• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nutuk Yazıl|Görsel ve Sesli [Önemli Konu]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Really
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Really

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
1 Nis 2011
Puanı
7
Öncelikle her Türk'ün okuması gerektiğini düşündüğüm bir çok önemli bir eser. Katkıda bulunabilirsem ne mutlu bana..

Nutuk

Nutuk, yazıldığı dönemde Cumhuriyet Halk Fırkası Genel başkanı olan Mustafa Kemal Paşa'nın 15 - 20 Ekim 1927 tarihlerinde, yerli ve yabancı basın mensuplarının da katıldığı partisinin 2. Kongresinde gerçekleştirdiği otuz altı buçuk saat süren tarihî konuşması ve onun metnidir. 1919 - 1927 yılları arasında Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının faaliyetlerini özetleyen konuşma,Kültür Bakanlığı Yayınevi tarafından (belgeler bölümü dışında) yaklaşık 900 sayfalık bir kitap olarak yayımlanmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bu dönemle ilgili en temel resmi tarih kaynağı olmak niteliğindedir.

Nutuk'un güncel Türkçeye çevrilmiş sürümleri pek çok yayınevi tarafından basılmış bazıları Söylev adını tercih etmişlerdir.

Nutuk, belgeleri sayesinde, Atatürk'ün tarihçi kimliğini de ortaya koymaktadır. Atatürk; yaşanılan olaylarla ilgili kayıtlı belgeleri toplamış ve Nutuk'u yazarken bu belgelere dayanarak icraatlerini özetlemiştir.

İzlemek isyenler için buyrun:

1.Bölüm 2.Bölüm 3.Bölüm
4.Bölüm 5.Bölüm 6.Bölüm 7.Bölüm 8.Bölüm 9.Bölüm 10.Bölüm 11.Bölüm 12.Bölüm 13.Bölüm 14.Bölüm 15.Bölüm 16.Bölüm 17.Bölüm 18.Bölüm 19.Bölüm 20.Bölüm 21.Bölüm 22.Bölüm 23.Bölüm 24.Bölüm

Okumak isteyenler için:
Ön Söz
Bir teşekkür yeter :)

raporlar ve haritalar nerden geldi?

gençliğe hitabede bitiyor.

Ellerine sağlık kardeşim. Senin ataya olan bağına sevgine hayranım.

Teşekkürler Nutuk Güzeldir Okudum Bu Arada Atana Hayranlığına Hayranım Diyebilirim ^^

Geri