• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mazda Arabaları Hakkında

CottonCandy

Atlas Evren
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Tem 2009
Puanı
472
Mg2lYa.jpg

Merhaba arkadaşlar geçenlerde gördüm bu mazda Rx8 araçları hakkında bilgisi olan varmı nasıl yani alsak elimizde kalma ihtimali varmı parçası bulunurmu araçlar hakkında iyi bir bilğisi olan bana yazarsa sevinirim :)

Kardesim ben tip mip bakmadan donanim olarak bakiyorum ve bunlarda vinc motoru var,teknik özelliklerine baktiysan sadece (mazdanin bu modelinde rx8) torku yüksek olur ustasi az olur,ne 2 zamanlidir ne 4 zamanlidir, 3 zamanli üçgen motor vardir,farkindaysan cok kucuk cc motoru ile cok yuksek beygire sahiptir,bu sebepten rx8ler az üretilmiştir,çok yüksek güc üretir beklentininde çok üzerinde sürat yapar :)

Ben ticari düşündüğüm için ustasini,parçasini bulamadiğim haliyle satişininda yavaş olduğu bir arabaya girmem ama bu şahsi fikrimdir,beklentilerini fazlasiyla karşilar.

Kardesim ben tip mip bakmadan donanim olarak bakiyorum ve bunlarda vinc motoru var,teknik özelliklerine baktiysan sadece (mazdanin bu modelinde rx8) torku yüksek olur ustasi az olur,ne 2 zamanlidir ne 4 zamanlidir, 3 zamanli üçgen motor vardir,farkindaysan cok kucuk cc motoru ile cok yuksek beygire sahiptir,bu sebepten rx8ler az üretilmiştir,çok yüksek güc üretir beklentininde çok üzerinde sürat yapar :)

Ben ticari düşündüğüm için ustasini,parçasini bulamadiğim haliyle satişininda yavaş olduğu bir arabaya girmem ama bu şahsi fikrimdir,beklentilerini fazlasiyla karşilar.

walla alim senin kadar anlamıyorum ama tasarımı çok hoşuma gitti birde hız seri olması iyi ama ben öyle aşırı hız yapan biri değilim maksat sport takılmak :)

walla alim senin kadar anlamıyorum ama tasarımı çok hoşuma gitti birde hız seri olması iyi ama ben öyle aşırı hız yapan biri değilim maksat sport takılmak :)

Kardesim o zaman girme derim,bildiğin kepce,vinc vb motoru var,güc üretmeye dayali tonlarca yükü kaldiricak gücü taksiye uyarlarsan ne olur uçar gider tabi ama çok yakar,ustasi olmaz sanayi köşelerinde uğraşma,sricco bakiyordun bir ara ne güzel :)

Kardesim o zaman girme derim,bildiğin kepce,vinc vb motoru var,güc üretmeye dayali tonlarca yükü kaldiricak gücü taksiye uyarlarsan ne olur uçar gider tabi ama çok yakar,ustasi olmaz sanayi köşelerinde uğraşma,sricco bakiyordun bir ara ne güzel :)

onda bakıyorum dahada bakıyorum aslında 97 model porsche var boxter 85 bin tl istiyorlar oda var aklımda ama ben daha ucuz birşey istiyorum

kardeşim 1.3 wankel motoru var bakımı zahmetlıdır kendı özel yağı vardır ondan başka kullanırsan motor paket olur yenı motor 9-10 bin tl cıvarında en düşük yakıt tüketımı 8 lt zorlarsan 21 lt ye kadar çikar arkadan itişli drift filan yapmak ıcın bırebir cok sağlam araba ama dedıgım gıbı çok zahmetli start&stop prosudurlerı var öyle direk kapatamıyosun kontagı motorun ömrü gidiyo eğerkı prosüdürlere uyarsan 250 bin km ye kadar üzmez senı ıkıncı el alımlarda motor kompresyon değerini ölçtürüyorsun 8 ve üzeri ise motor sağlam değilde bitmiştir :)

Not: bakımı sadece ve sadece mazda yetkılı servıste yaptırılması gerekır çünki wankel motordan anlayan üsta yok gibi birşey Türkiyede

Son düzenleme:
kardeşim 1.3 wankel motoru var bakımı zahmetlıdır kendı özel yağı vardır ondan başka kullanırsan motor paket olur yenı motor 9-10 bin tl cıvarında en düşük yakıt tüketımı 8 lt zorlarsan 21 lt ye kadar çikar arkadan itişli drift filan yapmak ıcın bırebir cok sağlam araba ama dedıgım gıbı çok zahmetli start&stop prosudurlerı var öyle direk kapatamıyosun kontagı motorun ömrü gidiyo eğerkı prosüdürlere uyarsan 250 bin km ye kadar üzmez senı ıkıncı el alımlarda motor kompüresörlerını ölçtürüyorsun 8 ve üzeri ise motor sağlam değilde bitmiştir :)

Not: bakımı sadece ve sadece mazda yetkılı servıste yaptırılması gerekır çünki wankel motordan anlayan üsta yok gibi birşey Türkiyede

öğrendiğim iyi oldu 2.el alacam bende az bakıyorum araştırıyorum daha

araba cidden çok iyi bir makine eğer benzın sorun değil ve düzgün bakarım dıyorsan kesınlıkle üzmez
Ben temiz ve titiz kullanan biriyim mersinde birtane var satılık bakacağım ama az daha araştırma yapmam gerek tam emin olmam gerek

SM-A300H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben temiz ve titiz kullanan biriyim mersinde birtane var satılık bakacağım ama az daha araştırma yapmam gerek tam emin olmam gerek

SM-A300H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teker teker post oluyo ama kusura bakma şimdi aklıma geldı 2008 üzerı alırsan daha iyi olur r3 serisi onlar daha iyi şanzumanı var bilgin olsun :)

Geri