• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nvidia Ekran Kartı ve Çözünürlük Sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Prograf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Prograf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2010
Puanı
59
Herkese selam , benim sorunum şu ;

Abimde Acer Aspire 7720 var.Baya bir eski ve ekran kartında problem vardı.Aynı modele sahip olan kuzenimin ana kartı yanınca onun ekran kartını abimin bilgisayarına taktık ve görüntü almayı başardık.Bilgisayarı formatlayıp W7 starter pack kurdum.Ondan sonra hiçbir güncelleme yapmadan driver'ları indirmeye başladım.Nvidia driver'ını indirip kurduktan sonra restart atınca , bilgisayarın ekran çözünürlüğü çöp oluyor herşey darmadağın çizgi çizgi piksel piksel oldu.Bende driver'ı iptal ettim ve görüntü düzeldi (VGA). Bu işin çözümü nedir bulamadım bir türlü?Ne yapmam lazım yardımcı olabilicek birileri varsa sevinirim.

Windows 7 Home Premium kur.Daha sonra güncellemeleri yap.Bittikten sonra bilgisyarı yeniden başlat.Eğer güncellemeler içinde ekran kartının driverı yüklenmemişse netten driver magician veya buna benzer programla tarat ve güncel driverları indirip öyle dene...

Abiler galiba ekran kartını yaktım ekran çıs dedi çizgi çizgi oldu rengarenk görüntü yok böyle eski usul tv'lere benzedi.

%85 olabilir.Sorun ekranda da olabilir.

Bazı bilirkişiler dedi ki ekran kartının takıldığı soket yanmış olabilir ve bunun geri dönüşü olmaz.Bende bu ihtimal üstüne duruyorum ama yarın bir bilgisayarcıya götürmek şart oldu anlaşılan.Şu anda bilgisayarı ne kadar çalıştırırsam çalıştırayım görüntü çizgi artık.

Bazı bilirkişiler dedi ki ekran kartının takıldığı soket yanmış olabilir ve bunun geri dönüşü olmaz.Bende bu ihtimal üstüne duruyorum ama yarın bir bilgisayarcıya götürmek şart oldu anlaşılan.Şu anda bilgisayarı ne kadar çalıştırırsam çalıştırayım görüntü çizgi artık.

Ayrıca çalıştırdığın her saniye durumu daha da kötü yapabilir.

Arkadaşlar bilgisayarın ekran kartına , bilgisayarcinin tabiriyle 'çip' attırdım görüntü vs düzeldi pc çalışıyor güzelce. Mesela şimdi nvidia denetim masasina girebiliyorum önceden hata veriyordu. Adama dedimki işlemciye macun istiyorum abi gerek yok dedi sürmedi şimdi bilgisayarda anlik kitlenmeler donmalar oluyo benim tahminim işlemci. Laptoplarda çok kullanilan bisi degil dedi macun ama bilemedim bu konuda öneriniz nedir?

Birde diger laptopun hard disk'inide bağladım laptopa o yuzden kasma yapabilir mi?

Biosu güncel tut,bu konuda derin bilgilerim yok fakat harddisk bağladıysan uyumsuzluk gösterebilir.
Ayrıca anlık donmalar,kitlenmeler donanımın yanı sıra virüs olduğunuda gösterebilir.

Ben çözümü buldum galiba arkadaşlar.

Aktive edilmemiş windows'ta hiçbir update yapılmamış.Alet 15.10.2007' ayarlarıyla çalışmaya çalışıyor.Hiçbir framework veya driver indirmeden chrome vs indirip takılmamasını beklemek büyük bir kekolukmuş :)Teşekkürler ilgilenenlere.

Gören görevli arkadaşlara zahmet silsinler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri