• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Oklar hakkında

Franck Ribery

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
8 Şub 2013
Puanı
5
Arkadaşlar benim uzun süredir oklara bi sempatim vardır.Böyle nasıl desem gözüme çok hoş geliyor ve seviyorum.Bir ok almayı planlıyorum.Tabi öyle ava falan çıkmak için değil mesela örneğin boş bir alanda bir hedef belirleyip orada vakit geçirmek ve içimdeki ok sevdasından kurtulmak için. :)
Arkadaşlar birde 2 türlü ok var.Mesela örneğin eğer silkroad oynayan veya oynamış arkadaşlar varsa anlarlar.Xbow tarzında tabanca gibi oklar var ve normal ch bow tarzında oklar var.Hangisi daha mantıklı bir seçim olur sizce hangisi daha güzeldir?Oklardan vs.anlayan arkadaşlar varsa yardımlarını ve fikirlerini bekliyorum.

Not:Bu söylediklerim size saçma gereksiz gelebilir fakat uzun zamandır böyle bir planım vardı.Oklar hakkında pek bilgim yok çok fazla araştırmadım fakat hep sempati duyardım almaya karar verdim. :D Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Okçuluk alanında da kendini geliştirebilirsin normal ok alman senin için daha mantıklı olur diğeri makine tarzında oluyor normal daha iyi.

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

crossbow alırsan sıkılırsın ama diğer normal ok alırsan daha eğlenceli olabilir :D ayrıca arrow izleyip kendini geliştirebilirsin :D

1000 tlye kaliteli yay vardı ayrıca kursları var bunların boş vaktin ve para varsa git derim hem geliştirirsin kendini belki bir gün lazımda olur adamı ayağından vurursun :D

6 Aydır TÜRK OKÇULUĞU yapmaktayım. Önce hangi yay'ı tercih etmek istediğini bul. Crossbow'mu ? TÜRK yayı mı ? Olimpik Yay mı ? Tavsiyem TÜRK yayıdır. Çünkü olimpik ok ve crossbow tarzı yaylarda sistemsel arızalar cıkmaktadır. 3 Parmak atışı sadece olimpik yaya özgüdür. TÜRK yayında denersen parmaklarını hissetmeyebilirsin. TÜRK atışı tarz biraz farklıdır. Yani bir bileninden öğrenilmesi gereklidir. En uzun menzil TÜRK yayındadır. TÜRK yayı derecelere ayrılır. Ben 37likle başlamıştım. 47'liğe kadar çıktım şu anda. Derece arttıkça yayın sertliği artar. Ne kadar sertse o kadar hızlı, keskin ve uzun gider. El yapımı TÜRK yayları biraz pahalıdır. Ama Fabrika çıkışı yaylar +500 TL gibi bir fiyata bulabilirsin. TÜRK yayı manyak kanat yaptırır kişiye. Yani kanat bölgesini geliştirmek istiyorsan birebir. Herhangi bir sorun olursa PM yoluyla ulaşabilirsin.

crossbow alırsan sıkılırsın ama diğer normal ok alırsan daha eğlenceli olabilir :D ayrıca arrow izleyip kendini geliştirebilirsin :D

Yorumun için teşekkürler.Evet Arrow izlemeye başlayacağım yeni gördüm o diziyi güzele benziyor. :)

Son düzenleme:
Arbalet deniliyor o dediğin crossbowlara, istersen arbalet ya da makaralı yay alabilirsin ama bu 2'si sana epey pahalıya gelir. Onun yerine daha Türk tarzı kompozit yayları tercih edebilirsin.

