• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

MIRC Kullanarak İkariam.Tr Yardım ve Sohbet Kanalına Giriş

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

[h=3]Mırc Kullanarak İkariam.Tr Yardım ve Sohbet Kanalına Giriş[/h]İkariam.Tr yardım ve sohbet kanalını kullanmak için tarayıcı dışı bir alternatifimiz daha var. Mırc programı sayesinde hiç bir tarayıcı olmaksınız bu yardım kanalını kullanabiliriz. Peki nedir bu Mirc ve nasıl kullanılır? Şimdi adım adım bunları anlatalım.

İlk olarak arama motorunuza Mırc yazarek bulduğunuz mırc prgoramını bilgisayınıza indirmeniz gerekmekte.

Program kurulumunu edindikten sonra Mırc programını bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Not : Program ücretsizdir.

Kurulumdan sonra Mırc programına giriyoruz;

İlk başlangıçta "Options" penceresi görünür.

1. Buraya tam gerçek adınızı veya takma adınızı girebilirsiniz.

2. Buraya geçerli e-posta adresinizi girmeniz gerekmez.Mutlaka sunucuya bağlantı kurmandan önce takma ad v.b yazılmadılır.

3. Senin takma adın.

4. Takma adınızın kullanılğı durumlarda, alternatif olarak buraya eklediğiniz farklı lakaplarla otomatik giriş yapmanızı sağlar.

5. Şimdi "Servers" tıklayın.

OnlineGamesNet sunucusunu şimdi eklemek için "Add" tıklayın.

Aşağıdakileri doldurun: Description: OnlineGamesNet
IRC Server: irc.onlinegamesnet.net
Group: OnlineGamesNet
Şimdi"OK" tıklayın

Şimdi OnlineGamesnet sunucu bilgilerini eklemiş olduk. OnlineGamesNet girişini select ile seçtikten sonra "Ok" tıklayın

/join #ikariam.tr yazarak ikariam tr yardım ve sohbet kanalına bağlanıyoruz

"ç,ü,ö,ğ,ş" gibi harflerde sorun yaşarsanız arama motorunu kullanarak türkçe karakter eklentisini bulup yükleyebilirsiniz. Aryıca bnc veya znc alarak daimi olarak bu kanallara olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için arama motorunu kullanabilirsiniz.

Geri