• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Multi Skype Hesabı Açma (Birden Fazla Skype Hesabını Aynı Anda Açmak)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhabalar,

MSN'in kapatılması ile birlikte Microsoft'un Skype ile ortaklığa girip msn hesaplarının Skype ile birleştirilmesi neticesinde aniden milyonlarca MSN kullanıcısının akınına uğrayan Skype hiç kuşkusuz aniden çoğu kişinin hayatına ışık hızı ile girip vazgeçilmez bir program olan nadir bir programdır.

Skype'a geçiş esnasında Skype ile MSN arasında çok büyük farklar olduğunu gören ve yıllardan beridir MSN ile yatıp MSN ile kalkan büyük bir kitle ilk başlarda büyük hayal kırıklığına uğrayıp zorluklar çekselerde zamanla bu zorlukları aştılar ve bu mecburi geçişi kabullenmek durumunda kaldılar.

MSN kullanıcılarının vazgeçilmez alışkanlıklarından biri olan Multi MSN hesabı açma (Birdeden fazla MSN hesabı açma) hatırlayacağınız üzere MSN Plus veya benzeri birkaç eklenti ile mümkündü. Skype'a geçen kullanıcıların belki de yokluğunu hissettiği en büyük eksikliklerden birisi de buydu. Ancak üzülmenize gerek yok şimdi size anlatacaklarım sayesinde bir bilgisaryarda nasıl Multi Skype hesabı açacağınızı öğrenip üzüntülerinizin yersiz olduğunu göreceksiniz.

Bikaç gün önce birden fazla skype hesabı açmam gerekti ve ne yapmam gerektiğini araştırırken bulduğum yöntemi sizinle de paylaşmak istiyorum...

Bunun için 2 yöntem var :
maxayrac3.jpg

İlk yöntemimiz :

- İlk önce normal bir skype hesabını açın adından ikincisini açmak için, başlattan çalıştırı açın veya Windows tuşu
aa922834-ed43-40f1-8830-d5507badb56c_39.jpg
ile R tuşlarına aynı anda basıp çalıştırı açın.

- Çalıştır penceresine 32 bit işletim sistemler için aşağıdaki komutu yazıp enterlayın :

"C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary

64 Bit işletim sistemleri için ise aşağıdaki komutu yazıp enterlayın :

"C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary

veya sadece yazıp enterlayın:

Skype /secondary

Çalıştıra yazacağınız bu komut 2. skype'yi açacak ve aynı anda 2 skype adresini kullanabileceksiniz.
maxayrac3.jpg

İkinci Yöntem :

Yiine benzer bir yöntem ancak her zaman komut yazmak istemeyenler için bir yöntem.

- Skype nin kurulu olduğu dizine girin ve Skype.exe nin üzerine sağ tıklayarak masaüstüne kısayol gönderi seçip masa üstüne ikinci bir skype kısayolu oluşturun.

- Sonradan oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayıp özellikler diyin.

- Özellikler dedikten sonra açılan pencerede Başlama yeri yeri veya hedef olan kısmın karşısına 32 bit işletim sistemleri için "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary 64 bit işletim sistemleri için ise "C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary yazıp uygula diyin. Artık masaüstündeki ikinci kısayoluna tek tıkla ikinci bir skype açabileceksiniz.
maxayrac3.jpg

Not: Yukardaki komutlar skype'nizin kurulum dizininin c de program files olduğu düşünelerek yazılmıştır. Eğer sizin skype'niz farklı bir sürücüde veya farklı bir dizinde ise komutu ona göre düzenlemeniz gerekir.

Geri