• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

MMORPG'ler Öldü Mü?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan P42S
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

P42S

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Şub 2016
Puanı
28
MMORPG, Massive Multiplayer Online Role Playing Game; Türkçe'si ile Devasa Çevrim içi Rol Yapma Oyunları...
Son 10 yılın en popüler oyun türü neden gitgide kan kaybediyor; yoksa bir devrin sonuna mı geliyoruz?

Oyunların Tam Sıralı Listesi:

00:00 - 00:11 Elder Scrolls Online
00:12 - 00:52 Skyforge
00:53 - 01:37 Archeage
01:38 - 02:13 World of Warcraft
02:13 - 02:29 Wildstar
02:29 - 03:25 Destiny (PS4)
03:25 - 04:12 Wildstar
04:12 - 04:59 League of Legends (hani bilmiyorsanız falan)
04:59 - 05:36 Hearthstone
05:36 - 05:47 League of Legends
05:47 - 06:06 Elder Scrolls Online
06:06 - 07:10 World of Warcraft
07:10 - 07:50 Guild Wars 2
07:50 - 08:25 Elder Scrolls Online
08:25 - 09:02 Wildstar
09:02 - 09:45 Dragon Age: Inquisition
09:45 - 09:55 Guild Wars 2
09:55 - 10:08 Wildstar
10:08 - 10:15 Elder Scrolls Online
10:15 - 10:29 Skyforge
10:29 - .... Guild Wars 2

Bence MMORPG'nin eskisi gibi oynanmama sebebi oyun popülerliği twicth de yayın açıyorlar ve genellikle benim izlenimlerim Moba ve FPS, böyle oldukca herkes diğer oyunlara yöneliyolar ve bence artık herkes steam origin gibi platformlardan oyunlar almayı benimsiyor ve haliyle herkes halk tabiriyle paralı oyunlara kayıyor

Şuan popüler oyunlar yayıncılardanda yola çıkarak

Dota 2
League Of Legends
CS:GO
HearthStone
OverWatch
H1Z1

Konu ile alakalı değil ama bir zamanlar her sene en çok oynanan MMORPG oyunların listeleri paylaşılırdı artık paylaşılmıyor mu merak ediyorum şuan eski oyunlar ne durumda acaba :)

P2W den dolayı öldüler bence :D Parayı veren düdüğü çalıyor artık :) Ha tabi şöyle bi durumda var, Free2Play oyun sunuyorlar nerden para kazanacaklar denilebilir, çok doğru bir düşünce fakat parayla satın alınan, sonrasında oyun içi paraya gerek duyulmayan emekle bir yerlere gelinen bi MMORPG çıkartsalar, gayette tutulabilir diye düşünüyorum :)

2017 de güzel mmo oyunları çıkacak moonlight blades, silkroadda çok benziyor araştırmanızı tavsiye ederim

Steam piyasayı ele gecirdi.Bunda oyunların hikaye modu yerine multi yönelmelerinin katkısı çok büyük.
Bizler aslında mmorg oyunlarını multi olduğu için benimsemiştik.

Bende uzun süre Knight online olsun silkroad olsun oynadım ama son 2 Sende moba'ya yöneldim. Moba PC Başinda durmasan bile abi bişi kaybedicem endişesini yok ettigi için genellikle tercih ediliyor ki hepiniz biliyorsunuz silkroad'da 1 saat pc kapasak abi bu sürede nova düşermiydi keşke kapasaydim. dedigimiz oldu ama moba genellikle 30-40 Süreli oldugu için digeri girmesemde nolur dedirte biliyor. Şuan en popiler oyun overwacth daha degişik bir hava hattigi için tercih ediliyor moba ile fbs karişimi ne diyolar adina bilmiyorum ama genel olarak MMORPG Çok uzun zaman az keyif. Moba kisa zaman bol keyif

Geri