• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mitoloji Hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Maxigamee
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Maxigamee

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
30 Haz 2014
Puanı
0
Arkadaşlar bu Yunan Mitolojisi,Türk Mitolojisi vs. ne anlama geliyor.Yani tanrılar,tanrıçalar,efsaneler falan filan oluyo sanırsam fakat gerçek olaylar mı bunlar yoksa sadece hikaye mi.Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum.

Mitoloji kelimesi sözlükte; ‘Bir din veya bir halkın kültüründe tanrılar, kahramanlar, evren ve insanın yaratılışına dair tüm sözlü ve yazılı efsane birikiminin ve bu efsanelerin doğuşlarını, anlamlarını yorumlayıp, inceleyen ve sınıflandıran çalışmalar bütünüdür’ şeklinde açıklanmaktadır. Genel olarak bir açıklama yapmak gerekirse mitolojiler efsanevi olaylardır.

Literatürü boşverde uzmanından al cevabı mitler evsaneler falan filan kaynaklara bakarsan belli bir tarih kuşağı yazılı olarak günümüze ulaşamadı bu kayıp parçayı oluşturan olaylarda günümüze gelene kadar mutasyona uğradı denir örneğin zeusun şimşeğinin temsili bir lazer olduğu söylenir veya homeros un odessa da bahsettiği dümensiz kaptansız tayfasız seni istediğin yere götüren bir gemi geçer ve bu gemiyi yapmakla övünen bir halk vardır iskandinav mitlerindeki elflerse en basit olarak cinni varlıklardır

Mitoloji kelimesi sözlükte; ‘Bir din veya bir halkın kültüründe tanrılar, kahramanlar, evren ve insanın yaratılışına dair tüm sözlü ve yazılı efsane birikiminin ve bu efsanelerin doğuşlarını, anlamlarını yorumlayıp, inceleyen ve sınıflandıran çalışmalar bütünüdür’ şeklinde açıklanmaktadır. Genel olarak bir açıklama yapmak gerekirse mitolojiler efsanevi olaylardır.

gunumuzdeki dinlerden farki yok 100-200 yil sonra belki daha fazla, bunlara ayni muamele yapilacak

edit:alintilamamisim

Kardesim uni de bunlari senelerce gordum bati edebiyati,roma yunan edebiyati vs vs

Sadece sahsi fikrimi soyluyorum bu adamlardan binlerce sene önce misirlilar bu adamlardan cook daha ileri goruste ve teknolojidelermis,pramitler,saraylar,hanlar,hamamlar hep uretmisler,edebiyatta egitimde adeta muazzam o caga gore..

Daha sonra insanligin o kadar ilerlemesine ragmen, bu roma/yunan edebiyati geliyor,dedigin gibi tanrilar,onu insan arkasi at yaratiklar,heros,gokyuzunu tutan tanri ivir zivir.

Bu isin baslama tarihi bir yunan prensesi kendi esirlerine asik oluyor onunla ask yasiyor,ondan cocuklari oluyor yari insan hayvan vs uzatmayalim..

Kisaca bu insanlar cinlilere karisiyor,cinliler her kiliga burunebilir,buyuk,kucuk,az cok,insan,hayvan,kadin,erkek..

Tamamen hayatlarina karisiyor ve cinliler hükmediyor,yasadiklari asklar gordukleri varliklar tamamen cinliler aleminden ibaret..

Baska hicbir mantigi yok kendileri bile boyle bir tarihin uzerinde duymuyor..Ve insanligin o misir uygarliklarindan sonra yuzyillar gecmesine ragmen bu kadar geriye gitmesi imkansiz..

3seneye yakin bu aptal dersleri gordum ve benim kanaatim bu sekilde..

Son düzenleme:
Kardesim uni de bunlari senelerce gordum bati edebiyati,roma yunan edebiyati vs vs

Sadece sahsi fikrimi soyluyorum bu adamlardan binlerce sene önce misirlilar bu adamlardan cook daha ileri goruste ve teknolojidelermis,pramitler,saraylar,hanlar,hamamlar hep uretmisler,edebiyatta egitimde adeta muazzam o caga gore..

Daha sonra insanligin o kadar ilerlemesine ragmen, bu roma/yunan edebiyati geliyor,dedigin gibi tanrilar,onu insan arkasi at yaratiklar,heros,gokyuzunu tutan tanri ivir zivir.

Bu isin baslama tarihi bir yunan prensesi kendi esirlerine asik oluyor onunla ask yasiyor,ondan cocuklari oluyor yari insan hayvan vs uzatmayalim..

Kisaca bu insanlar cinlilere karisiyor,cinliler her kiliga burunebilir,buyuk,kucuk,az cok,insan,hayvan,kadin,erkek..

Tamamen hayatlarina karisiyor ve cinliler hükmediyor,yasadiklari asklar gordukleri varliklar tamamen cinliler aleminden ibaret..

Baska hicbir mantigi yok kendileri bile boyle bir tarihin uzerinde duymuyor..Ve insanligin o misir uygarliklarindan sonra yuzyillar gecmesine ragmen bu kadar geriye gitmesi imkansiz..

3seneye yakin bu aptal dersleri gordum ve benim kanaatim bu sekilde..
Bir teori ye göre de mısırlılar aynen dediğin gibi çok ileri seviye teknoloji ye sahipmiş ve günümüzden çok ileri seviye de yaşıyorlarmış.Buzul çağı geldiğinde hepsi kaybolmuş , senin dediğin mantıklı cin ler yapmış olmalı ki bu kadar ileri seviye teknoloji yi korumak için de birşey düşünürlürdü yoksa

Geri