• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nostalji ve Yorumlarınız

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onurgs59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
22687880_1729344147138333_1874164448331789346_n.jpg

Evet MaxiGame üyeleri tarihe ve yoruma baktıkça gülümseten bir o kadar da düşündüren resmi sizlerle paylaşmak istedim. Konu hakkında görüşlerinizi yorumlarınızı saygı çerçevesi içerisinde belirtebilirsiniz. Sizce kur artışlarındaki en önemli etken nedir ve nasıl düzelir?

Güncel $ kuru : 3,72839396 Türk Lirası

22687880_1729344147138333_1874164448331789346_n.jpg

Evet MaxiGame üyeleri tarihe ve yoruma baktıkça gülümseten bir o kadar da düşündüren resmi sizlerle paylaşmak istedim. Konu hakkında görüşlerinizi yorumlarınızı saygı çerçevesi içerisinde belirtebilirsiniz. Sizce kur artışlarındaki en önemli etken nedir ve nasıl düzelir?

Güncel $ kuru : 3,72839396 Türk Lirası
2 katı artmış dolar demek ozaman 100bin dolarım olsa 200bin dolarım olmuş olcaktı .d bilsem kredi çekerdim zengindim şuan :D

$ Kuru gayet normal asıl anormal olan Türk insanı nerede kuru değerlendireceğini bilmemesidir. Örnek Türkiyede oynayan futbolculara $ yada € hesabından para ödemesidir. Şunu göz ardı etmemek gerekiyor. Avrupa ülkeleri arasında en zengin 5 ülke arasına gözü kapalı gireriz ama RESMİ değil :)

Bizde ki yastık altı dolarlar külçe altınların haddi hesabı yok. Biz online oyun sektöründeyiz ve yıllardır sadece silkroad değil mobil oyun olsun başka platformlar olsun şunu bariz görebiliyoruz 15 yaşında çocukların bile tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kenarda birikmiş parası var. Ülkede fakir kesim bilin ki gariban kesimdir bu ülkede sadece garibanlar zorluk çeker. (Gariban) aslında ülkemiz içinde ne demek açıklamasını da yapayım = Saf güvenilir dürüst kendi halinde namusu ile çalışan haklarını savunmayı değil eyvallah çekmeyi sevendir.

Dolar kuru 3.7 değil 10.7 bile olsa iphone ülke içerisine girsin akşamına yüz binlerce satılır. Gerek taksit , gerek nakit yada borç ile ölümüne aç kalır genede o telefona binlerce lirayı rahat bir şekilde verir. Yani kısacası benim görüşüm doların kuru hiç mi hiç önemli değil. Ha 2008 ha 2018 hala aynı memleketiz

Çözüm basit. Üretimi ve ihracatı arttırmak, ülkelerle iyi geçinmek, wikipedia, github ve sosyal medya sitelerini engellememek, yurt-içinde, $, £ yerine tamamen ₺ para harcamak, "organik hoşaf" gibi projelere destek verip arkasında durmak, Babakok'un sözlerini dinlemek ve yerine getirmek.

$ Kuru gayet normal asıl anormal olan Türk insanı nerede kuru değerlendireceğini bilmemesidir. Örnek Türkiyede oynayan futbolculara $ yada € hesabından para ödemesidir. Şunu göz ardı etmemek gerekiyor. Avrupa ülkeleri arasında en zengin 5 ülke arasına gözü kapalı gireriz ama RESMİ değil :)

Bizde ki yastık altı dolarlar külçe altınların haddi hesabı yok. Biz online oyun sektöründeyiz ve yıllardır sadece silkroad değil mobil oyun olsun başka platformlar olsun şunu bariz görebiliyoruz 15 yaşında çocukların bile tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kenarda birikmiş parası var. Ülkede fakir kesim bilin ki gariban kesimdir bu ülkede sadece garibanlar zorluk çeker. (Gariban) aslında ülkemiz içinde ne demek açıklamasını da yapayım = Saf güvenilir dürüst kendi halinde namusu ile çalışan haklarını savunmayı değil eyvallah çekmeyi sevendir.

Dolar kuru 3.7 değil 10.7 bile olsa iphone ülke içerisine girsin akşamına yüz binlerce satılır. Gerek taksit , gerek nakit yada borç ile ölümüne aç kalır genede o telefona binlerce lirayı rahat bir şekilde verir. Yani kısacası benim görüşüm doların kuru hiç mi hiç önemli değil. Ha 2008 ha 2018 hala aynı memleketiz

2008 Motorin fiyatı 2,52 TL Şuan 4,81 TL
2008 de Fındık - Mısır - Domates - Patates i üreticiden kaça alıyorlardı ? Şuan kaça alıyorlar bence bunları araştırır isek arada artan $ € fiyatlarının dehşet verici yüzü ortaya çıkar. Zam olur fakat hep maliyeti etkileyen zam olur ise üretmek de bir o kadar aşağı kalır bu da ne ekonomi bırakır ne refah bırakır. . Olay basit "İktisada Giriş dersi ilk konulardan ( Arz-Talep eğrisi ) biz o eğrinin Kıtlık kısmında kalıyoruz her seferinde ne yazık ki :haha:D

2008 Motorin fiyatı 2,52 TL Şuan 4,81 TL
2008 de Fındık - Mısır - Domates - Patates i üreticiden kaça alıyorlardı ? Şuan kaça alıyorlar bence bunları araştırır isek arada artan $ € fiyatlarının dehşet verici yüzü ortaya çıkar. Zam olur fakat hep maliyeti etkileyen zam olur ise üretmek de bir o kadar aşağı kalır bu da ne ekonomi bırakır ne refah bırakır. . Olay basit "İktisada Giriş dersi ilk konulardan ( Arz-Talep eğrisi ) biz o eğrinin Kıtlık kısmında kalıyoruz her seferinde ne yazık ki :haha:D

Ekonomi veya iktisat okumadım lakin geçen dolmuş şöförü ile konuştum elemanda tarlalar boş duruyormuş tarla ekmek yerine sabahtan akşama kadar yömye hesabı direksiyon sallamayı tercih ediyor.
Üretim olmadığı gibi çok ağır vergi altındayız gidiş bence iyi değil bu aralar.

Ekonomi veya iktisat okumadım lakin geçen dolmuş şöförü ile konuştum elemanda tarlalar boş duruyormuş tarla ekmek yerine sabahtan akşama kadar yömye hesabı direksiyon sallamayı tercih ediyor.
Üretim olmadığı gibi çok ağır vergi altındayız gidiş bence iyi değil bu aralar.

Abi hadi o öyle benim fındık bahçem var. Yıllık 15 gün iznimin 10 gününü ona ayırıyorum. ( Ne tatil, ne gezmek, ne dinlenmek. ) Ama emeğimizin karşılığını alamıyoruz ki. Eğer böyle giderse bende bırakacam üretimi, gelsin o masa başında fiyat verenler diksin eksin, veya tam bağımlı bir ekonomi isteyenler bayram etsin. Sadece biz ile alakalı da sıkıntı yok, üretime teşvik etmek lazım. Torbacılar yeni bir kurban seçerken nasıl bedava veriyorlar ise malzemeyi 1 hafta, devlette bizi üretime teşvik edene kadar bir şeyler aşılaması lazım. Şartlar gerçekten ağır ve zor.

Doların değeri artmadı. Türk Lirasının değeri azaldı. Bir de böyle düşünün?

Geri