• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Öğrenci Değişim Programı(Erasmus)

QuietTouch

Global Mod
Aktiflik
K.Tarihi
12 Nis 2011
Puanı
468
Öğrenci değişim programı ile Ingilitereye gitmeyi hak kazandım fakat hiç bir bilgim yok daha önce böyle bir şey başından geçen varmı yada bilgisi olan varmı ? Vize & Pasaport ne kadar tutar azda olsa bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden Teşekkürler

Kalacağım gün :1 Ay

Erasmus harici ;

Mayısda Uluslararası Robot Yarışması için Çanakkale'ye gidicem 5 gün, Çanakkalede bulunanlarla görüşmeyi çok isterim. :D

Son düzenleme:
Tebrikler,pasaport ve vize konusunda fazla bilgim yok oyüzden yanıltmak istemiyorum.Etrafımda gidenlerden hatırladığım kadarıyla toplam 600-800 falan denk geliyordu diye hatırlıyorum.

Gücendim vallahi ben ne güne duruyorum :D Sorsan ya bana :D

Öncelikle seni kutlarım çok güzel birşey senin için. Ama gitmeden önce biraz yorulabilirsin. Nereden anlatayım bilemedim, atladığım veya geç yazdığım biryer olursa sen birleştirirsin aklında :)

Öncelikle şunu unutma her ülke aynı tarzda belgeleri istemeyebilir. Yani bende A belgesini istemiştir senden gider A ve B belgesi ister ama çoğunlukla standart olur. Bide artık çoğu randevu sistemiyle çalışıyor sanırım vize için, onu bi araştır boşuna beklemiş olmazsın fakat verilen randevu saatinide geçirme.

İstenecek belgeler şu tarzda olur ;
  • Dilekçe yazman gerekir (Erasmusta var mı bilmiyorum ama vardır yüksek ihtimal, Erasmus ile İngiltereye şu tarihte gidiyorum diye dilekçe),
  • Oraya ne ile gideceğinle ilgili belge yani uçak bileti vesaire,
  • 19dan gün almamış isen ailenin izinli belgesi gerekir,
  • Her zamanki gibi en son 2 adet fotoğraf istiyorlardı vize için,
  • Hani şu nüfus müdürlüğünden alınan aile bilgisinden istiyorlar, oradaki kişiye vize için olacağını söylersen daha yardımcı olabilirler,
  • İkametgah adresiniz,
  • Banka Hesap cüzdanı (içerisinde döviz cinsinden para, şu an ne kadar isterler bilemiyorum)
  • Öğrenci olduğun için heralde öğrenci belgeni isterler,
  • Sabit bir gelirin yoksa eğer ailenin maddi gelir beyanı vesaire isterler.

Ama söylediğim gibi Erasmus için neler isterler bilemiyorum ama bunlar belli başlı şeylerdir. Yinede gideceğin konsolosluktan bilgi alman daha iyi olur.

Şimdiden hayırlı yolculuklar :)

Öncelikle seni kutlarım çok güzel birşey senin için. Ama gitmeden önce biraz yorulabilirsin. Nereden anlatayım bilemedim, atladığım veya geç yazdığım biryer olursa sen birleştirirsin aklında :)

Öncelikle şunu unutma her ülke aynı tarzda belgeleri istemeyebilir. Yani bende A belgesini istemiştir senden gider A ve B belgesi ister ama çoğunlukla standart olur. Bide artık çoğu randevu sistemiyle çalışıyor sanırım vize için, onu bi araştır boşuna beklemiş olmazsın fakat verilen randevu saatinide geçirme.

İstenecek belgeler şu tarzda olur ;
  • Dilekçe yazman gerekir (Erasmusta var mı bilmiyorum ama vardır yüksek ihtimal, Erasmus ile İngiltereye şu tarihte gidiyorum diye dilekçe),
  • Oraya ne ile gideceğinle ilgili belge yani uçak bileti vesaire,
  • 19dan gün almamış isen ailenin izinli belgesi gerekir,
  • Her zamanki gibi en son 2 adet fotoğraf istiyorlardı vize için,
  • Hani şu nüfus müdürlüğünden alınan aile bilgisinden istiyorlar, oradaki kişiye vize için olacağını söylersen daha yardımcı olabilirler,
  • İkametgah adresiniz,
  • Banka Hesap cüzdanı (içerisinde döviz cinsinden para, şu an ne kadar isterler bilemiyorum)
  • Öğrenci olduğun için heralde öğrenci belgeni isterler,
  • Sabit bir gelirin yoksa eğer ailenin maddi gelir beyanı vesaire isterler.

