• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mount & Blade Diplomacy Mod Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Diplomacy Mod ile ilgili sorularınızı burda sorabilirsiniz. Sorusu olan birçok kişi olduğunu biliyorum. Hem moda yeni başlayanlarda burdan yararlanabilirler. Eklemek istediğiniz birşeyi konuya yazarsanız bende buraya eklerim.

Soru: Arkadaşlar ben bir krallıkla nasıl müttefik,savunma veya ticaret anlaşması nasıl imzalayabilirim ? Bir tek saldırmazlık paktı imzalayabiliyorum.
Cevap: Krallığa kendinizi tanıtmanız lazım. Tanıttıktan sonra ilişkiniz arttıkça yeni anlaşmalar imzalayabilirsiniz.

Soru:
Devriye nasıl çıkartabilirim ?
Cevap: Kale veya şehrinize gidip komiserinizle konuşarak çıkartabilirsiniz.

Soru: Kolay yoldan acemi asker nasıl alabilirim ?
Cevap: Komiserinizle konuşarak acemi asker toplattırabilirsiniz. Asker başına 20 ve toplayıcı için 10 dinar vermelisiniz.

Soru: Kralımı başka bir krallığa savaşa sokmak için nasıl ikna edebilirim ?
Cevap: Öncelikle kralınızla ilişkinizin yüksek olması gerekir. Sonra kralınızla konuşarak ona geçerli sebepleri sıralarsınız. Başka bir cephede savaşması , topraklarının çoğunun kaybedilmiş olması , lordlarının azalması kralığa savaş açılma ihtimalini arttırır.

Soru: Savaşmadan kalemi nasıl teslim edebilirim ?
Cevap: "Savaşa Katıl" ekranı geldiğinde en üstteki şıkka tıklayacaksınız. Ordan nakit mi , hazineden mi para ödeyeceğinizi seçebilirsiniz.

Soru: Peki bir kaleyi kan dökmeden nasıl fethedebilirim ?
Cevap: Bir krallık size barış anlaşması yolladığında ondan herhangi bir toprak isteyebilirsiniz. Yada normal oyundaki gibi kale kumandanıyla konuşarak alabilirsiniz.

Soru: Arkadaşlar kendimizi kral olarak tanıtmak için idare hakkımızın mı fazla olması lazım bir söyler misiniz ?
Cevap: Kendinizi tanıtacağınız krallıkla ortak bir düşmanınız olması lazım ve idare hakkının da olması lazım.

Soru: Muhasebecinin bana ne faydası vardır ?
Cevap: Muhasebeci size özel bir hazine açar. Paralarınızı yanınızda taşımazsınız ve olası bir saldırıda paralarınızı kaybetmezsiniz. Ayrıca vergi miktarını burdan ayarlayabilir , bir toprağın finansal raporunu alabilirsiniz.

Soru: Ben yeni asker topla diyorum Komiser'e. Tamam diyor, kaleden çıkınca asker toplaması için görevlendirdiğiniz adam öldürüldü filan diyor. Nedir bunun nedeni merak ettim?
Cevap: Toplayıcı var bir tane o köy köy gezip asker topluyor. Onu düşman yakalamıştır. Düşman yakalayınca toplayıcı ölüyor ve asker getiremiyor sana. Yani paraların boşa gitmiş oluyor.

Alıntıdır.

Geri