• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Modern Warfare 2 Rusya'da yasaklandı !

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Xeriox
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Xeriox

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2009
Puanı
0
Call of Duty: Modern Warfare 2 bu kez yasaklama haberlerine konu oluyor. İşte o yasağın detayları...

Call of Duty: Modern Warfare 2 Rusya'da yasaklandı. Planlandığı gibi raflarda yerini alan oyun Xbox 360 ve PlayStation 3 sürümlerini artık bulmak mümkün değil.

Rus oyun sitesi GotPS3'nin iddiasına göre Rus yetkililer oyunu yasaklama tehdidinde bulunarak perakendecilere oyunu raflardan toplattı. Dağıtımcıların da oyunu satıcılara yollaması ve yeni siparişlerde bulunması engellendi.

Yani oyun yasal olarak yasaklanmadı ama iddialara göre pratikte uygulanan baskı ile ortadan kaldırıldı. Bunun sebebinin olay yaratan "No Russian" bölümü olduğu konuşuluyor.

Bu bölümde oyuncular Moskova Havaalanı'nda sivillere ateş açıp açmama kararı almak zorunda kalıyor. Eğer oyuncu sivillere ateş açarsa hava alanında büyük çaplı bir katliam yaşanıyor. Bu seviyenin oyunda yer alması, oyun piyasaya çıkmadan önce dikkat çekmemişti.

Oyun senaryosundaki komplolar birden çok katmana sahip. Oyuncu, Amerikan teröristi kılığındaki bir Rus ultra-milliyetçisi kılığındaki bir CIA ajanı olarak olayları karıştırmayı amaçlıyor. Rus yetkililer bu bölümde yer alan olayların Rusya'yı kötü gösterdiğini düşünmüş olmalı

GotPS3'ün aktardığı bilgilere göre oyunun raflardan çekilen Xbox 360 ve PS3 sürümleri Activision-Blizzard tarafından geri alınacak. Yerine bu havaalanı bölümünün olmadığı sürümler 10 ila 20 gün içerisinde yollanacak. PC sürümünde ise oyun geri toplatılmıyor, bu bölüm yamayla ortadan kaldırılıyor.

Kaynak : Hürriyet

Aslında haklılar gibi ama bi yandanda bu sadece bir oyun

evet ya :D hatırlarsanız kurtlar vadisi ıragıda amerikan askerlerine yasaklamıslardı:D

Bende geçtim o bölümü 1 tane bile rus bırakmıyorlar o bölümde iyi yapmış rusya :D:D

Cidden ben o bölümü çakamadım hala niye öldürüyoz bide çok saçmalığı var oyunun bölümden bölüme atlıyo bi bölümde kafana sıkıyolar yakıyolar ölüyon bidaakinde çatışmaya gidiyom bidaakinde meteor düşüyo fala oyunu yazanın kafası iyiymiş galba ^^ :D

Bölüm güzel ama sonunda yine bizi vuruyolar kalıyoz orda :D

Bölüm 3 , No Russian bölümü aslında oyunun senaryosu hiçte hafife alınacak gibi değil..

Zakhaev'den sonra bozulan teror grubunu yeniden doğuruyor Makarov.. Makarova calısıp onu yakalamaktı bolumun amacı ama PFC. Allen olarak kılık değiştirdiğimizi anlamış ve bolum sonunda bizi vuruyor..

Aslında orda o olayı Ruslar yapmıyor ki. Sadece rus teroristler.Bu yüzden yasaklamak gerekmez.:)

Rus terörirstler sivil rusları olduruyorlar nasıl yasaklanmasın =)

o bölüm süper no russia oleyy buda yasak felan yok olsada kim takar zaten oyunları nerden buldumuz malum :hihi:

Cidden ben o bölümü çakamadım hala niye öldürüyoz bide çok saçmalığı var oyunun bölümden bölüme atlıyo bi bölümde kafana sıkıyolar yakıyolar ölüyon bidaakinde çatışmaya gidiyom bidaakinde meteor düşüyo fala oyunu yazanın kafası iyiymiş galba ^^ :D

farklı karakterleri oynadığımız için böyle oluyor, fakat en fazla gary "roach" sanderson'ı oynuyorduk sanırım, bana en çok koyan roach ve ghost'un öldürülmesi oldu, çok koydu... Oyun mükemmel rusya yetkililerinin bileceği iş, no russian bölümü cidden kanlıydı. Şöyle bi durum da var ki oynayacak arkadaşlar makarov ve diğerlerini önünüze alın yoksa onları mermileri size de isabet edebilir... :D

Blodz 100% Katiliyorum sana . Medal Of Honor Serisi Hepsi almanlara karsi , Almanlar sesin cikartmiyor . Ruslara ne oluyor )

Blodz 100% Katiliyorum sana . Medal Of Honor Serisi Hepsi almanlara karsi , Almanlar sesin cikartmiyor . Ruslara ne oluyor )

No Russian bölümü gerçekten kötüydü direk havalimanına girip havalimanındaki herkesi, yaklaşık gözün gördüğü şekliyle 200 kişiyi rahat tarayıp geçiyorsun.. Medal of Honor u bilemem tabi ama bende kızgınım, oyun dvdsini alamıyoruz hiç bir yerden.. :S

cod6 nın o bölümü diğer tüm bölümlerle bağlantılı oyunu ilk yükleyip açanlar bilir tanıtırkenensonunda:
İmran ZAKHAEV The New Russia Hero yazıo 4 tebunu öldürdüydük yani amerika rusyaya teröristsiniz dio bununla

Geri