• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

msata ssd tavsiye

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan -ScarFace
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

-ScarFace

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Kas 2010
Puanı
51
laptopa ssd alıcam ortalama 240-250gb bişey samsungun 250gblık ssdsi kafama yattı 540mb okuma/520mb yazma fiyat 350tl fakat diğer alternatiflerede bakmak istiyorum kingston corsair falan ama pek bişey bulamadım samsung şuanda en iyi alternatif gibi sizin tavsiyeniz varsa iyi olur en fazla 400tl ye kadar çıkabilirim benim bahsettiğim ssd bu : http://www.vatanbilgisayar.com/sams...ta-ssd-okuma-hizi-540mb-yazma-hizi-520mb.html fiyat/performans olarak daha iyisini bulamadım henüz

Güzel tercih yapmışsın fazla kafanı karıştırma, al kullan ;)

yapma ! sakın ama sakın ssd konusunda samsung alma kingston sandisk veya başka bir marka ama SAKIN SAKIN ! samsung alma ssd konusunda oldukça başarısızlar yani en azından kendi kullandığım sürüm için bunu söyleyebilrim bu başarısızlık teknik veya donanımsal bir eksiklik değil yazılım ve güncelleme konusunda oldukça eksikler windows 10 firmware güncellemesi için aylardır bekliyorum en az yorucu işlemlerde bile disk kullanımı %100 görüyor stabil durumda sıkıntı yok tabi tarayıcı falan açılınca ama oyun için şuanda çok daha yavaşlar diyebilirim

düzenleme: 840 evo kullanıcısıyım çok eski bir disk modeli değil yani :D
düzenleme 2: ayrıca güzel kardeşim 350 TL bütçe gözden çıkarmışsın gördüğüm kadarıyla mekanik disk kullanıpda ssd ye geçiş yapan kesimdeki kafa yapısı genelde ssd olsunda boyut çok önemli değil oluyor fakat şuanda 30 gb gereksinimi olan windows 10 seneler içinde güvenlik güncellemeleri ile windows 7 gibi 50 gb bir alan alacaktır zira windows 7 ilk çıktığında 16 gb bir alan istiyordu yanlış hatırlamıyorsam windows 10dan sonra başka seri işletim sistemi çıkmayacağınıda göz önünde tutarsak bu boyut artadabilir yani sana 200 gb gibi bir alan kalacaktır yeni oyunların boyutunuda göz önünde tutarsak 200 gb çok büyük bir alan değil ki daha office ve diğer yardımcı programları kurmadık bile :D yani 500 gb dan aşağı ssd almanı önermem ileriye dönük bir yatırım yapmış olursun tekrar tekrar altını çiziyorum şuan için samsung bu konuda oldukça yavaş ilerliyor ileride durum ne olur bilemem fakat verilen parayı ciddiye alıp işini düzgün yapan firmalardan alışveriş yapmanı öneririm.

Son düzenleme:
yapma ! sakın ama sakın ssd konusunda samsung alma kingston sandisk veya başka bir marka ama SAKIN SAKIN ! samsung alma ssd konusunda oldukça başarısızlar yani en azından kendi kullandığım sürüm için bunu söyleyebilrim bu başarısızlık teknik veya donanımsal bir eksiklik değil yazılım ve güncelleme konusunda oldukça eksikler windows 10 firmware güncellemesi için aylardır bekliyorum en az yorucu işlemlerde bile disk kullanımı %100 görüyor stabil durumda sıkıntı yok tabi tarayıcı falan açılınca ama oyun için şuanda çok daha yavaşlar diyebilirim

düzenleme 2: ayrıca güzel kardeşim 350 TL bütçe gözden çıkarmışsın gördüğüm kadarıyla mekanik disk kullanıpda ssd ye geçiş yapan kesimdeki kafa yapısı genelde ssd olsunda boyut çok önemli değil oluyor fakat şuanda 30 gb gereksinimi olan windows 10 seneler içinde güvenlik güncellemeleri ile windows 7 gibi 50 gb bir alan alacaktır zira windows 7 ilk çıktığında 16 gb bir alan istiyordu yanlış hatırlamıyorsam windows 10dan sonra başka seri işletim sistemi çıkmayacağınıda göz önünde tutarsak bu boyut artadabilir yani sana 200 gb gibi bir alan kalacaktır yeni oyunların boyutunuda göz önünde tutarsak 200 gb çok büyük bir alan değil ki daha office ve diğer yardımcı programları kurmadık bile :D yani 500 gb dan aşağı ssd almanı önermem ileriye dönük bir yatırım yapmış olursun tekrar tekrar altını çiziyorum şuan için samsung bu konuda oldukça yavaş ilerliyor ileride durum ne olur bilemem fakat verilen parayı ciddiye alıp işini düzgün yapan firmalardan alışveriş yapmanı öneririm.

