• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nokia Lumia 920 - 820 - Detaylı İnceleme - Özellikler - Tanıtım

MustafaKemalist

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Tem 2009
Puanı
11
Nokia dün akşam yaptığı basın toplantısıyla Windows Phone 8 işletim sistemli yeni akıllı telefonları Lumia 920 ve Lumia 820’yi tanıttı.

Özellikleri ; Çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemci, NFC, 4.5” HD ekran (1280×720), LTE, 2100 mAh pil, kablosuz şarj özelliği ve 8 MP PureView kamera.
İşletim sistemi : Microsoft Windows Phone 8

Güneş ışığının bol olduğu ortamlarda telefonun ekranı görmek zordur. Nokia bu sorunu Clearblack teknolojisiyle çözdüğünü ve “çölde bile” sorunsuz bir şekilde telefonu kullanabileceğinizi iddia ediyor.

Lumia 920 renk seçenekleri açısından da oldukça tatmin edici; mavi, kırmızı, sarı, beyaz, gri ve siyah .

Nokia, Lumia 920’de oldukça sağlam malzemeler kullandığını ve telefonun ekranının kolay kolay çizilmeyeceğini iddia ediyor. Buna ek olarak normal dokunmatik ekranlarda olmayan “süper hassas dokunuş” özelliği sayesinde elinizde eldiven varken bile telefonu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Firma herkesin Lumia 920’ye ihtiyacı olmayabileceğini bunun için daha makul bir çözüm olarak Lumia 820’yi hazırladıklarını belirtiyor.

Lumia 820, 920’de bulunan Snapdragon S4 işlemciye sahip, bunun yanında 4.3” ekran (800×480) daha düşük çözünürlük sunuyor. LTE, 8 GB depolama alanı, 5 MP kamera (PureView değil) ürünün ilk göze çarpan özellikleri arasında. 8 GB depolama alanı yetmez diyorsanız MicroSD yuvası imdadınıza yetişiyor. 1850 mAh pil ise gün boyunca yeterli enerjiyi sağlıyor. Nokia, Lumia 820’ye NFC özelliğini eklememiş.Bunlara ek olarak Lumia 820’nin dış kapağı değiştirilebiliyor. Bu kapaklar sadece renk çeşitliliği sağlamıyor aynı zamanda telefonda olmayan kablosuz şarj özelliği de değiştirilebilir kapaklar sayesinde Lumia 820’ye eklenebiliyor.

Tanıtım

Kendi Yorumum ; Ya çok abartmışlar , ya da teknoloji baya gelişmiş kablosuz şarj nedir :D

Moderatörün son düzenlenenleri:
yeni telefon almasaydım yakın zamanda nokia alırdım :D

Lumia 920 OIS yüzünden satışları düşücek gibi . Nokia özür diledi fakat bu özür nasıl yansır bilinmez

----------

Apple , Samsung ve HTC den sonra yarışa katılabilirmi bilinmez

bence katılabilir nokianın kötü telefonu yok sadece işletim sistemi yüzünden geri plandaydı.

bence katılabilir nokianın kötü telefonu yok sadece işletim sistemi yüzünden geri plandaydı.

İşletim sisteminde yenilik yapalım derken bi anda ger iplana düştü yanlıs strateji ile yönetiliyor . Patlama zamanını 3310 la yaptı şimdi tık yok

Geri