• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nasıl bir server yapmamı önerirsiniz (Silkroad) ? Düşüncelerinizi alalım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan PoleStar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

PoleStar

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
25 Ağu 2009
Puanı
86
Arkadaşlar yakın zamanda kendime ait bir server açmak istiyorum.Serverı sadece kendim yöneteceğim GM alımı yapılır gibisinden çocukça şeyler olmayacak ciddi bir oyun olmasını istiyorum.Eşitliğe vs. çok önem veririm babamın oğlu olsa tanımam öyle diyeyim.Herneyse 80 yada 90 cap bir server açmak istiyorum fakat nasıl bir server olsun onu tartışalım istiyorum önerilerinizi almak isterim.

Normal emek server denilen bir servermı olsun klasik yoksa PVP gibi bir servermı olsun EU CH mi yoksa sadece CH mi buda tartışılıcak ayrı bir konu düşüncelerinizi bekliyorum.

(Hiç bir şekilde dolaylı yollar vs. ile reklam olmayacaktır.Modlar ve yöneticiler böyle bir durum olursa beni banlayabilirsiniz.Zaten serverı açma kararı aldığımda ücret karşılığında bu forumda oyunumun reklamını yapacağım)

Burak okullar açıldığı için kasması zor olan bir server mantıksız olur bence gerek level,gerek item.Fazlada abartmamak gerek tabi.Ortasını bulup güzel rateler ayarlamalısın.Ve yine okullar açıldığı için diyicem insanları çekmek biraz daha zor olucaktır o yüzden uniq ve pvp'nin bi şekilde fazla ilgi görmesini sağlaman lazım.

- Exp rate orta
- Cap konusunda öneride bulunamıcam piyasadaki swlere bakarak az olandan tercih edilmeli
- Event olarak bahedecek olursak uniq süreleri düşük ve özel item dropları olmalı ki uniq önemi artmalı süresi az olduğundanda sv deki özel eşya pazarı uçuk olmaz.
- İtem konusundada düşüncem orta olmalıdır oyuncuların zorlanmayacağı bi sw olmalı.
- Kervana dayalı bi sistem becere bilirsen Pwp olayınında önemini artırırsan iyi olur.
- Reklamını gerekli yerlere ve güzel şekilde yapman şart.

80-90 Ch server dolu piyasa.

80 Eu gitmez ama 90 Eu iyi olur.Pt ile kasması vs zevkli olur.

Rateler yüksek olmalı.Artık herkez kas bırak kas bırak yaptığı için sıkıldı.

Stone npc'de olmalı.

Maximum item moon.

Alchemy sınırı 11-12 iyi olur.

1h/1-2 silk Ip limit 3.

Job rate yüksek.

Uniq rank-Job rank 1.lerine kafana göre bir hediye.

Moonlar drop olmamalı.Yoksa heryer bot dolar.

Jupiter uniqlerini 90 cap hpsine göre ayarlayıp onlara moon koyabilirsin.Zaten bir sürü uniq var bu konuda sıkıntı çekmezsin :)

Son olarak kesinlikle item satışı olmamalı.

90 Cap sadece ch , moon drop kapalı ( çeşitli oyun içi elde edilebilen coin ler ile alınabilecek ) sun kapalı veya iSro rate (: saat başı veya 2 saatte bir 1 silk iyidir ip limit max. 3 max +12 uniq leride cıvıtmadan yani 1 saate ayarlamayacaksın çünkü herkes ne zaman çıkacağını bilir ve oyunda belirli kişilere kalır unique ler o yüzden sen bile bilmeyeceksin anlayacağın (: honor rank olacak ama akademi ile değil job ile skill şeklinde :pro exp rate kafana göre olsun çünkü 90 level yapmak zor olmuyor privatelerde 1.5-2gün max 3 gün sen bunu en fazla 5 güne çıkartırsın buda problem olmaz bence aklıma gelenler bunlar bol şanslar (: bide şimdiden uyarıyım job la ilgili bir şey yaparsan jangandaki bug yeri ve dw deki bug yerine en baştan önlemini al ( 140 lık mob ları koyarsın ) herkes eşit olsun (:

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar başka öneriler varsa alabilirim.

80-90 Ch server dolu piyasa.

80 Eu gitmez ama 90 Eu iyi olur.Pt ile kasması vs zevkli olur.

Rateler yüksek olmalı.Artık herkez kas bırak kas bırak yaptığı için sıkıldı.

Stone npc'de olmalı.

Maximum item moon.

Alchemy sınırı 11-12 iyi olur.

1h/1-2 silk Ip limit 3.

Job rate yüksek.

Uniq rank-Job rank 1.lerine kafana göre bir hediye.

Moonlar drop olmamalı.Yoksa heryer bot dolar.

Jupiter uniqlerini 90 cap hpsine göre ayarlayıp onlara moon koyabilirsin.Zaten bir sürü uniq var bu konuda sıkıntı çekmezsin :)

Son olarak kesinlikle item satışı olmamalı.

Arkadaşın dediklerine katılıyorum.Tek sıkıntı ortalık 80 -90 cap server dolu şuan düzgün ,sade orjinal ve zor bir 100 cap Eu*Ch çok iyi gider bence :)

90 EU CH benimde biraz aklıma yatmadı değil 90 Cap EU CH server pek yok hoş olabilir diye düşünüyorum

bence120 Caps Kur Exp Rateleri 5x yap Sade isro görselliği dışında hiç birşey olmasın tamamiyle isro sisteminde kur bence daha iyi olur 5x olmasa bile 10x en az

60 & 70 Cap lık bir database hazırlarsan ilgi çekici olabilir.Görülmemiş yenilikçi server oyuncu çeker.
60 cap eu - ch mesela isyutaruyu kesmek zevkli olur düşük ratede.

bence 100-110 cap bir server aç derim gereksiz npclerden editlemelerden kacin ve para ile alısverisleri azalt yani kar etmeyi 2. planda tuttugunda kaliteli bi oyun ortaya cıkarabilirsin çoğu kişi isro,silkroad r yi herseyi paraya cevirdigi icin bıraktı serverinda isro ve silkroad r havasını yaşattıgında sağlam playerlar alabilrisin :)

Geri