• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Minecraft’ta Portal Silahı Yapımı Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Bu komut ile oyunda istediğiniz yere iyi bir nişancılıkla ışınlanabileceksiniz.Gerçekten çok güzel ve dahice yapılmış bir kodlama.Ama kod çok uzun olduğundan indirmeniz gerekecek.Ve bu ışınlanmanın gerektirdiği sadece beş adım var.

- İlk olarak “/give @p minecraft:command_block 1" (resimde yanlışlıkla@p yerine @r yazmışım) yazarak elimize komut bloğumuzu alıyoruz.

YjQpOjK5.png

Komut sol alt köşededir !

- Sonraki adım ise komutumuzu yazmak (yazmaktan çok kopyalamayı deneyebilirsiniz) ve yanına bir kızıltaş bloğu koymak.

eplcGXyq.png

GqX5rK68.png

- Sonra birkaç garip işlem olacak ve karşınızda kırmızı camlarla kaplı, ortası kızıltaş ve içinde komut blokları olan bir yapı oluşacak.

V8LHdvzz.png

LlBvTjAf.png

- Oluşan yapıdaki “Portal Gun in MC vanilla” yazılı tabelaya sağ tıklıyoruz ve bize ihtiyacımız olan şeyleri söylüyor(aşağıda belirttim).

kmw56kCl.png

- Yere yay,ender incisi ve demir bloğu atarak (aynı yere atmanız gerek) “Portal Gun” isimli okumuzu oluşturuyoruz.

RtDK20Aj.png

- Ve en son adımda ise normal ok atıyormuş gibi herhangi iki yere ok atmak.Sonra ise portallarınız açılmış olacaktır !

rtOo08FU.png

Not: Bilgisayarınızın sistem özellikleri kötü ise hafif bir kasma yaşanabilir.

Not: Bir portalı uzak bir yere açtıysanız ve ışınlanamıyorsanız chunk’ları yükseltmeniz yeterli olacaktır.

Not: Portalları kapatmak için Portal Silahı’nı yere atmanız yeterli olacaktır.

Not: Bu işlem sadece 1.8 ve üzeri sürümler için geçerlidir !

Minecraft 1.8 ve üzeri için:
Portal Silahı Kodu İndir

Geri