Samsung babamın firması değil ve Samsung'da çalışmıyorum o nedenle konuya yaptığım yorumlar objektif olacaktır. Ben de 1 senedir 840 Evo 250GB olandan kullanıyorum ve tık yok. Ne yazılımsal ne donanımsal hiç bir hata sorun yok. Windows 10 kullanıyorum ve bilgisayarı yoracak ne kadar işlem varsa hepsini yapıyorum yinede bir sorun yaşamıyorum. Eğer sen dediğin sorunları yaşıyor isen sana arızalı sıkıntılı bir ürün dek gelmiş olabilir. Bu bütün ürünlerin sorunlu olduğu anlamına gelmez kesinlikle.

Yorum yaparken sadece kendi kullanınızdan ziyade genel olarak yorum yaparsanız daha iyi olur. Ben bu ürünü kullandım sorun yaşadım kesinlikle alma, pişmanlıktır vs şeyler demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Elektronik ürünlerde a markası b markası kim olursa olsun ne olursa olsun bazı ürünlerde sorun olma olasılığı her zaman vardır ve olacaktır da bu son derece normaldir. Ancak bir üründe sorun olunca o firmanın ürünlerini tamamen kötüleyip bir kenara atmak haksızlık ve objektiflikten son derece uzaktır. Genel olarak internette araştırma yaparsanız Samsung Evo serisinden birçok kişinin memnun olduğu sonucuna ulaşırsın bu da ürünün başarılı olduğu anlamına gelir. Eğer bir ürünün tüm serisinde sorun varsa zaten kimse memnunum demez herkes memnun olmadığını ifade eder forumlarda. Ha senin gibi arada arızalı ürüne dek gelip memnun olmayan tek tük insanlar var ama istisnalar kaideyi bozma genel duruma bakmak lazım.

Skype + 2X QQ + Live Support + Gom Playerde Film + Photoshop + Word + Excel + PDF + LoL + Cod MW3 + Fifa 15 + Dropbox + Kaspersky + One Drive + Win Patrol + ASC + Silkroad Online ve Chrome 29 Sekme ile açık disk kullanımı :
RkokA6.jpg

Skype + 2X QQ + Live Support + Gom Playerde Film + Photoshop + Word + Excel + PDF + LoL + Cod MW3 + Fifa 15 + Dropbox + Kaspersky + One Drive + Win Patrol + ASC + Silkroad Online ve Chrome 29 Sekme ile açık disk kullanımı :
RkokA6.jpg

abi yukarıda yaptığın işlemlerin diskten değil ramden yediğini her bilgisayar kullanıcısı bilir ayrıca tarayıcı kullanırken veya stabil kullanımlarda bu sorunun yaşanmadığını belirttim zaten benim kastettiğim şey gta 5 gibi büyük oyun dosyaları indirirken kurarken başka bir sabit diskten veri çekip kendi diskine yazarken yaşanıyor hele ki herhangibir sabit diskten gta 5 gibi 60 gb bir iso dosyasını çekmeye çalış sorunu orda anlayacaksındır yoksa 10 tane sro client açmıssın 500 tane sekme açmıssın bu tarz sorunlar mekanik disklerde bile bad sector olmadan yaşanmıyor :D ben durumu farketince samsung müşteri hizmetlerine mail attım durumun farkında olduklarını windows 10 firmware güncellemeleri üzerinde çalıştıklarını fakat şuanda bu sorun stabil hale getirilmediği için güncelleme yapmalarının mümkün olmadığını sorunu tespit edip bildirdiğiniz için teşekkürler dediler yani dedigim gibi yukarıda belirttiğim sorunlar haricinde ssd de sorun yok benim cebimdeki telefonda samsung evimdeki tvde hiçbir firmayı karaladığım yok bir firma iyi televizyon veya telefon üretiyor diye her ürettiği ürün iyi olacak diye bir kural da yok şu marka yüceltme işinden vazgeçmemiz lazım önce sonuçta bunu yapanda insan elbet hataları veya ufakta olsa sorunlar olacaktır. yani benimle aynı ürünü alan arkadaşda bu sorundan muzdarip sorunu google da araştırırsanız bir çok kişininde aynı sorundan şikayetçi oldugunu görebilirsin :D

edit: laptop için aldıgım kingston ssd min windows 10 firm güncellemesi 1 ay öncesinden yayınlandı samsung hala ilk firmwareni kullanıyorbunun da altını çizerim.
sonuçta kendi uydurdugum birsey degil kaynak asagida isteyen bakabilir :)
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html

