• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nokia 7.2 Milyar Ddolara Satıldı...

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan _ßOOS_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_ßOOS_

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
220
kakbgo.png

Akıllı cep telefonu devriyle birlikte güçlü rakiplerine yenik düşen Nokia, 7.2 milyar dolar Microsoft’a satıldı.

Yazılım devi Microsoft, ani bir hamle yaparak Nokia ile dev bir anlaşmaya imza attı. Microsoft, cep telefonu devinin cihazlar ve hizmetler birimini, sahip olduğu tüm patentleri satın almak ve tüm haritalama hizmetlerini lisanslamak ve kullanmak için toplamda 7.1 milyar dolarlık dev bir satın alıma imza attı.
Microsoft, Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia’nın neredeyse tüm operasyon ve üretim birimlerini satın alarak kendi bünyesine katıyor.

n8cr6.png

Microsoft’un ödeyeceği 5.44 milyar Euro, yani 7.17 milyar dolar nakitin 3.79 milyar Euroluk kısmı, Nokia’nın Cihazlar ve Hizmetler biriminin satın alınması için ayrıldı. Geride kalan 1.65 milyar Euro ise patentlerin satın alınması için kullanılacak.
Aralarında ilk olarak 2011 yılında ortalık sinyalleri beliren Microsoft ve Nokia, yapılan anlaşmayla beklenen işbirliğinin çok daha ötesinde bir ortaklığa imza atmış oldu.

n8crg.jpg

Akıllı telefon pazarında çok etkisiz kaldılar eğer satılmasaydı belkide daha gerilere düşecekti umarım Microsoft Nokia'yı toparlar.

Aynı modelleri ısıtıp ısıtıp kapak değiştirerek satarlarsa olacağı buydu. Teknolojiyi takip etmek lazım .

yinede bişey olmaz nokia dan şu 1-2 yıl içerisinde windows işletim sistemini geliştirmeleri gerekli, nokia kesinlikle androide geçmez

Nokia çok geriden geliyor.Aradaki senelerin farkını biran önce kapatması lazım artık nasıl kapatıcaksa.

Yazık olmuş firmaya, Samsung ile Apple rekabette sınır tanımıyor, rakipleri birer birer dağılıyor.Önce Blackberry şimdi de Nokia.Önümüzdeki yıllarda nasıl olucak merak ediyorum, bir 10 sene içerisinde yeni bir firma parlıycak mı yoksa Samsung vs Appple durumu devam mı edicek.

Geri