Ama söylediğim gibi Erasmus için neler isterler bilemiyorum ama bunlar belli başlı şeylerdir. Yinede gideceğin konsolosluktan bilgi alman daha iyi olur.

Şimdiden hayırlı yolculuklar :)

Okul ile gittiğimiz için bir çk şeyi devlet karşılıyor fakat Vize ve Pasaport'u biz alıyoruz diye bir şey duydum Ortalama bana Ne kadar maliyeti olur 1000'i geçermi ?

Okul ile gittiğimiz için bir çk şeyi devlet karşılıyor fakat Vize ve Pasaport'u biz alıyoruz diye bir şey duydum Ortalama bana Ne kadar maliyeti olur 1000'i geçermi ?

Kişisel görüşüm geçmez diye tahmin ediyorum. Ama ne kadar kalacağında var tabii ki. Söylediğim gibi en güzeli konsolosluğu arayıp bilgi edinmendir diye düşünüyorum :)

Çağatay vize okul tarafından alınmayacak mı? Yani eğitim amacıyla ?

Sentius öncelikle eğitimine bir başarı eklediğin için tebrik ederim. Pasaport ve vize için sana şu bilgileri verebilirim;

Pasaport:

2 yıl için : 252 TL
3 yıl için :
358 TL
3 yıldan fazla süre için :
505.00 TL

İngiltere'ye EĞİTİM Vizesi için ise kısaca şunları söylemekte fayda var...

Başvuru yapabilmek için İngilizce düzeyi şartı yok. Süresi en fazla 11 ay olan kurslar için verilmekte ve İngiltere’den uzatamazsın.

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Student Visa);

Başvuru için en az Orta (CEFR B1) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir. İngilizce seviyesi, uluslararası geçerli bir sınav sonuç belgesiyle kanıtlanmalıdır, İngiltere’den uzatılabilir...

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

(Uzatılabilen ve çalışma izni sağlayan Student Visa Kategorisi)

1 – İngiltere’de eğitim alacağınız süre boyunca geçerli olacak pasaportunuz
2 – Varsa eski pasaportun
3 – Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
4 – Vize ücreti
5 – Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğrafınız
Fotoğraf 3,5×4,5 cm ebadında, arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve portre fotoğrafın %70’ini kapsamalı. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, gülümsenmemelidir. Omzunuzun üst kısmı fotoğrafta görünmelidir. :D
6 – İngiltere’de eğitim göreceğiniz okuldan alınmış kabul belgesi (CAS numarası)
7 – CAS’ta belirtilen tüm belgelerin orijinalleri
8 – İngiltere’deki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi gösterir banka cüzdanının orijinali
Banka hesabı, öğrencinin kendi adına olabileceği gibi anne veya babasının adına da olabilir. Bankada gösterilecek mevduat vize başvuru tarihinden en az 28 gün önce hesaba yatırılmış olmalıdır. Söz konusu hesap Sterlin, TL veya başka para birimleri cinsinden olabilir.

En sağlıklısı İngiliz konsolusluğunu arayıp soracaksın ne gerekli olduğunu. Vize için gerekli şartlar veya evraklar zamanla değişebilir. Yukarda arkadaşlar kendi tecrübelerini veya çeverelerindeki insanlardan aldıkları bilgileri aktarmışlar lakin bu bilgiler güncel olmayabilir.

Sağlıklı ve doğru bilgi istiyorsan hiç kafanı yormayacaksın internetten alacaksın konsolosluğun telefonunu, konsolosluk mesai saatleri içinde arayacaksın soracaksın sorularını ve alacaksın cevaplarını bu kadar basit.