Son düzenleme:
Karalıyorsun demedim zaten, yanlış yorum yapıyorsun farkında olmadan. Valla tüm bu işlemlerin diskle alakası yok ise hepsi sadece ramden yiyorsa o zaman diske ihtiyacımız yok. Bu konuda yaptığın yorum kısmen doğru kısmen yanlış. Oyunlardaki introlar, geçişler, animasyonlar vs hep distek okunur ki hepsini yeni açtım hepside başlangıç sahnelerindeki introlardaydı. Ayrıca dosya koplama kurma vb durumlarda da herhangi bir sorun yaşamadım istiyorsan onları da yapıp ss atayım. Hatta buyur çok bahsettiğin GTA'nın normal bir sata 3 diskten Samsung EVO ya kopyalanışı, %20 nin üzerine çıkmıyor ki bence bu da son derece normal bir değer :
LA1QP0.jpg

Yazılım güncellemesi zırt pırt yapılacak birşey değildir, birşey stabil çalışıyorsa kurcalamayacaksın. Yazılım manyağı olmayın iyice. Durumu telefonlara çevirmek bu resmen. Çoğu kişi bazı telefonları geç güncelleme alıyor diye yerden yere vuruyor, sanki güncellemede telefon uzaya çıkacak özelliklere sahip olacakta onun hevesini yaşıyorlar. Ufak tefek farkların dışında telefonlarda hiç birşey değişmiyor. Disklerde ise zaten uyumlu ise başka bir durum yok. Windows 10 ile kullanıyorum bu diski ve herhangi bir uyumsuzluk sorunu ile karşılaşmadım. Samsung servisinin ne dediği önemli değil, ordakilerin çoğunun olan bitenden haberi bile yok.

Ne diye ürün yücelteyim yahu bana para mı verecekler ? Ki para verseler dahi böyle birşey yapmam. Ben sana gördüğümü olanı biteni anlatıyorum. Neden yalan dolan konuşup insanları yanıltayım veya kandırayım ki en nefret ettiğim şeydir insanları yanıltmak. Eğer birşey hakkında bilgim yoksa bilmiyorum derim geçerim ki yanlış bilgi verip yanıltmayayım. Bu konularda oldukça hassasımdır.

Olayın Samsung veya başka bir durum ile ilgisi yok. Benim vurguladığım ve değindiğim nokta şu "Her markanın arızalı birkaç ürünü veya bir serisinin tamamında arıza veya sorun olma durumu olabilir ve bu sana veya çevrende birilerine dek gelmiş olabilir. Ancak bu o markanın o ürünlerinin tümünün sorunlu olduğu anlamına gelmiyor. Tümü sorunlu olsa ben de sorun yaşardım."

Bu yorumumu istisnasız a dan z ye her marka için yaparım, konunun bizzat Samsung markası veya onlara olan sempatim ile ilgisi yok, ki ben körü körüne marka bağımlılığı yapacak yaşı çoktan geçtim ve tecrübeyide edindim. Benim işime hangi marka geliyorsa onu kullanırım. Ne diye durduk yere marka fanlığı yapıp elalemi savunayım boş yere.

