• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Muğla..

MaxiGame

I Robot
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Kas 2010
Puanı
106
Arkadaşlar ağustos ayının 30 ila eylülün 7si arası yıllık izne gitmeyi planladığım ille alakalı bir kaç sorum olucaktı.

6gün yıllık iznimi kullanıp aslında antalya'ya gitmeyi planlıyordum ama kuzenlerimin ısrarı üzere muğlaya gitmeyi planlıyorum. Muğla/Merkez Köteklide Üniversite evinde 1hafta konaklıycam. Muğla/Merkez'e bağlı yerlere zaten gidicez, bunun dışında muğlanın nereleri gezilebilir? Gezilmesi gereken yerler nedir?

Özellikle oturanlar için konuyu açtım internet bakmasını bende biliyorum, boş yerlere gitmek yerine bilenlere sormak daha mantıklı geldiği için konuyu açtım. Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum :'(

Moderatörün son düzenlenenleri:
Muglaya ne kadar uzaga gidebilirsin bilmiyorum ama oraya kadar gitmisken Oludeniz, Kas, Kalkan gibi yerlere gidebilirsin (Uzak olsada gorulmeye deger) veya daha yakin olarak Datca'yi gormeni oneririm cok guzel biyer

Muglaya ne kadar uzaga gidebilirsin bilmiyorum ama oraya kadar gitmisken Oludeniz, Kas, Kalkan gibi yerlere gidebilirsin (Uzak olsada gorulmeye deger) veya daha yakin olarak Datca'yi gormeni oneririm cok guzel biyer

Yanımızda çadır ve aparatlarda olucak hazırlıklı gidicez yani.
Kalmak garantili gitmeyi planlıyoruz hergün bi yere

Kaş güzel değil ama Kalkan daha güzel tatil kasabası tam ama Ölüdeniz'e baya uzak 200km filan var.

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

Muğla merkezde deniz yok bu 1. Muğla merkezi bizim ilçeden küçüktür bu 2

Muğlaya gidiceksen tavsiyelerim Ula'ya git.Ula'da küçük hatta çok çok küçük bi ilçe ama tarihi evleri ve sokakları var en fazla 3-4 saat takılırsın sonra sıkılırsın zaten yapıcak birşey yok ula'da fakat ula'nın beldesi akyakaya gidebilirsin.Bodrum gibi biyer.bayağı güzeldir.Sonrasında marmarise gitmeni tavsiye ederim.Denize giriceksen eğer önce köyceğize git oradan tekne turları var dalyana felan gidiyor köyceğiz gölünden.çok güzel manzaraları var izleye izleye gidersin tekne ile.ondan sonra plajda mola veriyor insanlar yüzüyor felan.Fethiye var işte en büyük ilçesi,Muğla merkezden büyük biyer.orayıda görmeni tavsiye ederim.sarıgerme plajınıda incele.Ama senin yerinde olsam Antalya/Merkeze giderdim :)

Annem Muğlalı bu sene gittik gezemedim yazdığım yerleri ama yani bilgim var :D

Muğla merkezde deniz yok bu 1. Muğla merkezi bizim ilçeden küçüktür bu 2

Muğlaya gidiceksen tavsiyelerim Ula'ya git.Ula'da küçük hatta çok çok küçük bi ilçe ama tarihi evleri ve sokakları var en fazla 3-4 saat takılırsın sonra sıkılırsın zaten yapıcak birşey yok ula'da fakat ula'nın beldesi akyakaya gidebilirsin.Bodrum gibi biyer.bayağı güzeldir.Sonrasında marmarise gitmeni tavsiye ederim.Denize giriceksen eğer önce köyceğize git oradan tekne turları var dalyana felan gidiyor köyceğiz gölünden.çok güzel manzaraları var izleye izleye gidersin tekne ile.ondan sonra plajda mola veriyor insanlar yüzüyor felan.Fethiye var işte en büyük ilçesi,Muğla merkezden büyük biyer.orayıda görmeni tavsiye ederim.sarıgerme plajınıda incele.Ama senin yerinde olsam Antalya/Merkeze giderdim :)

Annem Muğlalı bu sene gittik gezemedim yazdığım yerleri ama yani bilgim var :D

Muğla merkezde denize giricez demedim ben ersan, muğla merkezi biliyoruz oraları alt üst ederiz farklı yerler önerin dedim hmmm
Önerilerin için teşekkürler, liste yapıyok :up:

Açılış ilk gün akyaka da olur erken gelirseniz yer kaparsınız,2.gün marmaris idealdir barlar sokağo falam takılırsınız 3.fethiye ye geçin derim burada tekne turu,saklı kent gezintisi, jeep safari, paraşüt atlama yaparak diğer günler değerlene bilir boşluk olacaksa bodruma da bi uğranabilir.bide muğla merkezde Mabolla performance clup klasik bir bardır saat 8e kadar 2al 1 öde ile biraz alkol alabilirsiniz,çakarkeyf zahire pazarını önerirdim ama nargile yasaklandı bunun yerine eski muğla saat kulesinin yakınında efeshan'a giderek iyi vakit geçirip demlenebilirsiniz

Akyakaya gideceksin kordonda akarsuyun üzerinde rakı balık yapacaksın :)

Muğla'da yapacak birşey yok. Fethiye'de sıkılmadan gezeceğin o kadar çok yer var ki.. :) Fethiye'ye gelirsen yanıma uğramadan geçme bir kaç tavsiyede bulunayım. :)
(Adnan Menderes Blv., Akarca Mh., 260/B, Günlükbaşı, Fethiye - Hakan Market)

Aynı şekilde ben de 2 gün önce Akyakadan geldim.Gayet güzeldi kesinlikle tavsiye ederim.Kalkan'a gitme fırsatınız olursa kesinlikle gidip bir tekne turu yapın derim.

Bir Muğla/Fethiyeli olarak önerebileceğim yerler

Tarihi seviyorsan fethiye sınırlarına girdikten sonra hemen Kral mezarlarına Amintasa gitmeni öneririm daha Sonra Kaleye gidip oradaki tarihi inceleyebilirsin.
Hemen ardından bir Aşıklar tepesi turu yapıp Aşık tepesinde bir kafeye oturup çayını yudumlarken şehrin inanılmaz manzarasını inceleyebilirsin.
Daha sonrasında bu inanılmaz şehrin inanılmaz doğasını keşfetmeye soğuk suya girmeye ve muhteşem bir yemek yemeye yeşil vadiye gidebilirsin.
Yeşil vadi ile ilgili görseller
pf-big8.jpg

slide_img3-916x342.jpg

pf-big7.jpg

4_11689_0_DSCN0577.JPG

Daha sonrasında Ölüdenize türkiyenin en temiz sahili sayılabilecek o yere gidip güneşlenebilirsin.
1397592159_Olu-deniz.jpg

Ölüdenizde sahilde paraşütcülerle konuşup babadağa çıkıp paraşütle atlabilirsin.
fethiye-paragliding.jpg

Tabi gece hayatınıda unutmayalım inanılmaz dakikalar yaşabilirsin Hisarönüne çıkıp Barlar sokağını ziyaret edebilirsin.
Hisar önününde gece hayatına okadar çok önem verilirki saat 20:00 - 6:00 arası sokağa araç girmesi yasaktır. ve Jangandarma trafik denetler.
hqdefault.jpg

1061_15.jpg

1061_16.jpg

marmaris-barlar-sokagi_20101019032309_b.jpg

Daha sonrasında KayaKöye gidip o inanılmaz tarihin fotoğraflarını çekebilirsin.
fethiye.kayak%C3%B6y.eb_.jpg

kayakoy5.jpg

Kayak%C3%B6y_hill.jpg

Tekne turuna çıkmak istersen Fethiye kordondan kalkan 12 adalar turu yapan teknelere binebilirsin.
Ölüdenizdende tekneler kalkmaktadır. Ama fırsatın olursa Hem fethiyeden hemde ölüdenizden tekne turuna çık derim. Çünkü muhteşem yerler gezeceğine eminim.

[MENTION=75350]BlackStyle[/MENTION] Daha yapabileceğin 100 lerce şeyvar ve ben yazmaktan sıkıldım şuan :D

Son düzenleme:
Kelebekler vadisine gitmeyi deneyin size yemin ediyorum 600 700 metre yüksekliğe çıkıyorsun ağzın açık kalıyor uçurumdan atlasan direk denizdesin biz daha fazla gidemeyip geri dönmüştük gerisini siz düşünün

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

[MENTION=207644]pureLove[/MENTION] yarın fethiyede olucaz, kalıcak otel lazım [emoji16]

iPhone-5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Geri