• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nokia Asha 311

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan XnCN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

XnCN

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Tem 2009
Puanı
236
Genel olarak akıllı telefonları tanıtımını görüyoruz peki bütçemize uygun düz telefonlarda yokmu diyorsanız nokianın yeni modeli sizlere göre.
Telefonumuz symbian'ın yeni sistemi ile çalışmakta test etme fırsatı buldum ve gayet güzel bir kullanım kolaylıgı sağlıyor telefonun ekranını sağa sola çekerek birçok yere gidilebiliyor. Gelelim incelememize.

Tasarım
Telefonumuzun çok şık bir görüntüsü var arkadaşlar test etme fırsatım oldu.Telefon gayet sağlam güzel bir ekranı var.Telefonumuz dokunmatik bir model.Telefonumuzun arka alt kısmında gümüş bir şerit var buda tasarıma ayrı bir hava katmıs , telefon öndende gayet sık görünüyor. bana kalırsa telefon ekranı biraz dar.
Nokia-Asha-306_1050.jpg

Ekran
240x400 bir ekran cozünürlüğü sunuyor bizlere bunun yanında 155 ppi'lık bir piksel yoğunlugu var bu seviyedeki bir telefon için normal ancak diğer telefonlarla karsılastırıldıgında ekran cok düşük kalıyor.Ekranda bazı reklerde biraz bulanıklık var, İnternet sitelerinde gezinirken bizlere akıcı bir görüntü sunmayabilir.Ekranın algılama süresini gayet iyi buluyorum test ederken gayet hızlıydı.
Donanım Ve Sistem
Telefonumuz giris seviyesi bir telefon olmasına rağmen özellikleri o kadarda kötü durmuyor 1 ghz hızında çalışan bir işlemcisi var.İşletim sistemine bakarsak nokia yeni bir arayüzü bize sunmus ben arayüzünü beğendim fakat ileride bizleri sıkabilir bu noktada Nokia 'nın temalar bakımından zengin oldugunuda hatırlatmak isterim.Telefonun kullanım kolaylıgı çok güzel olmus yukarıdada belirttigim gibi sağa sola cekerek keyifli akıcı hızlı bir geçiş vaad ediyor.
012.jpg

Performans
Telefon bizlere çok yüksek bir performans sağlayamıyor, bazı oyunlarda ve uygulamalarda kasma yaşanabiliyor.Örneğin facebook uygulaması performans düşüklügü nedeniyle biraz geç güncellenmektedir.Batarya tüketimi diğer cihazlara oranla biraz daha iyi durumda.
Kamera
Telefonumuzda 3.2 mp'lik bir kamera bulunuyor, bu kamera bizlere cok iyi görüntüler vermiyor.Ayrıca kameramızda flash bulunmamakda buda gece çekimlerini olumsuz etkiliyor.480x640 piksel video kaydı yapabiliyor.
Uygulama
Eğer telefonumuzda çok fazla uygulama istiyorsak bizi hayal kırıklıgına ugratıcakdır çünkü ovi store uygulama sayısı olarak ios market ve google playden düşük sayıda ve kalitede uygulamalar içeriyor.
1339124481331dd1e7ed3.jpeg

Bu fiyata bir android telefon seçmek daha mantıklı olucakdır bana göre iyi forumlar.
Konu bana ayittir.

Ekran çok küçük Bu forumda nokia tanıtımı yapılır mı eray bir biz seviyoruz gerisi samsung android telefon hastası :D

Geri