Karalıyorsun demedim zaten, yanlış yorum yapıyorsun farkında olmadan. Valla tüm bu işlemlerin diskle alakası yok ise hepsi sadece ramden yiyorsa o zaman diske ihtiyacımız yok. Bu konuda yaptığın yorum kısmen doğru kısmen yanlış. Oyunlardaki introlar, geçişler, animasyonlar vs hep distek okunur ki hepsini yeni açtım hepside başlangıç sahnelerindeki introlardaydı. Ayrıca dosya koplama kurma vb durumlarda da herhangi bir sorun yaşamadım istiyorsan onları da yapıp ss atayım. Hatta buyur çok bahsettiğin GTA'nın normal bir sata 3 diskten Samsung EVO ya kopyalanışı, %20 nin üzerine çıkmıyor ki bence bu da son derece normal bir değer :
LA1QP0.jpg

Yazılım güncellemesi zırt pırt yapılacak birşey değildir, birşey stabil çalışıyorsa kurcalamayacaksın. Yazılım manyağı olmayın iyice. Durumu telefonlara çevirmek bu resmen. Çoğu kişi bazı telefonları geç güncelleme alıyor diye yerden yere vuruyor, sanki güncellemede telefon uzaya çıkacak özelliklere sahip olacakta onun hevesini yaşıyorlar. Ufak tefek farkların dışında telefonlarda hiç birşey değişmiyor. Disklerde ise zaten uyumlu ise başka bir durum yok. Windows 10 ile kullanıyorum bu diski ve herhangi bir uyumsuzluk sorunu ile karşılaşmadım. Samsung servisinin ne dediği önemli değil, ordakilerin çoğunun olan bitenden haberi bile yok.

Ne diye ürün yücelteyim yahu bana para mı verecekler ? Ki para verseler dahi böyle birşey yapmam. Ben sana gördüğümü olanı biteni anlatıyorum. Neden yalan dolan konuşup insanları yanıltayım veya kandırayım ki en nefret ettiğim şeydir insanları yanıltmak. Eğer birşey hakkında bilgim yoksa bilmiyorum derim geçerim ki yanlış bilgi verip yanıltmayayım. Bu konularda oldukça hassasımdır.

Olayın Samsung veya başka bir durum ile ilgisi yok. Benim vurguladığım ve değindiğim nokta şu "Her markanın arızalı birkaç ürünü veya bir serisinin tamamında arıza veya sorun olma durumu olabilir ve bu sana veya çevrende birilerine dek gelmiş olabilir. Ancak bu o markanın o ürünlerinin tümünün sorunlu olduğu anlamına gelmiyor. Tümü sorunlu olsa ben de sorun yaşardım."

Bu yorumumu istisnasız a dan z ye her marka için yaparım, konunun bizzat Samsung markası veya onlara olan sempatim ile ilgisi yok, ki ben körü körüne marka bağımlılığı yapacak yaşı çoktan geçtim ve tecrübeyide edindim. Benim işime hangi marka geliyorsa onu kullanırım. Ne diye durduk yere marka fanlığı yapıp elalemi savunayım boş yere.

abi söylediklerinde %200 haklısın diyecek laf yok fakat benim demek istedigim anlatmak istedigim sey bir ürüne para veriyorsun ki türkiye sartlarında ssd ücretleri az bir bedel degil ürün senin sisteminle sorunsuz calisabilir benim sistemimde optimizasyon sorunu çıkarabilir bu seninde dedigin gibi her firmada olabilecek bir sorun fakat yine bu firmanın görevi para karşılıgı sundugu bu ürünü en sorunsuz hale getirmektir bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafası olmamalı ürün bende çalıştı tamam o zaman sorun yok demek yanıltıcı olur firma senden parayı alana kadar ürünü şöyle iyi böyle güzel diye pazarlarken parayı aldıktan sonra bu ürün bazı kullanıcılarda böyle hatalar vermektedir farkındayız fakat suanda çözemiyoruz kusura bakmayın diye işin içinden çıkarsa bu işi hakkıyla yapan diger ssd firmalarına büyük haksızlık yapmış oluruz ama yine dedigim gibi söyledigine %200 katılıyorum zıt gitmek için yazıyor gibi düşünme yani

Samsung'un garantisi veya teknik hizmeti ile ilgili herhangi bir işim olmadı, çünkü hiç garantilik veya teknik bir sorun yaşamadım o nedenle bu konuda yorum yapamam. Bu konuda bildiğim kadarı ile Apple hariç bütün firmalar sınıfta kalıyor ha bir de geçen Asus ile ilgili bir durum yaşadım şahsen memnun kaldım.

