• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mount & Blade Warband Kalkanlı vs Kalkanlı Temel Piyade Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhablar,

Öncelikle bu benim ilk rehberim olacak.Kısa ve öz yazmaya çalışacağım.Umarım beğenirsiniz.Öğrendiklerimin çoğunluğunu beni eğiten Ronin'den öğrendim.Onada teşekkürlerimi iletiyorum.Ben klana yeni katılanları ve eğitim isteyenleri hep bununla eğitirim.

Zırh,kılıç vs. seçimi:

Bana göre en uygun seçim en pahalı kalkan en pahalı tek elli kılıç bedava zırh bedava ayakkabı ve para kalırsa diğer şeyler. Ama tabi ki herkesin kendine göre seçimi olabilir.

Yeni bir seçim ekleyeyim artık bunu kullanıyorum: Bedava kılıç en pahalı kalkan deri urba gibi sağlam bir zırh ve kalan paraylada kask.

İlk aşama:

İlk aşamada öncelikle karşınızda bir kalkanlı piyade var.Sizin kalkanınıza vurduğu saniyede sizinde karşılık vermeniz gerekmekte.Alışana kadar bence hiç fake atmayın bununla kendinizi geliştirin.

İkinci aşama:

İkinci aşamada çok az fake atmaya başlayabilirsiniz.Örneğin iki kez birinci aşamadaki gibi vurun sonra bir kez fake atın öyle giderek geliştirin.

Fake atış şekli:

En kandırıcı fake atış şekli aynı yöne fake atmak vede kılıcı kalkana en yakın mesafede çekip vurmak.

Üçüncü aşama:

Bundan böyle değişik taktikler uygulayabilirsiniz.Ama eğer ilk iki aşamada ustalaşmazsanız bence taktik yapmanız çok zorlaşır.

En çok kullanılan taktiklerden biri:

Silah bekletmek.Örneğin adam her vuruşunuzda kalkanı kapatıyor fakeler pek işlemiyor.Silahı mesela sağ taraftan basılı tutabilirsiniz karşınızdaki sabırsız biri ise kalkanı açtığı anda vurabilirsiniz.Ancak bunu biraz gerilip yapmanız daha akıllıca olur adamın hamlesi boşluğa gittiği gibi vurursanız savunacak zamanı bile kalmaz.

Tekme:

Tekme atmak kalkanlı vs kalkanlıda biraz zor bir iştir ve risklidir.Genellikle merdivendeyken daha kolay ve etkilidir.Merdivenin üst tarafında iken adamın kafa tarafına doğru tekme atıp vurursanız tek atma olasılığı da gayet fazladır(kask yok ise).Normal bir alanda tekme genellikle adam uzun süre kalkanı kapalı tutuyorsa atılmalıdır.Aksi halde biraz yetenek gerektirir.Tekme atarken yakınında olmaya dikkat edin yoksa sersemleme bittiği anda kalkanı kapatabilir ve boşuna riske girmiş olursunuz.Ben tekmeyi merdiven haricinde kalkanlıysanız asla önermiyorum.

Alıntıdır.

Geri