• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Omerta Hile / Dupe / Cheating Durumları Hakkında Bilgi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Duping / Cheating / Hile Yapmak

Bu ana noktaları gözardı etmenin sonuçlarının size pahalıya mal olacağını unutmayınız. Cehalet kabul edilebilir bir bahane değildir!

Cezalandırıldıktan sonra bize gelip "o kişi abim di, eşim di vs" diyebilirsiniz, fakat bu kuralları çiğnediğiniz gerçeğini değiştirmeyecektir.Bundan dolayı verilen Ceza/Ölüm den geri adım atılmayacaktır . Birden fazla defa yakalanırsanız IP yasaklaması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hile yapan ve birden fazla hesap açanlar buradaki dürüst oyuncuların oyun duzenlerini bozmaktan başka birşey yapmamaktadırlar, ve biz bu gibi insanlardan kurtulmak için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz.

Duping

Q: Dupe ne demek ?
A: 1 tane den fazla yaşayan hesabınız bulunursa ; hile yapmış sayılırsınız.Ne için kulladığınız ve hangi sebepten dolayı olduğu ,sonucu değistirmez.

Q: 1 den fazla hesap açarsam ne olur?
A: Hesaplarınız Oyundan çıkarılır.

Q: 1 den fazla hesabım olmadığı halde oyundan çıkarıldım.Hesabımı geri verirmisiniz?
A: Hayır .Hiç bir neden olmadan ,sadece aynı ip de bulunduklari için vs. hesapları öldürmeyiz.Öncelikle bunun neden olduğunu kendinize sormalısınız.

Q: Dupe hesabı olan birilerini biliyorum .Size rapor edebilirmiyim?
A: Tabiki, Yardım sisteminde; onların isimlerini içeren yeni bir etiket açın yada irc de versiyonunuzun help kanalını ziyaret edin .

Q: Hesabıma başka bir yerden giriş yapabilirmiyim? ( Mesela; arkadaşımın evinde,okulda,kütüphanede vs )
A: Evet ,fakat her zaman için hesap paylaşımı veya dupe yapıyor olarak algılanılma riskiniz bulunacak.Bu yüzden ilk olarak hesabınızı açtığınız yerde başka bir hesap açık olmadığından emin olun!

IP ihlalleri

Q: Eger abimle benim aynı Ip den oynadığımı size söylersem ,bu bişeyi değiştirir mi?
A: Hayır,değiştirmez .Bütün "kardeşleri" vs aklımızda tutmamız mümkün değil

Q: Abimle / kardeşimle / komşumla yada iş arkadaslarımla aynı IP den oynayabilirmiyiz?
A: Evet ,fakat "Hileci" ymissiniz gibi algılanma riskiniz yüksek olacaktır.Bunun olmaması için aşağıdaki kurallara bağlı kalmanız çok önemli:

• Hiçbir zaman aynı ip veya aynı yerde bulunurken, birbirinize para göndermeyin.
  • Hiçbir zaman aynı ip veya aynı yerde bulunurken, birbirinize onur puanı göndermeyin.
  • Hiçbir zaman aynı ip veya aynı yerde bulunurken Spot baskını, Araba yarışı,Organize suç,Mega organize suç yada e5 baskını yapmayın.
  • Hiçbir zaman birbirinizi vasiyetnamenize yazmayın
  • Hiçbir zaman şifrenizi paylaşmayın
Kisaca : Birbirinizi arkadaş eklemek ve mesaj göndermek dışında ,herhangi bir etkileşimde bulunmayın.Bu internet kafeler içinde gecerli!

Ekstra Örnekler:

Bir kez dahi IP/Konum paylaşılırsa , O ip/konum transfer vs ye kapanır.

Bir IP de bir kez dahi transfer yapılması halinde,O ip transfer yapanlar için ; birlikte oynamaya kapanır.

Q: Peki hileciymisim gibi algilanma korkusu olmadan, ben bu oyunu en iyi şekilde nasıl oynarım?
A: Hesabınız la ilgili bi seçim yapmanız gerekiyor:

1. Diğer kullanıcılarla aynı ip de oynayıp, E5 leri ,transferleri ve diger tum etkileşimleri ,farklı IP de bulunan başka kullanıcılarla mi yapıyorum.
Yada

2. E5 ,para transferi ve diğer bütün bu türdeki etkileşimleri aynı IP de bulunmayan arkadaş grubum vs içinde mi yapıyorum.

Q: Eğer aynı IP'den sevgilimle oynuyorsak; evlenebilirmiyiz yada erkek/kız arkadaşımı hapisten kurtarabilirmiyim?
A: Evet yapabilirsin.

Hesap Paylaşımı

Q: Bir hesap da, başkaları ile birlikte oynayabilir miyim?
A: Hayır .Eğer yakalanırsanız ;Hesabınız, hangi seviyede olursa olsun,hesap paylaşımı sebebi ile hemen öldürülecektir.

Başkasının hesabına giriş yapmak = her 2 hesap da öldürülecektir.

Risk almayın ,çünkü kazanabileceğinizden fazlasını ,kaybedeceksiniz.

Q: Eğer arkadaşım yada bir baskası oynamayı bırakırsa ,onların hesabını devralabilirmiyim?
A: Hayır.Buna izin vermiyoruz ve bu durumda sizin ve arkadaşınızın hesapları öldürülecektir.

Proxy ler and Anonim Bağlantı

Q: Açık proxy sunucusundan bağlanabilirmiyim?
A: Hayır.Oyuncuların açık proxy sunucularından oynamalarına izin vermiyoruz.Ayrıca açık proxy sunucusu kullanılıp kullanılmadığını kontrol ediyoruz ve tespit edilmeniz halinde,banlanacaksınız.

Diğer Bilgiler

E5 icin partner bulmak zor değil. Bir çok insan e5 yapabilmek için bekliyor olacaktır.

Hesabınızı açmadan da arkadaş ve aile ziyaretleri yapabilirsiniz.

Biribirinize mesaj yollamak, evlenmek, hapisten kaçırmak, arkadaş listenize eklemek yapabilecekleriniz ama dikkatli olun : Asla birbirinizin hesapları ile oynamayın,bu hesap paylaşımı olarak görülecektir!

Geri