• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

• Nissan Skyline Serisi •

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kürşad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kürşad

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Ocak 2011
Puanı
186
Nissan Skyline serisinin incelemesini yapıp, fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim. Nissan Skyline r34, yıllardır açık ara favorim. Maxigame de Skyline sevenlerin olacağını düşündüm ve bu konuyu açtım, konu altında bilgi paylaşımı ve fotoğraf paylaşımı yapabiliriz.

Nissan Skyline GT-R r34, Twin Turbo'ya sahip, 2500cc 276 bg gücündedir. 2002 yılından itibaren üretimi yapılmamış, Amerika'da trafiğe çıkışı yasaklanmıştır. 1999 dan sonra Toyota Supra ile birlikte üretimi yasaklanmış olup, piyasada son bir kaç yıldır nissan gtr adı altında gördüğümüz Twin Turbo ve 6 ileri şanzımanlı araç. Paul Walker'ın 2 Fast 2 Furious filminde kullandığı araçtır. 0'dan 100 km/s hıza ulaşması sadece 5.2 saniye sürmektedir. "Kaynak"

Nissan, 1969 ve 1974 yılları arasında ve tekrardan 1989 ve 2002 yılları arasında, Skyline sedan tipi aracının yüksek performanslı bir modeli olan Skyline GT-R'ı üretmiştir. Bu araç bir ikon haline gelmiş ve yollarda ve pistlerde büyük ün kazanmıştır. Nissan GT-R, her ne kadar artık “Skyline” armasını taşımasa da Nissan Skyline GT-R geçmişinin bir parçasıdır. Hemen önceki Skyline GT-R nesilleri gibi, Nissan GT-R da 4 çekerli, çift turbolu 6 silindirli bir motora ve artık simgesi haline gelmiş 4 adet yuvarlak stop lambasına sahiptir. Ancak GT-R tamamen yeni bir model olup Skyline ailesinin diğer fertleri ile çok az ortak noktaya sahiptir ve küçük adımlardan oluşan evrimlerden ziyade tamamen yeniden tasarım yoluna gidilmiştir: dört tekerlekten yönlendirmeli HICAS sistemi kaldırılmış ve daha önceki sıralı 6 silindirli RB26DETT motor yerini V6 VR38DETT motora bırakmıştır. GT-R mirasından ötürü, tamamen yeni sürüm olan şasinin kodu CBA-R35 veya kısaca 'R35' olarak adlandırılmıştır (CBA emisyon standardının ön ekidir).

GT-R yine selefi olan Skyline serilerine verilen ve ilk defa bir Avustralya otomobil yayını olan Wheels'in Temmuz 1989 baskısında sözü edilmiş olan Godzilla lakabını korumuştur. "Vikipedi Kısmı"

106fq6r.jpg

10ct3tg.jpg

21k027d.jpg

291iydt.jpg

osg3si.jpg

2ewfhva.jpg

Seri demişsin fakat sadece 99 modelinin resmi var :pcorn
Mesela bu seride kasa tipi olarak en sevdiğim 72 Skyline yok :rc:

----------

Kotanız bitebilir :d
nissan_skyline_2000_gt_r___original_image_below__by_xcustomgraphix-d5ekfhy_zpsb07d2b5c.png~original

Seri demişsin fakat sadece 99 modelinin resmi var :pcorn
Mesela bu seride kasa tipi olarak en sevdiğim 72 Skyline yok :rc:

----------

Kotanız bitebilir :d
nissan_skyline_2000_gt_r___original_image_below__by_xcustomgraphix-d5ekfhy_zpsb07d2b5c.png~original

Geliştirileceğinden bahsettim konunun, hep birlikte fotoğrafları paylaşıp hakkında bilgiler vererek. Bu arada 72"skyline gayet iyi.

Bu da 1968 Skyline Van 1500 Touring Deluxe VC10;

ZZb40jV.jpg

OYYUgXI.jpg

hyVec6k.png

Çok iyi kelimesi bile yetersiz kalıyor bazen.. :beer

Geri