• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ofansif Galya Oynama Rehberi

Firebeatz

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
24 Nis 2009
Puanı
76
Kayıt Olma Zamanı Ve Haritadaki Yerimiz:

Etrafımız bomboş olmamalı, tam aksine çok fazla oyuncuyla da dolu olmamalı'dır. Bu yüzden ilk gün kaydolmanız önerilmez. Fakat, kaydolma işlemini server başladıktan en fazla 3 gün sonra yapın.

Ben taktiği uyguladığımda 2. gün kaydolmuştum, sanırım saat gece 9 sıralarıydı.
Galyalı profesyoneller nedendir bilinmez, oyun başladıktan 36 saat sonra kaydolurlar bu da 2. gün saat 19.00 demek. Bu alternatiflerin birini uyguladıysanız tamam.

İlk Gün & Korunmadan Çıkış & Hamadde Oranlama:

2. gün kaydolduğunuzu ve 1 gün korumanızın olduğunu varsayalım. Yapmanız gereken 3 gün boyunca hammadde basmak.Söylemesi kolay da, yapmamız gereken 2 şey var, elimizdeki hammaddeyi oranlamak ve elimizdeki hammaddeyi korumak.

Oran 10:12:7:4 şeklinde olmalıdır, bunu nasıl hesaplayacağınıza gelince saatlik odun miktarını verdiğim "10" oranına bölün, saatlik tuğla oranını da "12" ye böldüğünüzde aynı ya da birbirine yakın sonuç çıkıyorsa tamamdır.

Etrafınıza bakın, sizin diplerinizde cermen varsa sığınak basın. Ama etrafınızda genelde roma galya varsa ve cermenler 2-3 kademe ilerideyse basmayın. Onlar ilk önce romalılara saldıracaklardır.
Sığınağı basın ama ilk günler ertelerseniz size hammadde kazancı sağlayacaktır.

Toytatın Şimşeği & Yağmadan Gelen Hammaddeyi Verimli Kullanma:

Toytatın şimşeğini çıkardığımda sanırım hammaddelerim saatlik 600-700-500-500 civarlarındaydılar.
Arkadaşım , biraz daha basacağım dedi ve devam etti, bense toytata geçtim, benim gibi toytata geçen bi adam onun köyünü yağmaladı sonra.
Yani toytata geçeceğiniz zamanı iyi ayarlamalısınız. Tahminen 4. veya 5. günde çıkması lazım.
Toytatı çıkardıktan sonra rahatsınız. Servere 2. gün kayıt olduk (aynı zamanda bizim 1. günümüz olduğu için 1 kabul ediyoruz) 5. günde cıkarırsak server başlangıcından 6 gün geçmiş oluyor, cermenler kıvamını almış bekliyor demek.

Toytatları göndereceğiniz adamı iyi seçmelisiniz. Etraftaki durumu pek parlak olmayanlara saldırın ve küçük bir toytat ordusu oluşturun ilk önce 20-25 tane.
Sonra bir tane kahraman çıkarın.
20 tane toytatınız 360 tokmak sallayanı keser unutmayın ama askerlerinizin büyük kısmı da ölür.

Toytatın şimşeklerini nasıl kullanacağınız çok önemlidir.

İlk önce etrafınıza göre bir ordu oluşturacaksınız ve online sürenize göre hammadde basacaksınız.

Eğer fazla online olamıyorsanız sürekli toytat basmanızın manası yoktur, hatta toytatları belirli seviyeye çekince hammadde alanlarını 10 a getirin, sonra toytat basımına devam edin.

Geri