Sentius öncelikle eğitimine bir başarı eklediğin için tebrik ederim. Pasaport ve vize için sana şu bilgileri verebilirim;

Pasaport:

2 yıl için : 252 TL
3 yıl için :
358 TL
3 yıldan fazla süre için :
505.00 TL

İngiltere'ye EĞİTİM Vizesi için ise kısaca şunları söylemekte fayda var...

Başvuru yapabilmek için İngilizce düzeyi şartı yok. Süresi en fazla 11 ay olan kurslar için verilmekte ve İngiltere’den uzatamazsın.

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Student Visa);

Başvuru için en az Orta (CEFR B1) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir. İngilizce seviyesi, uluslararası geçerli bir sınav sonuç belgesiyle kanıtlanmalıdır, İngiltere’den uzatılabilir...

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

(Uzatılabilen ve çalışma izni sağlayan Student Visa Kategorisi)

1 – İngiltere’de eğitim alacağınız süre boyunca geçerli olacak pasaportunuz
2 – Varsa eski pasaportun
3 – Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
4 – Vize ücreti
5 – Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğrafınız
Fotoğraf 3,5×4,5 cm ebadında, arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve portre fotoğrafın %70’ini kapsamalı. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, gülümsenmemelidir. Omzunuzun üst kısmı fotoğrafta görünmelidir. :D
6 – İngiltere’de eğitim göreceğiniz okuldan alınmış kabul belgesi (CAS numarası)
7 – CAS’ta belirtilen tüm belgelerin orijinalleri
8 – İngiltere’deki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi gösterir banka cüzdanının orijinali
Banka hesabı, öğrencinin kendi adına olabileceği gibi anne veya babasının adına da olabilir. Bankada gösterilecek mevduat vize başvuru tarihinden en az 28 gün önce hesaba yatırılmış olmalıdır. Söz konusu hesap Sterlin, TL veya başka para birimleri cinsinden olabilir.

1 Ay kalacağım Pasaport 250 TL etmez heralde. :D

1 Ay kalacağım Pasaport 250 TL etmez heralde. :D

Kaç ay kalacağın önemli değil istersen 1 gün kal ama pasaportların belirli süreleri vardır ve en az 6 aylık pasaport alabiliyorsun ki çoğu ülke 6 aylık pasaporta vize vermeyi reddediyor en az 1 senelik pasaport istiyorlar genelde.

Pasaport fiyatları hakkında bilgi : 2015 Yılı Pasaport Harç Bedelleri

Kaç ay kalacağın önemli değil istersen 1 gün kal ama pasaportların belirli süreleri vardır ve en az 6 aylık pasaport alabiliyorsun ki çoğu ülke 6 aylık pasaporta vize vermeyi reddediyor en az 1 senelik pasaport istiyorlar genelde.

Pasaport fiyatları hakkında bilgi : 2015 Yılı Pasaport Harç Bedelleri

Anlaşmalı olarak gidiyoruz abi biz belkide 6 ay yeterli olacaktır Çünkü biz orada 1 ay kalıcaz ve Tamamen devlet eşliğinde gidiyoruz.Pasaport'un parasını devlet karşılamıyor ama Vize'yi bilmiyorum demiştilerdi okulda.

Anlaşmalı olarak gidiyoruz abi biz belkide 6 ay yeterli olacaktır Çünkü biz orada 1 ay kalıcaz ve Tamamen devlet eşliğinde gidiyoruz.Pasaport'un parasını devlet karşılamıyor ama Vize'yi bilmiyorum demiştilerdi okulda.

Yiğenim lise sonda erasmus ile macaristan vs 20 gün boyunca gezilecek şekilde o da kazandı. MEB gönderdiğin için Pasaport süresi 1 yıl sanırım veya daha az 100-150 TL arasında pasaport için para verdi. 300 euro da yanında ihtiyaç vs için. MEB bünyesinde olduğu için pasaport vs ucuza oluyor. sen yanında extra para alıyorsun o kadar. Yurt'da dediklerine göre her şey var mış :D Uçak'da bavul için KG sınırı var veya extra para veriyorsun ona göre eşyalarını düzenli şekilde koy, ayarla. Hayırlı olsun : )

Geri