• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

NosTale Ticaret Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Oyuncular arası ticaret

2f7b6b914507076eaccf137fc73979.jpg

Takas:

Diğer oyuncularla altın veya eşya takas etmek için önce istediğin oyuncuya sonra "takas" seçeneğine tıkla. Takas teklifin kabul edildikten sonra transfer penceresi açılır. İki oyuncu da eşyaları pencereye sürükler ve arkadaşının alacağı altın miktarını girer (belli sayıdaki bir eşyayı basılı tutulan [Ctrl] tuşu yardımıyla pencereye sürükle!). Bu adım tamamlandığında teklifi arkadaşına göstermek için "kayıt" buttonuna tıkla. Eğer ticaret daha önce anlaştığınız gibi değilse ticaretten vazgeçebilirsin. Ticaretten ikiniz de memnunsanız ikiniz de "ticaret" buttonuna tıklayın. Böylece ticaret işlemi gerçekleştirilir ve bir daha geri döndürülemez.

Özel Dükkan Aç:

Artık kullanılmayan eşyaları satmak için diğer oyuncuların alışveriş edebileceği özel bir dükkan açabilirsin. Dükkan açmak için dükkan bölgesi olan NosVille'deki Pazar Yeri veya Liman Alveus Pazar Yeri'ne git. Yetenek Menüsü'nü ([K]) aç, "dükkan aç" simgesine iki kez tıkla. Dükkana bir isim seç ve envanterinden satmak istediğin eşyaları seç (aynı eşyadan birkaç adet satmak için eşyaya [ctrl] tuşunu basılı tutarak dükkana çek). Her şeyin doğru olup olmadığını kontrol et ve işlemi tamamlamak için "aç" bottonuna tıkla. Kazandıkların/ satışların aşağıdaki dükkan penceresinde görüntülenir.

NosPazar:

NosPazar senin için buraya yerleştirdiğin eşyalarını diğer oyunculara satar. Sana ilk adımlarında yardım edecek olan NosPazar Yöneticisi'ni Liman Alveus Meydanı'nda, Çöl Kartal Şehri, Glacernon Hisarı'nda ve dükkan bölgesinde bulabilirsin.

NosPazarı böyle kullanırsın:

26be4b0d7236ef25a95e4efe2dff0a.jpg

Satın al

Önce NosPazar'ı aç ve "satın al" buttonuna tıkla. Satışa sunulan tüm eşyaların görüntülendiği bir pencere açılır. İstediğin eşyayı göremezsen arama fonksiyonunu kullan. Bir eşya seçtikten sonra "satın al" buttonuna tıkla ve satın alma işlemini onayla. Demetlenmemiş satışlarda eşya sayısı da girebilirsin. Satın aldığın eşyalar envanterinde bulunur.

Yerleştir

Menüde "yerleştir'e" tıkla ve envanterindeki eşyaları pencereye yerleştir. Sonra miktarı, satış süresini ve fiyatı belirle ve "yerleştir'e" tıkla. Toplu halde satmak istediğinde "toplu satış" seçeneğine tıkla. Bu şekilde örneğin 99 şifa iksirini toplu halde satabileceksin. Ürün başı toplam tutar 1.000.000 Altın'ın üzerinde olmamalı. NosPazar üzerinden yapılan satışlar, yerleştirme ve satış ücretine tabi tutulacak.

NosTüccar Madalyası

NosTüccar Madalyası kullanınca, NosPazar üzerinden yapılan ürün satışlarında çeşitli avantajlardan faydalanabileceksin. Satış ücreti ödemen gerekmez, ayrıca eşyaları yerleştirmek için hem daha uzun bir süreye sahip olursun. Yerleştirme ücreti indiriminden yararlanabilir, aynı anda 100 eşya ile pazarlık yapabilirsin. Ürün başı toplam tutar 1.000.000 Altın'ın üzerinde olmamalı.

Bu kampanya otuz gün sürecek. Ürünler de satış sonrası otuz gün daha depolanacak. Yerleştirilen eşyaların arasında, satışa sunulan eşyaların haricinde NosPazar'dan çıkarılmayan veya süreleri dolmuş olan eşyalar da hesaba katılacak. Yapılan satışları "yönetim" üzerinden görebileceksin. İstediğin zaman haritaların tümünden NosPazar'a girmen mümkün. NosMall'de biri yedi gün diğeri ise otuz gün geçerli olan NosTüccar Madalyası bulabileceksin.

Yönetim

"Yönetim" butonuna tıklayınca, yerleştirilmiş olan eşyalarını ve satışların güncel durumunu takip edebileceksin. Satış bitince ve süre dolunca depolanan eşyaların rengi mavi ve kırmızıya dönecek. Depolama süresi, NosTüccar Madalyası'nın kullanılıp kullanılmadığına bağlı olacak. Eşyaları almaya, madalya yoksa yedi gün, madalya varsa otuz güne kadar vaktin olacak. Süre dolunca sana ait olan eşya ve altınların yok olacak. Ürün satışını "durdur" buttonunu kullanarak kendin de iptal edebilirsin. Satıştan elde ettiğin altın ve eşyalar (süresi geçmiş olanlar dahil) envanterine gidecek.

Geri