• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Modem Wifi ile alakalı

ibosivas58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 May 2009
Puanı
22
2 seneden beri yerinde duran modem bugün pc açtığımda netin aşırı yavaş olduğu gördüm telefonda giriyorum hız 15mb kadar cıkıyor pcden hız testi yapıyorum 1 mb oluyor kafayı sıyırmak üzereyim ne yapmam lazım.En son modemi pcnin yanına getirdım hız iyileşti sonra yine aynı oldu (telefondan biri bağlanınca benimkinin hız 1mb düştüğünü fark ettim telefonun ki hızlanıyor sorun nerede ne yapmam lazım bilemedim :S

Telefonda hiç bişe yapma bağlansın bütün hız telefona gidiyor neti çekmediği halde :S ne olduysa bugün oldu yardımcı olursanız sevinirim

MOdem airties 5340

2gün önce 3 tane telefon bağlı 2 tv + pc 2 sro devamlı açıktı ben bide film izliyordum hiç bişe yoktu çözemedim gitti arkadaşlar ..

Son düzenleme:
Bozulmuş olabilir mi acaba ? Zaten birşey bozulacağı zaman önden haber vermez aniden bozulur :)

TTNET mi ?
Kablolu mu bağlanıyorsun ?
İşletim sistemi nedir ?
PC'de virüs olabilir mi?
KillerEthernet mi kullanıyorsun ?
Laptop mu Masaüstü mü ?
Filmi 4K mı izledin ?
Anlık sistemin download hızı nedir ?
Arkada bir uygulama update mi yapıyor ?
Windows mu güncelleniyor ?
Başka PC'de de aynı hız mı vardı ?
2.4GHZ mi 5GHZ mi ?
TTNET'i aradınmı ?
Modemin arayüzünden misafir modu mu açık ?
Paket önceliği telefona ayarlanmış olabilirmi ?
Modemde dahili CPU varmı ?
Modemi resetledinmi hiç ?
PC'de proxy ayarı karıştırlmış olabilirmi ?
Uygulamalar arasında download hız farkı varmı ?
....
....
....

Herzaman derim, soruda ayrıntılı bilgi verin ki 100 gün sonra çözüleceğine 1 saat sonra çözülsün. Sonda diyorsunuz ki neden yorum yapılmıyor. :(

TTNET mi ?
Kablolu mu bağlanıyorsun ?
İşletim sistemi nedir ?
PC'de virüs olabilir mi?
KillerEthernet mi kullanıyorsun ?
Laptop mu Masaüstü mü ?
Filmi 4K mı izledin ?
Anlık sistemin download hızı nedir ?
Arkada bir uygulama update mi yapıyor ?
Windows mu güncelleniyor ?
Başka PC'de de aynı hız mı vardı ?
2.4GHZ mi 5GHZ mi ?
TTNET'i aradınmı ?
Modemin arayüzünden misafir modu mu açık ?
Paket önceliği telefona ayarlanmış olabilirmi ?
Modemde dahili CPU varmı ?
Modemi resetledinmi hiç ?
PC'de proxy ayarı karıştırlmış olabilirmi ?
Uygulamalar arasında download hız farkı varmı ?
....
....
....

Herzaman derim, soruda ayrıntılı bilgi verin ki 100 gün sonra çözüleceğine 1 saat sonra çözülsün. Sonda diyorsunuz ki neden yorum yapılmıyor. :(

Vallahi buraya konu açmamım nedeni bu saydıklarını birçoğunu yapmış olmam sanırım evde bişe engelliyor telsiz telefon old. düşünüyorum.Modemin markasını verdim sizden şu yardımı isteyim o halde modeme benim pc dışında bağlanan diğer ipleri nasıl hızlarını sınırlandırırım evde giren 3 telefon var bunların hızını atıyorum 1mb yapmak istiyorum.

Son düzenleme:
Vallahi buraya konu açmamım nedeni bu saydıklarını birçoğunu yapmış olmam sanırım evde bişe engelliyor telsiz telefon old. düşünüyorum.Modemin markasını verdim sizden şu yardımı isteyim o halde modeme benim pc dışında bağlanan diğer ipleri nasıl hızlarını sınırlandırırım evde giren 3 telefon var bunların hızını atıyorum 1mb yapmak istiyorum.

Bir ara ben de öyle bir sevdaya kapılmıştım yaptığım tüm araştırmalara göre elle tutulur doğru düzgün hiç bir yolunu bulamamıştım.

ASUS RT 802.11AC serisi modem kullanıyorum. Arayüzünden laptop'a limitsiz hız verebiliyorum aynı zamanda misafir ağı oluşturup, önceliği gene PC'e verebiliyorum. Bu sorundan kurtulmak için öneririm. 500'den başlıyor AC desteği olanlar. Ya da 100 Tl civarına router olanını alıp ethernet ile bağlayabilirsin. Ama senin modemi vakti dolmuş. :(

Geri