1 sene önce Asus'un bir ultrabookunu aldım sonrasında menteşelerde sorun çıktı kapak gevşemeye başladı. Sitesinden iletişme geçtim kendileri ile UPS kargo anlaşma kodu ve numarası verdiler bu numarayı ara gelip ürünü evden alsınlar serviste kontrol edilsin dediler. Aradım geldiler evden aldılar servise gönderdiler. 1 hafta sonra tamir edildi diye geri gönderdiler. İlk başta evet sorun giderilmiş gibiydi ancak bir süre kullandıktan sonra yine aynı sorun meydana geldi yine iletişime geçtim tekrar servise göndermemi istediler. Tekrar aradım kuryeyi gelip evden aldılar. 1 hafta sonra kargo ile bir zarf geldi zarfta ürün değişim formu vs birşeyler yazıyordu. Ürün tamir edilebilecek durumda değil yenisi ile değiştirilecek gibi bazı ibareler vardı. O belgeyi ürünü aldığım firmaya gönderdim aynı üründen elimizde yok ya muadili bir ürün seçin veya paranızı iade edelim dediler. Hoşuma giden başka bir model olmayınca ücret iadesi talep ettim 1 hafta içinde ürünün tüm bedelini ürünü 1 sene kullanmış olmama rağmen banka hesabıma iade ettiler. Allah razı olsun ne diyeyim :)

Daha demin aşaladığın Samsung dünyanın ilk 16TB 'lik ilk SSD'i yapan adamlar. Ha bana sordan bende almam Samsung. Adamlara parayı basarsan alırsın hakkını. Bende M.2 TOSHIBA 128G var.

http://www.amazon.com/Toshiba-THNSNJ128G8NU-Module-22x80mm-Notebook/dp/B00XHLM1LA

120MB/S altına düşmez hızı. Ha bunu neden yazdım, işte artislik başka amacı yok. :D Alacak olsam ben Toshiba alırım tekrar.

- - - Güncellendi - - -

@Deepblue

Abi sende LoL açık ? :jil::fire

Edit: Türkiyenin en büyük oyun forumunlarının birinin sahibi bile "reloaded" crack oyun oynuyor. Biz mi indirmeyelim. :D

Daha demin aşaladığın Samsung dünyanın ilk 16TB 'lik ilk SSD'i yapan adamlar. Ha bana sordan bende almam Samsung. Adamlara parayı basarsan alırsın hakkını. Bende M.2 TOSHIBA 128G var.

http://www.amazon.com/Toshiba-THNSNJ128G8NU-Module-22x80mm-Notebook/dp/B00XHLM1LA

120MB/S altına düşmez hızı. Ha bunu neden yazdım, işte artislik başka amacı yok. :D Alacak olsam ben Toshiba alırım tekrar.

- - - Güncellendi - - -

@Deepblue

Edit: Türkiyenin en büyük oyun forumunlarının birinin sahibi bile "reloaded" crack oyun oynuyor. Biz mi indirmeyelim. :D

Oynamıyorum hiç birini sadece duruyor öylesine. GTA yı ekran kartım desteklemiyor desteklese de oynamam zamanım yok :))

- - - Güncellendi - - -

@Deepblue

usta ben kimim samsung u aşalıcam :D benim sitemim yaptıkları işin arkadasında durmuyorlar üretmiyor mu evet üretiyor büyük reklam bütçeleriyle allayıp pullayıp satıyor sonrasında müşteriyi takan yok. yani en azından çok geç takıyorlar benim sorunum çözülmeyecek mi evet çözülür ama belki ben diskimi değiştireceğim aylar sonra fix çıkcak :D ayrıca korsan candır :D

Oynamıyorum hiç birini sadece duruyor öylesine. GTA yı ekran kartım desteklemiyor desteklese de oynamam zamanım yok :))

Abi birde seni yakalamışken, şu SUPERCELL'in yeni oyunu "Clash Royale", günlük 1.5M $ ciro yapan oyun, hah işte o. Onun bölümünü de açarsan hit artabilir, çok fazla rehber aranıyor şuan. Güncel oyunlar ile pek ilgilenmiyorsun sanırım, ben söyleyeyim de. :D

Abi birde seni yakalamışken, şu SUPERCELL'in yeni oyunu "Clash Royale", günlük 1.5M $ ciro yapan oyun, hah işte o. Onun bölümünü de açarsan hit artabilir, çok fazla rehber aranıyor şuan. Güncel oyunlar ile pek ilgilenmiyorsun sanırım, ben söyleyeyim de. :D

Ohoo sen uyu daha çoktan açtım :)) Clash of Clans bölümüne alt kategori olarak ekledim çok rağbet olursa ayırırız.

Geri