• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Neden Aldatılır ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
347d5bs.jpg

İnsanlar neden birbirlerini aldatırlar ? Yeterince ilgi göremedikleri için mi ? Birlikte oldukları kişi kendilerini tatmin edemediği için mi ? Zaman içerisinde sevgileri yokolduğu için mi ? Maymun iştahlı oldukları için mi ? Sosyal çevre ve arkadaşlık ortamı yüzünden mi ? Teknoloji yüzünden mi ? Yoksa hepsi mi ?

Benim şahsi düşünceme göre insanların ailelerinden ve okullarından yeterli eğitimi alamamaları üzerine meydana gelen karakter bozukluğundan kaynaklandığı yönünde. Bir insan iyi yetiştirilmemişse, karakteri bozuksa aldatma eylemini normal birşeymiş gibi çok kolaylıkla gerçekleştirebilir. Tabiki bu tek sebebidir demiyorum, yukarda saydığım sebeplerin tamamından ve belkide daha fazlasıdan dolayı da insanlar aldatabilirler ama şahsi düşünceme göre temeli insanların karakterlerinin zayıf olmasıdır.

Size göre insanların birbirilerini aldatmasına neden olan en önemli etken nedir ?

İnsan, maymun iştahlı olursa aldatır. Bilmeyenler için söyliyeyim maymun iştahlı demek daldan dala bir muz için atlamak anlamına gelir. Yani; insan elindeki ile yetinmez ise daldan dala atlayarak elindekinin yanına bir daha koymaya çalışır, sonra bir daha.. Fakat eline bakınca, elindekilerinde gittiğini anlaması fazla uzun zaman almayacaktır.. Çok mantıksız konuşuyorum sanırım. Neyse..

İnsan oğlu açtır. Bu bir gerçek kimse inkar etmesin. Herşeyin fazlasını ister. Çok az bir kısım ise elindeki ile yetinmesini bilir.. Elindeki ile yetinmesini bilen kişiler mutlu olurken, fazlasını isteyen kısım her zaman kaybetmeye mahkumdur..

Peki insan neden aldatır? Mutlu olmadığı için mi? Yoksa 2 kişiyi birden idare etmeye çalışması yüzünden mi? Veya elindekini kaybetmek istemeyip başka biri ile sefa sürmek istemesi mi? Bence hepsi.. Aldatmak Ümit abinin de dediği gibi karakter eksikliğinin doğurduğu bir sonuçtur.

Tamam eyvallah aldatan da suç var ama bence aldatılan da kendinde suç aramalı.

Son olarak ben aldatılmam aldatırım :D

Bana göre aldatan kişiden daha çok aldatılan kişi suçludur. Bu sadece aldatanın erkek aldatılanın kadın olduğu durumlar için geçerli değil. Tam tersi bir durumda olabilir. Kişiyi kendinizden bıktırırsanız ve ya sıkarsanız o kişi çareyi başkalarının kollarında bulacaktır diye düşünüyorum. :)

Bana göre aldatan kişiden daha çok aldatılan kişi suçludur. Bu sadece aldatanın erkek aldatılanın kadın olduğu durumlar için geçerli değil. Tam tersi bir durumda olabilir. Kişiyi kendinizden bıktırırsanız ve ya sıkarsanız o kişi çareyi başkalarının kollarında bulacaktır diye düşünüyorum. :)

Bir ilişki bu mu olmali sadece karşındakinin sıkılmamasi senden bikmamasi üzerine mi kurulmali bence iyi bir ilişki çaba gerektirmemeli seversin o da seni sever karsilikli güvenirsiniz yok ben senden sıkıldım baskasina gidicem diyip ....lik yapmanin manasi yok ona güvenen insanda nasil suç bulabildin cidden

Bir ilişki bu mu olmali sadece karşındakinin sıkılmamasi senden bikmamasi üzerine mi kurulmali bence iyi bir ilişki çaba gerektirmemeli seversin o da seni sever karsilikli güvenirsiniz yok ben senden sıkıldım baskasina gidicem diyip ....lik yapmanin manasi yok ona güvenen insanda nasil suç bulabildin cidden

Çok güzel ve haklı bir yorum. Ömrünüzün sonuna kadar bir insanın sıkılmaması için çabalarsanız siz hayattan hiç bir zevk alamazsınız. Herşey karşılıklı olmalı, her iki tarafta çabalamalı, birbirine karşı anlayış göstermeli ve hayatı olduğu gibi acısıyla tatlısıyla, sefasıyla, sıkıntısıyla kabullenmeli.

Bazı dönemler hayat bizi çok mutsuz edebilir sıkıntılara sokabilir ama böyle zamanlarda bile insanlar en azından bu sıkıntıları bile paylaşacak birine sahip oldukları için bundan minnet duymalı ve herşeye göğüs germelidirler (bazı durumlar hariç: aile içi şiddet, şiddetli geçimsizlik, birbirine tahammül edememek, ihanet etmek dışarda birşeyler aramak, sorumluluklarını yerine getirmemek vb...). Hayat budur acısıyla tatsıyla, her gün mutlu, neşeli, sıkıntısız olmayı bekleyemezsiniz ki bu mümkün değil. Zaten bu mantıkla hareket eden insanların ilişkileri en fazla 2-3 yıl sürer. Bu düşünceyle hareket eden kişilerin ilişkilerinin sonu başından bellidir. Kimse kendisini boşuna kandırmasın, bir yerden sonra hayat monotonlaşıyor zaman zaman sıkıcı hale gelebiliyor ancak bu karşınızdaki kişinin suçu değildir, bu hayatın bir düzeni ve kuralıdır. Sürekli olarak karşınızdakinin yeni şeyler yapıp sizin sıkılmamanızı sağlamasını beklemek hayalperestliktir bunu kimse yapamaz. Bu durum sadece belli dönemler devam edebilir sonra yine montonlaşır. Hayat her sıradanlaştığında eş mi dğiştirmek gerekir ? Başkalarını bilemem ama bu durum bana göre tamamen kabul edilemez birşey.

bence bu resim bu konuya 10 numara oturur :D
BR6DaV.png

Ben güvenmiyorum kimseye. En namuslusu, en doğrusu bile en fazla 10 dakika dayanabilir. 11. dakika, oda karşılığını vermeye başlar. Aslında, insanların yapısında bu vardır. Her insanın içinde farklı düşünceler, istekler ve fanteziler barınmaktadır. Bunların bir çoğu, ülke kafasından ve değerlerimizden ötürü açığa çıkamaz. Misal, avrupalı insanlar o yüzden bize göre rahatlar ve bir çok şeyi yapıyorlar. Aslında biz daha beter oluruz da, engelleyici faktörler yoğunlukta. Kimseye güvenmiyorum. Mutlu olamıyorum kimseyle. Acaba demekten kafayı yiyecek pozisyona geliyorum, içim içimi bitiriyo ama kıpırdayamıyorum. Bu kötü, çok kötü.

Geri