• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Minecraft RAM Vermek [by _DeaLyDeviL_]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dentrax
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dentrax

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Şub 2011
Puanı
707
d08rl.gif

unled3td.jpg

Herkese Merhaba !

Minecraft'a R.A.M vererek oyunun verdiği FPS'i arttırabilirsiniz.

Desteklenen sürümler : 1.5.2 'e kadar destekler. Sonrasını desteklemez.
Yüksek versiyonlar için launcher'de ayarı bulunmaktadır.

Sadece 6 adım ile yapabiliriz.

unled3td.jpg

Adım - 1

Öncelikle minecraft'a ram vermeden önce, java versiyonunuzu güncelleyin.

TIKLAYIN

unled3td.jpg

Adım - 2

R.A.M vermek için gerekli olan dosyaları indirelim.

[HIDE][/HIDE]

unled3td.jpg

Adım - 3

Java, "C:\Program Files\Java\jre7\bin\javaw.exe"
MinecraftSP, "C:\Users\Isim\AppData\Roaming\.minecraft" 'de olması gerek.

unled3td.jpg

Adım - 4

Program'a default 3Gb RAM verilmiştir. Arttırmak veya azaltmak için,

-Xmx3000M -Xms3000M değerleri ile oynayın.

Not: Sisteminizde 4 Gb ram varsa, 4gb vermeyin.

3000 olan kısım kaç MB (Megabyte) olacağıdır.

unled3td.jpg

Adım - 5

Programı açın, tanıtım yazısını geçmek için bir tuşa basın, açmak için bir tuşa daha basın.

unled3td.jpg

Adım - 6

Eski kısayol'a sağ tıklayın;

"C:\Users\Isim\AppData\Roaming\.minecraft\MinecraftSP.bat"

değerini ekleyin.

Başlama yeri;

"
X:\Program Files (x86)\Minecraft"

yani oyunun kurulu olduğu yer.

unled3td.jpg

Maxigame - _DeaLyDeviL_

unled3td.jpg

2liivc6.png

Son düzenleme:
Oyunu oynamadım,ama devasa piksellerden oluşan bir oyuna neden 3 gb ram verilirki:D

Oyunu oynamadım,ama devasa piksellerden oluşan bir oyuna neden 3 gb ram verilirki:D

10 Gb ram isteyen tex. pack var. :)

----------

Program Hatalı senin furkan klasörünü açmaya çalışıor haliyle açamıor :D Nasıl Düzelticez :D

"Furkan" kısmını editlemeyi unutmuşum. Java dizinini ilk başa, oyununun dizinini sonuncu yere kopyala. Not defteri ile yapabilirsin. Kodlar sorunsuzdur.Test ettim koymadan önce. Program açılırken çökmeleri engellemek için 1-2 satır kod attım sadece.

Team versem benim pcde ayarlar mısın ram verme işini ?

NotDefteri, Kodları Yapıştır, Farklı Kaydet, İsim.Bat

ya bn anlamdım yardım et bana bi türlü olmadı hep hata veriyo bn minecarft ı kasmadn hızlı bir şekilde oynamak istiyorum ama yüklenmiyooooooo yardım et lütfen yardım et lütfen

Oyunun harcadığı RAM miktarı F3 tuşuna bastığın zaman, sağ üst köşede gözüküyor.
Servere verilen RAM miktarı ise serveri açan .jar ile ayarlanıyor.

Server bukkit ise, o java'yı çalıştırmak için manuel olarak giriliyor. Onun dışında, Snooper ayarlarında, "memory_" ayarlarını görebilirisin. Server sahibi sen değilsen, başka bilmiyorum. :)

Ya benım minecraft açiliyor sonra yeşil çubuk doltuktan sonra oyun kapanıyor ram 1 gb ekren kartı 128 mb işlemci 1.8 bundan dusuk sısstemlerle çalıştıran pc ler gordum

benimde ekran kartı yetmiyo ne yapabilirim 1 gb ram 64mb ekran kartı

Geri