• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nokia'nın Mobil Kısmı Tamamen Elden Çıkarılıyor

Lovecraft

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
2 Ağu 2014
Puanı
45
OMJpo5.jpg

Microsoft'un sahiplendiği Nokia markasının bir bölümü başka bir üreticinin eline geçiyor.

Microsoft yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, Nokia'nın mobil bölümü 350 milyon dolar karşılığında Foxconn ve HMD Global şirkletlerinin ortaklığına devredildi. Foxconn ise Nokia'nın donanım kısmının yanında yazılımın kısmı ve teknik servis hizmetlerini de üstleneceğini açıkladı. Diğer bir yandan Vietnamda yer alan Nokia fabrikasında çalışan 4500 işçinin, Foxconn çatısı altında işlerine devam edebileceği söyleniyor.

Microsoft yaptığı açıklamanın devamında, artık Windows 10'u temel alan mobil cihazlar geliştiriceğini belirtti. Yabancı medyaya göre Lumia ismi gelecek yıl Surface Phone olarak değişecek.

OMJpo5.jpg

Microsoft'un sahiplendiği Nokia markasının bir bölümü başka bir üreticinin eline geçiyor.

Microsoft yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, Nokia'nın mobil bölümü 350 milyon dolar karşılığında Foxconn ve HMD Global şirkletlerinin ortaklığına devredildi. Foxconn ise Nokia'nın donanım kısmının yanında yazılımın kısmı ve teknik servis hizmetlerini de üstleneceğini açıkladı. Diğer bir yandan Vietnamda yer alan Nokia fabrikasında çalışan 4500 işçinin, Foxconn çatısı altında işlerine devam edebileceği söyleniyor.

Microsoft yaptığı açıklamanın devamında, artık Windows 10'u temel alan mobil cihazlar geliştiriceğini belirtti. Yabancı medyaya göre Lumia ismi gelecek yıl Surface Phone olarak değişecek.

Foxconn kendi devre kartlarını tasarlayan ve üreten bir şirket. Yakın zamanda farklı mobile telefonlar piyasada olur. Fakat şuan üretim anlamında en iyi firma samsung. 10nm bir işlemci üretimine başlayacak. AMD de Samsung ile aynı teknolojide FinFET üretim tekniğinde Zen serisi işlemcileri üretecek. Pasta büyük fakat paylaşılan dilim payıda çok küçük.

Sürekli farklı telefon yapıyorlar ama hepsi birbirine benziyor. Tasarımı değiştirdik diyorlar gene aynı... Hepsi birbirinin klonu. Bu durumdan kurtulmak için de sadece LG mücadele ediyor. Yani hepsi tasarım ve mühendislik harikası fakat ben orjinallik bakımından hani...

Sürekli farklı telefon yapıyorlar ama hepsi birbirine benziyor. Tasarımı değiştirdik diyorlar gene aynı... Hepsi birbirinin klonu. Bu durumdan kurtulmak için de sadece LG mücadele ediyor. Yani hepsi tasarım ve mühendislik harikası fakat ben orjinallik bakımından hani...

Obje olarak hepsi aynı, LG telefonu aslında modüler bir tasarım değil bence. Onunda hiç bir farkı yok. Moduler telefon nasıl olmalı dersen Google'ın Project Ara örneği.

şirketlerin firmaların kendilerini güncellemesi gerekiyor güncellemeyince eski nokia gibi oluyorlar ve bir süre sonra kapıya kilit çekiyorlar inşallah nokia nın yeni şirketi bunu yapmayı başarır :) ve de mümkünse android belasından uzak durur o eski karizmasını kazanır :)

Geri