• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Meslekler ile ilgili

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dilky17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dilky17

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
9 Ocak 2015
Puanı
22
Öncelikle hayırlı akşamlar arkadaşlar.Direk konuya gireyim 4 yıl boyunca meslek lisesinde makina bölümünü okudum 25 küsür erkekle lanet olsun :D ortam falan iyi güzeldi de neyse üni. kazanamadım ve 2 yıllık tekrar makina gideyim dedim ve gittim bu sefer 65 tane erkek cidden ruhum daralıyor , sıkılıyorum çok kötü keşke yazmasaydım dedim bide derslerde çok sıkıcı 10.sınıfta gördüğümüz teknik resim elle çizmi şimdi tekrardan yaptırıyor anasını satayım devir teknoloji devri bilgisayar ile çizmek varken eşşek gibi elle çiziyoruz bide her şeye laf yapıyor her neyse demek istediğim bu sene tekrar ygs lys hazırlanmayı düşünüyorum ama bölüm olarakta makina müh. istemiyorum 4 yıl 65 erkekle yürümez be bide başka şehir kazansam yurt falan orda erkekler oho hiç çekilmez :D ileriye yönük geleceğimiz ile ilgili sizinde okuduğunuz meslekler vb nelerdir , bana tavsiyeleriniz nelerdir devam mı etmeliyim napmalıyım bilemiyorum.Şimdiden teşekkür ederim düşünceleriniz için.

Şimdi insanların sana gelip şu meslek şöyle güzel bu meslekte böyle para var demesi ve senin o mesleklere yönelmen kendi yaşayacağın hayatı riske atmaktan öteye gitmez. Öncelikle kendi ilgi ve yeteneklerini göz önüne alarak bir bölüm seçimi yapmalısın. Meslek lisesi mezunusun ve anladığım kadarıyla hem mezun olduğun bölümden hem de şu an okuduğun bölümden memnun değilsin. Şimdi en başta makine bölümü seçmek yerine düz liseye gitseydin lisans derslerini daha verimli alabilirdin ve şu anki alanının dışında bir seçim yapman çok daha kolay olurdu. Bu açıdan çok geç olmadan kendi ilgi ve yeteneklerine göre bir bölüm belirleyip çalışmalara başlaman gerekir çünkü kendi alanın dışında yapacağın bölüm seçimleri belirli ölçülerde lisans dersi bilgisi gerektirecektir. (Alanına göre matematik-fizik-kimya-biyoloji ya da edebiyat-coğrafya) Gerekirse dersaneye yazılıp uzman rehberlik desteğiyle daha rahat bir seçim yapabilirsin. Ama sana tavsiyem çok geç olmadan kendini bir yola koyman.

Şimdi insanların sana gelip şu meslek şöyle güzel bu meslekte böyle para var demesi ve senin o mesleklere yönelmen kendi yaşayacağın hayatı riske atmaktan öteye gitmez. Öncelikle kendi ilgi ve yeteneklerini göz önüne alarak bir bölüm seçimi yapmalısın. Meslek lisesi mezunusun ve anladığım kadarıyla hem mezun olduğun bölümden hem de şu an okuduğun bölümden memnun değilsin. Şimdi en başta makine bölümü seçmek yerine düz liseye gitseydin lisans derslerini daha verimli alabilirdin ve şu anki alanının dışında bir seçim yapman çok daha kolay olurdu. Bu açıdan çok geç olmadan kendi ilgi ve yeteneklerine göre bir bölüm belirleyip çalışmalara başlaman gerekir çünkü kendi alanın dışında yapacağın bölüm seçimleri belirli ölçülerde lisans dersi bilgisi gerektirecektir. (Alanına göre matematik-fizik-kimya-biyoloji ya da edebiyat-coğrafya) Gerekirse dersaneye yazılıp uzman rehberlik desteğiyle daha rahat bir seçim yapabilirsin. Ama sana tavsiyem çok geç olmadan kendini bir yola koyman.

Şu fontu düzeltte adam kör olmasın. :D

Mekatronik mühendisliği okuyorum istersen ben anlatmayayım :D

4 yil 65 erkek ile yurumez demissin ama, bunun endisesine kendini cok kaptirir da gelecegi olmayan bir ise yonelirsen bir omur boyu guzel para kazanamazsin. Para kazanamazsan da sap dolasmaya, basit yasamaya devam edersin. Kari kiz kolay, yeter ki guzel para kazan. Aklini basina al, bu isi seviyorsan sık disini. Sabrin sonu selamet demis atalarimiz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bende 4 yıl meslek lisesi okudum ama bizde 1 kız vardı :pro bende ilk sene kazanamadım ama 2 yıllığa da gitmedim bir daha hazırlandım her şey iyi hoş öyle yada böyle bir yerler tutturacak seviyeye geldim dershanenin son zamanları bir kız arkadaşımın ısrarı üzerine babama yurt dışında düşük ücretlerde üniversite ye gitme imkanını sordum ( ama benim babam bu olay olmadan 3-4 ay öncesine kadar beni özel okula dahi göndermez kendin kazanacaksın derdi her ne olduysa bilmiyorum iyi oldu ama herhalde ) oda tamam ben yollarım sen kıvırabilecek misin dedi bende hallederim ne olacak ki deyip araştırmalara başladım o sıra da arkadaşımda gideceğimiz ülke hakkında bir kaç sıkıntılı durum olduğunu duymuş ülkeyi değiştirmiş vs vs olmuş bende hala orada kararlı gibiydim ama ısrarlara daha fazla dayanamayarak oradan tam vazgeçmedim ama babamın sunduğu fırsatı burada değerlendirip istanbulda 4-5 tane özel okul yazdım kesin gelir gözüyle bakıyordum ki gelmedi :D neyse uzatmayalım sonradan polonya da karar kıldık ama kasımın 9 da maltaya gidiyorum ingilizce için seneye polonya da mimarlığa başlıyorum :D sana diyeceğim şu ben küçüklükten beri mimarlık istemişimdir yani küçüklük dediysem 13-14 yaşımdan beri ama kendi başarı düzeyini insan az çok bilir o yüzden Türkiye şartlarında olmayacağını ben biliyordum o yüzden kendimi lisede okuduğum bölüme ve türevlerine hazırlamıştım aynı şekilde sende ya kendine güvenip iyi puanlar çıkartıp geçerli işler yapacaksın yada okuduğun bölümün 4 yıllığına gideceksin , karı kız meselesine gelince ben ilk okulda okadar yırtık biri değildim lise yede mesleğe gidince üzerine mum dikildi son 1 senedir yeni yeni açılıyorum dert etme yani o mesele sıkıntı değil zamanla geçiyor hadi iyi forumlar :pro

Geri