• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

MineCraft - Slime Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
150px-Slime.png

Slime Rehberi
Forum slimeler hakkında hiçbir bilgi olmadığını gördüm, bende bu rehberi hazırlama gereği duydum. Rehberde slimelerin canları, nasıl slimeball düşürebileceğinizi, slimelerin nerde spawn olduğunu vs. anlatacağım.

Grid_Slimeball.png
Slimeball

Slimeball, en küçük slimelerden 0-2 miktarda düşüyor. Slimeball, Sticky Piston yapmak için kullanılır.

Grid_Slimeball.png
Boyutları
120px-Smallslime.png

En Küçük: 0.6 blok boyutundadır. Hiç hasar veremez, yarım canı vardır.

120px-Normalslime.png

Küçük: 1.2 blok boyutundadır. 2 canı vardır, 1 hasar verir.

120px-Bigslime.png

Büyük: 2.4 blok boyutundadır. 8 canı vardır, 2 hasar verir.

180px-Size10Slime.png

En Büyük: Kaç blok büyüklükte olduğu hakkında bir bilgim yok. Normal worldde bulunmaz, sadece hileyle bu boyuta getirilebilir.

Grid_Slimeball.png
Slime Bulmak?
Slime, bulmak için spawn olabilecekleri yer yapmak için bir sürü video var.

Grid_Slimeball.png
Buglar
- Sunucularda küçük yerlere sıkıştıklarında lag yapıyorlar.
- SMP'de boyutları doğru değil, en küçük slime hasar verebiliyor.
- SMP'de animasyonları garip görünüyor.
- Peaceful'a aldığımızda yok olmuyorlar.​

Bir de spawn bulmayı göstersen iyi olucak en önemlisi o çünkü.

Geri