• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Medieval II: Total War (MII:TW) Oyun Performans Ayarları & Optimizasyon Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar. Şahsen kullandıgım ve oldukca faydasını gördüğüm oyun optimizasyonlarımı anlatıyorum size.

Aslında oyun performansını arttırmak için en gerekli olan şey bilgisayarınıza overclock yaptırmaktır.overclock hakkında bilgiyi internetten alabilirsiniz.notebook kullanıcıları için önermiyorum.

Şimdi gelelim benim optimizasyonlarıma.

Gerekli programlar:

- Game Booster : http://www.tamindir.com/game-booster/

- Advanced System Care http://www.iobit.com/advancedwindowscareper.html

kingdoms ve modlarına girerken oyuna her baslayısımızda bu 2 programdan faydalanıcaz.simdi gelelim bunları nasıl kullanıcaz.stainless steel 6.3 modunu kullandıgınızı varsayıyorum.oldukca agır ve turn süreleri uzun olan bir mod.

1- Advanced system care programını acıp ortadaki çare yazan yere tıklıyoruz.bilgisayarımızı temizliyor ve optimize ediyor.ccleaner programına benzer sekilde.bittikten sonra programı kapatıyoruz.

2- Şimdi game booster programını acıyoruz.system tweaks bölümüne geliyoruz.top performance'ı seçiyoruz.program otomatik kaydeder ve bilgisayarınız iyi performansta çalışır hep.sonra customize yi tıklıyoruz.orda solda seçilmemiş servisler varsa hepsini seçin ve next deyin.önce show current user..... yazan'ı tıklayın sonrada check all yazın ve go deyin.iste bu kadar.9 sn sonra program kendini araç çubuguna atar ve size oyuna girebilirsiniz.

3- Şimdi tekrar advanced system care programını acıyoruz.alttaki turbo boost kapalı yazan yere tıklıyoruz.sonra pcnizi şimdi güçlendirini tıklıyoruz.bekleyin 4 sn içinde program kendini kaybeder.sonra akıllı ram secenegini tıklıyoruz sagdakı.git i tıklıyoruz.derin temizle seceneğini seçiyoruz.3-4 sn optimize yapar bittiğini görürsünüz.sonra görev çubuguna küçültü tıklıyorsunuz.işte bu kadar bu bütün oyunlar için gecerli olan yol.

4- Örnektede söylediğimiz gibi stainless steel 6.3 modumuz var diyelim.(yada baska mod hic farketmez)masaüstündeki stainless steel sembolünü tıklıyoruz.oyuna girmesini bekliyoruz.oyunun ana menüsüne gelince ctrl+alt+delete yapıp windows görev yöneticisini aciyoruz.windows görev yöneticisini baslat secenegini seciyoruz(vista ve windows 7 de böyle).işlemler bölümündeki kingdomsexe yi sag tıklıyoruz.öncelik ataya geliyoruz ve yüksek seceneğini seciyoruz.önceliği değiştir i seçiyoruz.windows görev yöneticisini yukardaki x işaretine tıklayarak kapatıyoruz.su an bilgisayarınız tamamen optimize halde oyunu oynamaya hazır.single player dan oyuna devam ediyorsunuz.

5- Stainless steel 6.3 oynayanlar için twcenter forumunda bır adamın yaptıgı kısa turn zamanı scriptini veriyorum.işte linki http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=377983 ben ordaki no rr gracul ai seceneğini kullanıyorum. Sizdde öyle yapın. En hırçın ai o zaten. Ve rr yani real recruitment tamamen sacmalık. İndirdikten sonra m2tw ana dosyadaki mods klasörünün içine at.ordaki installeri mods klasörünüze yönlendirin.

Not: Windows XP kullananlar 4. maddeyi dikkate almasınlar. XP kullananlar masa üstündeki kullandıkları modun sembolüne sağ tıklayıp özellikler deyip hedef yazan yere.bir bosluk bırakıp space ile sonra -nopriorities yazsın ve kaydedip çıksınlar.

Geri