• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Minecraft Tavuk Çiftliği Taktikleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
2upqlpz.jpg

Evet arkadaşlar size bu konuda tavuk çifliğinde verim ve rahatlık taktikleri vereceğim.

İlk resim pek bir şey anlatmıyor aslında sadece görünüm amaçlı.

scaled.php

15971.png

İkinci resim de üstten bir görünüm yaptım.Bu tarz bir şey yapmanızı öneriyorum.Işıklandırma verim alma konusunda çok gerekli bir şey.

scaled.php

15971.png

Şimdi kapıyı açtık ve içeriye daldık.İçeride aşağı doğru akan bir su var.O su sıradaki resimdeki suyun başlangıçı..İçeride çitlerin olması yumurtaların içeride kalmamasını sağlıyor.

scaled.php

15971.png

Bu resimde çiftliğin içinde başlayan suyun çıktığı yer.

scaled.php

15971.png

Minecraft oynayan herkesin yapabileceği bir şey.
Bu yöntem sayesinde ben çok yumurta elde ettim.Işıklandırmamın sebebi gece yaratıkların yaklaşamaması ve tavukların gündüz sanıp yumurta üretimine devam etmesidir.Bir nevi kuluçka gibi.Sizlere kolay gelsin diyorum :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Işıklandırma yaparken neden redstone torch kullandın ? :/ Normal torch daha çok ışık veriyor..

Ben çok yeniyim ama bu tavukları nasıl koyuyon oraya ?
İstersen buğdayı eline alıyorsun tavuk onu görünce seni takip ediyor istediğin yere götürürsün ister tavukların olduğu bir yerden yumurta alırsın çitfliği yapacağın yere götürüp yere doğru sağ tıklarsın ama içinden tavuk çıkma olasılığı çok düşük o yüzden baya bir yumurta bulman gerek.

İstersen buğdayı eline alıyorsun tavuk onu görünce seni takip ediyor istediğin yere götürürsün ister tavukların olduğu bir yerden yumurta alırsın çitfliği yapacağın yere götürüp yere doğru sağ tıklarsın ama içinden tavuk çıkma olasılığı çok düşük o yüzden baya bir yumurta bulman gerek.

Senin msn var mı ben de adın tanıdık geliyor biraz da oradan bir yardımcı olsan bana. :D

Geri