• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Metin2 İteme Efsun Sabitleme

Tayfun Bey

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Kas 2015
Puanı
13
Arkadaşlar daha önce birçok kez verildi biliyorum ama anlatımlar pek hoşuma gitmedi, açıklayıcı bir anlatım yok.Bende işinize yarıyacağını düşünerek kendimce bir anlatım yaptım.Buyrun geçelim ;

İlk işlemimiz
'' Navicat > Player > İtem Proto ''
ya girmek olucak.İtem protoda oyunumuzda bulunan bütün itemler kodlarıyla beraber mevcut durumda.Fakat hepsiyle işimiz yok.Belirtmek isterim silah,zirh,bilezik vs. farketmez bütün itemlere sabitleme yapabilirsiniz.Biz bugün kodu
229 olan '' Ay kılıcına - Zeka '' sabtliyeceğiz.

İtem Proto'da
(CTRL+F)
yaparak editliyeceğimiz itemin kodunu yazıyoruz.Ay kılıcı için 229.Kodu yazdığınız anda karsınıza editliyeceğiniz item cıkıyor ve sağ tarafa doğru birçok sütun bulunuyor.Bizim işimize yarayacak sütunlar ''applytype0,applyvalue0,applytype1,applyvalue1 ve applytype2,applyvalue2'' olucaktır.Fakat bazı fileslerde bunlar ''attrtype ve attrvalue'' olabilir.

İtemimizi editlemeye başlıyoruz.

''applytype0,appylytype1,applytype2'' bu sütunlara hangi efsunu sabitliyeceksek onun kodunu yazıyoruz.Kodları tanıtımın sonunda vereceğim.

''applyvalue0,appylyvalue1,applyvalue2'' bu sütunlarada eklediğimiz efsunun değerini yazıyoruz.Fakat +0dan +9a bütün değerleri aynı yaparsanız silahın +0ve +9daki verdiği efsun değeri aynı kalacaktır.Onuda kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Ay kılıcının sütunundaki applytype ve applyvalue'lerle bir örnek vereyim hemen.Biz zeka efsununu sabitliyeceğiz.Zekanın kodu aşağıdada gördüğünüz gibi ''4'' applytype2'ye 4 yazıyoruz.Çunkü applytype0'da saldırı hızı, applytype1'de yarıinsan efsunu zaten sabit.''applytype2'ye 4 yazdıktan sonra applyvalue2'yede kaç zeka olmasını istiyorsak onun oranını yazıyoruz.Resimdede gördüğünüz gibi ben 15 olarak sabitlemişim.Bu işlemleri yaptıktan sonra itemlerinize istediğiniz efsunları sabitleyebilirsiniz.Reboottan sonra aktif olucaktır.Fakat itemlerinizde eklediğiniz efsunları görebilmeniz için pack editleme işlemini bilmeniz gereklidir, daha sorna onuda acıklarım.

KODLAR ;

1 - HP
2 - sp
3 - HP [ statu]
4 - SP [ statu ]
5 - STR[ STATU]
6 - dex [statu]
7 - saldirı hızı
8 - hareket hızı
9 - büyü hızı
10 - hp üretim
11 - sp üretim