Arbalet alma bence.Sıkıcı.Oku yerleştirmeside ayrı mesele.Yere koyuyorsun ayakla destek alıp oku yerleştiriyorsun tabancayla eder gibi ediyorsun.Kale savunmalarında M&B tarzı oyunlarda iyidir arbalet :) ama zevkli olduğunu sanmıyorum.Birde çok fena hasar verirmiş eski savaşlarda bu arbalet.Öldürmez süründürürmüş

----------

Olimpik yayların görüntüsüne hastayım ya.Çok şekil duruyor

Öncelikle yorumlarınız için hepinize teşekkürler.
Söylediğiniz gibi crossbow yani arbalet almaktan vazgeçtim.Normal yay tarzında arıyorum.Araştırdım biraz makaralı yay,kanatlı yay,olimpik yay ve yukarıda arkadaşın dediği Türk yayı var.Benim istediğim sert gitsin,hedefi vurabileyim,ve çok zorlanmayayım.
Sanırım içlerinde en iyisi makaralı yaymış okuduğum yorumlara ve araştırmalarıma göre.Siz hangisini önerirsiniz?
Ve sanırım kendi vücut ölcülerimize göre yay seçmeliymişiz yani ben internet üzerinden sipariş versem nasıl olacak o iş.İnternet dışında nerelerden alabilirim acaba?
Biraz fazla soru oldu sanırım fakat gerçekten kafam karışık. :)
Hangi tarzda yay seçmeliyim en iyisi hangisidir bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten.

Öncelikle yorumlarınız için hepinize teşekkürler.
Söylediğiniz gibi crossbow yani arbalet almaktan vazgeçtim.Normal yay tarzında arıyorum.Araştırdım biraz makaralı yay,kanatlı yay,olimpik yay ve yukarıda arkadaşın dediği Türk yayı var.Benim istediğim sert gitsin,hedefi vurabileyim,ve çok zorlanmayayım.
Sanırım içlerinde en iyisi makaralı yaymış okuduğum yorumlara ve araştırmalarıma göre.Siz hangisini önerirsiniz?
Ve sanırım kendi vücut ölcülerimize göre yay seçmeliymişiz yani ben internet üzerinden sipariş versem nasıl olacak o iş.İnternet dışında nerelerden alabilirim acaba?
Biraz fazla soru oldu sanırım fakat gerçekten kafam karışık. :)
Hangi tarzda yay seçmeliyim en iyisi hangisidir bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten.

hotan demirciden 42 lik bow bulabilirsin. :D

Şunu da belirteyim başlangıçta çok pahalı bir şey alamam.Ucuz bir şey arıyorum başlangıç olarak.
Şuan hobi olarak başlıyorum fakat ileride avada çıkabilirim veya başka konularda yardımcı olur yay kullanmayı öğrenmem..

----------

hotan demirciden 42 lik bow bulabilirsin. :D

En sevdiğim bow silkroadda 90 lık bowlar. :D

Şunu da belirteyim başlangıçta çok pahalı bir şey alamam.Ucuz bir şey arıyorum başlangıç olarak.
Şuan hobi olarak başlıyorum fakat ileride avada çıkabilirim veya başka konularda yardımcı olur yay kullanmayı öğrenmem..

----------

En sevdiğim bow silkroadda 90 lık bowlar. :D

ucuz bişey arıyosan 16 lık bow var hem ormanda sp de kasarsın. :D

----------

terimlere gel hotan demirci ne la blacksmith veya silahçı deriz biz ona srocular :D

önce silahçı yazdım sonra siz cahillerin dilinden konuşmak istemedim ve düzelt butonu ile düzelttim. :D

[MENTION=248787]Franck Ribery[/MENTION] yazı stilin çok etkiledi beni bundan sonra böyle kullanmak istiyorum bende kalın ve italik :D

Bir ara bende araştırmıştım.Arbalet yaylar bir süre sonra sıkıcı gelebilir.Normal silah kullanır gibi olur.Makaralı yay tavsiye ederim.Klasik yaya oranla daha rahat edersin makaralar sayesinde çekiş gücün bir süre sonra daha rahat olur ve bu sayede hedefe daha rahat nişan alabilirsin.

Arkadaşlar bir sorum daha var acaba yay kullanmak için ruhsat falan gerekli mi var mı öyle bir şey?

Geri