• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Merhaba

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Merhaba, ben bir ülkede inanış ve ya inanmama tartışması yerine iyilik ve kötülüğün tartışılmasını istiyorum. Her 2 tarafta da iyi ve kötü insanlar var bu tarafları haklı ve ya haksız kılmaz bence. Çünkü bir insanın tarafı, değerleri ve inancı sadece ve sadece kendisini ilgilendirir. Toplumu ilgilendirmez. Ben bir müslümanım ve inanın gram umrumda değil kimin neye inanıp inanmadığı kimin ne giydiği kimin ne içtiği, hepsine tek tek insan olarak öncelikle saygım var benim. Benim kendimden başka kimin üzerinde böyle bir yargım söz konusu olabilir ki ben herhangi bir insanın inancına giyimine ve ya kendine göre edindiği herhangi bir şeye laf atabileyim ? Toplumlar eğer belirli saflara ayrılacaksa bu saflar inançlı, inançsız, kadın , erkek ve ya diğer zıt durumlardan herhangi bir ikilisine değil iyi ve kötü olarak ayrılması gerekmez mi ? Neden insanlara bakarken ve ya onları severken giyimlerini, görünüşlerini inançlarını değerlendiriyoruz da karşımızdaki insanın iyi kötü ve ya erdemli olup olmadığı hiç mi hiç umrumuzda olmuyor ? Neden herkes bir şekilde kendi beyninin içindeki her düşünceyi belirli bir topluma ve ya kitleye dikte etme ihtiyacı hissediyor. Kendimiz ne hissedersek hissedelim neye inanırsak inanalım niye karşımızdaki insanlarla kaynaşamıyoruz ? Budur beni rahatsız eden şey.

Emrecim bu forumda bu konu hakkında adam akıllı saygı ve sevgi çerçevesinde bu konuyu ilerletebileceğine cidden inanıyor musun ?

Ben şahsen inanmıyorum, çünkü... Yaş ortalaması + Cehalet forumumuzdaki kullanıcıların en ağır basan olumsuz yanları. Forumumuzun yaş ortalaması 15-16 civarında ve maalesef çoğu kişi ergence hareket edip o şekilde konuşuyor. Ha tabi bu bir suç değil, burası bir oyun platformu ve yaşı küçüklerin olması son derece normaldir. Arada biraz olgun kişiler de var ama onların da çoğu sadece babadan oğula geçen düşünceleri hiç sorgulamadan ve araştırmadan tekrar edip insanlara empoze etmeye çalışıyorlar.

Ha bir de çok iyimser ve çok karamsarlar var... Çok iyimserler ne olursa olsun bunada şükür diyip herşeyi kafalarında bitirip zaten kabullenenler. Tabiki herşey için Allah'a şükür buna kimsenin itirazı yokta, insanlar birazda yanlışları bulup eleştirebilmeli ve düzeltme yolunda birşeyler yapmalı en azından.

Çok karamsarlar ise, yapılan hiç bişeyden hiç bir zaman memnun olmazlar. Sürekli olarak herşeyin en kötü yönünü görmeye çalışırlar. Bu da aslında yanlış bir yaklaşım ve ben de tam olarak olmasa da bu gruba biraz daha yakın sayılırım ortam ve şartların oluşturduğu koşullar nedeni ile.

Bu tarz konularda istenilen sonuca ulaşabilmek için seviyenin biraz daha yüksek olduğu, insanların kendi özgün fikir ve düşüncelerine sahip olduğu, iyiyi ve kötüyü görüp her ikisinede hakettiği şekilde yaklaşabilecek objektif insanların olduğu bir platformda konuşmak ve tartışmak gerekir.

Emrecim bu forumda bu konu hakkında adam akıllı saygı ve sevgi çerçevesinde bu konuyu ilerletebileceğine cidden inanıyor musun ?

Ben şahsen inanmıyorum, çünkü... Yaş ortalaması + Cehalet forumumuzdaki kullanıcıların en ağır basan olumsuz yanları. Forumumuzun yaş ortalaması 15-16 civarında ve maalesef çoğu kişi ergence hareket edip o şekilde konuşuyor. Ha tabi bu bir suç değil, burası bir oyun platformu ve yaşı küçüklerin olması son derece normaldir. Arada biraz olgun kişiler de var ama onların da çoğu sadece babadan oğula geçen düşünceleri hiç sorgulamadan ve araştırmadan tekrar edip insanlara empoze etmeye çalışıyorlar.

Ha bir de çok iyimser ve çok karamsarlar var... Çok iyimserler ne olursa olsun bunada şükür diyip herşeyi kafalarında bitirip zaten kabullenenler. Tabiki herşey için Allah'a şükür buna kimsenin itirazı yokta, insanlar birazda yanlışları bulup eleştirebilmeli ve düzeltme yolunda birşeyler yapmalı en azından.

Çok karamsarlar ise, yapılan hiç bişeyden hiç bir zaman memnun olmazlar. Sürekli olarak herşeyin en kötü yönünü görmeye çalışırlar. Bu da aslında yanlış bir yaklaşım ve ben de tam olarak olmasa da bu gruba biraz daha yakın sayılırım ortam ve şartların oluşturduğu koşullar nedeni ile.

Bu tarz konularda istenilen sonuca ulaşabilmek için seviyenin biraz daha yüksek olduğu, insanların kendi özgün fikir ve düşüncelerine sahip olduğu, iyiyi ve kötüyü görüp her ikisinede hakettiği şekilde yaklaşabilecek objektif insanların olduğu bir platformda konuşmak ve tartışmak gerekir.
Tartışmak için açmadım ki abi kendi görüşümü belirten özgün bir yazıdır bu beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez tartışmak isteyen ulaşır bana tartışırız içli dışlı.

Abi izin verirsen bu konu dursun.Kimse tartışma çıkartmayacak bu konuda söz verebilirim.
Herkes kendi düşüncesini "KİBAR" bir dil ile belirtirse hiç bir sorun olmaz.

Geri