varmı zormu evde bakılabilirmi ?

Tavşan, kedi,köpek,hamster,kuş devri bitti. Artık maymun beslemeye başlıyoruz, oğlum uyurken felan kulağını yalar bişey yapar başka birşey bul. :)

bebek bezi masrafı hastane masrafı tırmandığı perdenin yırtılması cartı curtu 6 ayda bir kan testi full check up falan derken boynuz kulağı geçer zaten hayvanların satın alınmasına karşıyım git sokaktan yavru bi kedi sahiplen daha mantıklı yine de senin bileceğin iş.

Maymununuz evcilleşen bir cinstende olabilir.Evcilleşmeyen türdende olabilir.
Eğer evcilleşmeyen bir maymununuz var ise evcilleşmesini sağlamak için mutlaka insan olan kalabalık ortamlarda bulunması gerekmektedir.
Evcilleşen maymununuzu evde kafesinden çıkartıp aranıza alabilirsiniz.Fakat maymununuzun yetişmesi için müstakil bahçeli bir evde besleniyor olması gerekmektedir.Bakımı biraz zahmetli fakat bir okadar keyiflidir.Maymununuz için en uygun dinlenme alanını belirlemeniz ve beslenme şeklini kişisel bakımını öğrenmeniz gerekmektedir.Maymununuzun beslenmesi sanıldığının aksine sadece muz yemez her tür meyveyi deneyerek hangisine seçeceğine karar verebilirsiniz.Eğitmeye çalıştığınız bu hayvan çok akıllı hayvanlardır.Tuvalet eğitimi konusunda bir günlük bir eğitim yeterlidir.
Maymunlar insanlara en çok benzeyen hayvanlardır.Diğer hayvanlar yavrularını doğduktan bir kaç ay sonra ayırabilselerde,maymunlar 4 yıl yavrularını yanlarından ayıramazlar.

Geri