• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Metin2 Panel Kurulumu |

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan FaciaGC
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

FaciaGC

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
27 Ocak 2014
Puanı
2
Şimdi resimli anlatıma geçelim arada yazılı anlatım var ama fazla sıkmaz.

Açılan sayfada 4 tane kutucuk var. Hepsini işaretleyip next butonuna tıklıyoruz. Diğer sayfada sunucu adı ve mail adresi girmemiz gerekecek. Sunucu adı bölümüne localhost, mail adresi yerine ise rasgele bir mail adresi yazıyorum ve next butonuna tıklıyorum

75811058pl3.jpg

Yeni sayfada şifre girmemiz gerekecek. Bilgisayarımızdaki sitelerin internet ile alakası olmadığından yani hack edilme sorunu olmadığından kısa bir şifre yazın. Örneğin ben şifre olarak 1 yazıyorum ve Install butonuna tıklıyorum

61447028nk6.jpg

Son olarak açılan sayfada Finish butonuna tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Appserv’i bilgisayarımıza kurduk. Kullanıcı adımız root şifremiz ise kurulumda girdiğimiz şifredir.
Appserv Kullanımı :
Programı kurup bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra tarayıcınızı açıp localhost yazar ve enter tuşuna basarsanız sunucunun çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz. Sayfa açılıyorsa sunucu çalışıyor demektir. En üstteki phpMyAdmin linkine tıklayarak veritabanı yönetim sayfasını açabilirsiniz ve veritabanı oluşturabilirsiniz.

54841676ap6.jpg

www adlı dosyanın içini silip kendi indirdiğiniz panel dosyasını yükleyin

Panel Ayarlarına Gelince
Config.php dosyasını not defteri ile açın

panel3t.jpg

$mysql_host serverın ip si
$mysql_user serverin veri tabanı kullanıcı adı
$mysql_pass kullanıcı şifresi
$mysql_db veritabanı adı.
bilgileri doğru girin çalışacaktır.
paneller aşağı yukarı aynı işi yapar renk,tasarım farkları olur onun dışında istatistikler falanda olur farklı farklı panellere göz atın.

Geri