• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Okumak ve Para

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nevfell
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nevfell

Proxy Developer
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
27 Ağu 2010
Puanı
470
Ben birşeyi çok merak ediyorum neden bu kapatalist sistemin parçası olduk neden paramız sömürülüyor. Okumak için bile okula para ödüyoruz ilk okulda bile para ödeyip duruyoruz. Hadi yaşamı geçtim borcun yoksa bile borca sokuyolar 22lira elektrik faturam oluyor 72lira eft ötf kaçak bilmem ne. Sadece benmi mantıklı düşünüyorum yoksa bu hayatmı haklı ?

Ekmekten israf oluyormuş diye gramaj düşmüşler peki neden bir akıllı sormuyor fiyatı neden düşmüyor diye ?

Çöp vergisine zam gelmiş! Peki neden önceden masrafımı vardı götürüyodun yakıyodun doğru kibrite zam gelmiş onlarda haklılar.

Film cam serbest deniliyor sonra bir gece darbe gibi yasak geliyor ve herkese ertesi gün 1 milyon lira üzeri ceza kesiliyor ?

Daha devamını yazmıyorum çünkü haklı olan yine hayat ve sömürenler oluyor.

g9vqBZ.jpg

KIsacası soyuluyoruz bile bile farkında ola ola.

Vatandaş olarak aldığımız bir malzeme veya hizmetin faturası - fişini alıyormuyuz ? Genelde hayır. Esnafın dürüst olmaması bir tarafa biz de dürüst değiliz ve esnaf ile iş birliği içerisinde vergi kaçıyoruz. Kira gelirimiz var, elden alıyoruz bankaya yatar ise yakalanır vergisini öderiz değil mi ? Vb. Şimdi hükümet olarak beyana dayalı vergilerde gelir sağlanmaz ise ne olur, direkt vergilere yönelirsin bu da nedir. Harç-Trafik Cezası-Devlet dairelerinde alınan Damga vergiler vs. Şimdi bu sistemde bu kadar suriyeli ve yandaşa ekmek vermek kolay mı sanıyorsunuz ? Biraz biz vatadandaş olarak vergimizi düzenli verelim ki, daha çok dürtsünler :-[
( ya iyi başladım aslında ama tutamıyorum kendimi )

Vatandaş olarak aldığımız bir malzeme veya hizmetin faturası - fişini alıyormuyuz ? Genelde hayır. Esnafın dürüst olmaması bir tarafa biz de dürüst değiliz ve esnaf ile iş birliği içerisinde vergi kaçıyoruz.
+1
Sen devleti gibmeye çalışırsan, devlet seni giber. :) O paralar bir yerden çıkacak..

Geri