• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Orta Seviye Bilgisayar Toplamak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Veralyx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Veralyx

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Mar 2010
Puanı
42
Merhaba iyi forumlar.

Uzun zamandır doların yükselişleri ve bitcoin madencileri yüzünden biz zor anlar yaşayan oyuncuların çektiği çilenin örnekleridir bu çabalar

Amacım burada arayışta olan ve bazı firmalardan alışveriş yaparken dezavantaj ve avantajlarını sunabileceğimiz bir konu içeri olmasını dilemekte olup,

Her ne kadar oynadığım oyunlar her zaman geçmişten bu yana pek değişmese de aynı zamanda yayın yapmak isteyen arkadaşlar için de iyi bir sistem olacağına inandığım bir toplama kasa önerisi sunacağım.

Ayrıca burada nelerden kısabiliriz performansı çok kaybetmeden yada neler dezavantaj olabilir ilerleyen zamanlarda ayrıca turboya getirdiğimiz de sistemde ne gibi zararlar görebiliriz konuya açıklık getirebilecek arkadaşlar olacaktır.

Bu resimde oluşturduğum sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum daha almadım ve karar aşamasındayım fiyat konusunda belki daha düşüğe daha iyi sistem olanakları sunan arkadaşlar olacaktır.

Ürünlerin bu sabah baktığım da bazılarının kapandığını gördüm daha doğrusu satıştan kaldırılmış yada fiyat değişikliği oluyor.
G9mXMb.png

Burada neden normal HDD kullanmadım diye soracak olan arkadaşlar için harici 1TB Hdd aldım diğer system ve oyunlar için bu miktarın yeteceğini düşündüm.
Her hangi bir durumda gerekli dosyaları hdd den aktarıp direk komple format atma kolaylığı sağlanabiliyor.

y069Zn.png

Burada ise Gaming X modeli çok daha ucuz

Sonuç olarak farklı farklı yerlerden sürekli taksit ile alışveriş yapmaktansa tek bir yerden alışveriş yapıp böldürüp ödeme kolaylığı olması daha rahat

Vatandan sistem alındığı zaman siteden taksit yapıyor ki o da yeterli değil ayrıca ekran kartı magazadan alan ve sistem toplayana bu üründe indirim yapılıyor yalnız şu var ki
tek çekim yapmak zorunda kalıp bankaya böldürüp yüksek bir mevla faiz ödeyip veyahut yine kredi çektirilerek taksitlendirme yapılıyor.

Vatan ;

Pl1dnN.png

Bazı siteler iyi hoş ama eğer sorun olmayacaksa paylaşırım.

Oynanan oyunlar ; World Of Warcraft - Counter Strike Global Offensive , The Forest , gibi oyunlar şuan

iyi forumlar eleştirileri bekliyorum.

Güncelleme ;

Vr9ZJP.jpg

Örnek diğer hazır sistemler ;

Z9Xryk.jpg

kasanın ek bilgileri ;
vj60Bp.jpg

2'nci Örnek ;
lOqogE.jpg

Devamı ;
BLaVBD.jpg

Kendi oluşturduğum siparişlerin bazıları mağazada yoktu onlar geldiğinde sistemi toplu şekilde oluşturduktan sonra size bilgi olarak fps ve diğer merak edilen şeyleri açıklarım.

Son düzenleme:
özelden geri dönüş yaptım [MENTION=284248]1turkvar[/MENTION]

Son düzenleme:
https://www.teknobiyotik.com/donani...it-gddr5-ex-o-c-ekran-karti-50iqh8dvn6ec.html
bu kartı da öneririm 2 ay öncesi 800 TL bandında satılan kartlardı. Bence biraz daha bekle yeni işlemciler vs çıkarsa bir mikter gerileme olur.

Şuan araştırma aşamasındayım daha farklı sistem öneren arkadaşlar olursa topladıkları iyi olur, youtube üzerinde paylaşılan sistemlerin daha iyisi bu konu içerinde aynı fiyatta araştırmalarım devam ediyor.

Termal macun olarak Arctic Mx-4 veya Thermal Grizzly Kryonaut öneririm, diğerleri bir işe yaramaz hepsini denedim.

Şuan araştırma aşamasındayım daha farklı sistem öneren arkadaşlar olursa topladıkları iyi olur, youtube üzerinde paylaşılan sistemlerin daha iyisi bu konu içerinde aynı fiyatta araştırmalarım devam ediyor.

Zen+ 12nm üretimli AMD işlemcileri çıkacak acelen yok ise beklemeni tavsiye ederim. Amacın tam olarak nedir ?.

Oyun sistemi oluşturmaktı şimdi size örnek sistem atacağım ama siteye tam güvenemediğim için bir alt olsun benim olsun kafasında ve muhatap bulmak amacıyla vatanı tercih ettim.
Malum mining ve dolar kuru yüzünden fiyatlar çok yüksek zararlı alış gibi olsa da kasamı satınca ihtiyaç duydum
Kendi aldığım sistem burada işlemciden ve ram mhz den kısarak 400 500 indirdim , ram mhz bilmeyen arkadaşlar için çok fark etmiyor açıkcası 5 10 saniye daha geç serilerine göre sonradan ekleyebileceğiniz için acelesi olan bir şey değil
Ekran kartı önem arz ediyor üstteki güncellediğim resimlerde 1060 6 gb 192 bit mevcut grafik olarak çok avantajlı ama dediğim gibi güç kaynağı, ssd ve diğer riskli faktörlerden dolayı onu tercih etmedim.

Kendi oluşturduğum siparişlerin bazıları mağazada yoktu onlar geldiğinde sistemi toplu şekilde oluşturduktan sonra size bilgi olarak fps ve diğer merak edilen şeyleri açıklarım.
@Deepblue termal macuna gerek kalmadı şuanda bilgi için teşekkür ederim kendisinden mevcutmuş söylenen bilgiye göre

Oyun sistemi oluşturmaktı şimdi size örnek sistem atacağım ama siteye tam güvenemediğim için bir alt olsun benim olsun kafasında ve muhatap bulmak amacıyla vatanı tercih ettim.
Malum mining ve dolar kuru yüzünden fiyatlar çok yüksek zararlı alış gibi olsa da kasamı satınca ihtiyaç duydum
Kendi aldığım sistem burada işlemciden ve ram mhz den kısarak 400 500 indirdim , ram mhz bilmeyen arkadaşlar için çok fark etmiyor açıkcası 5 10 saniye daha geç serilerine göre sonradan ekleyebileceğiniz için acelesi olan bir şey değil
Ekran kartı önem arz ediyor üstteki güncellediğim resimlerde 1060 6 gb 192 bit mevcut grafik olarak çok avantajlı ama dediğim gibi güç kaynağı, ssd ve diğer riskli faktörlerden dolayı onu tercih etmedim.

@Deepblue termal macuna gerek kalmadı şuanda bilgi için teşekkür ederim kendisinden mevcutmuş söylenen bilgiye göre

Kendisinde mevcut olan macun 5 para etmez :)

Dikkate alacağım oradan daha iyi bir macun seçmeye özen gösteririm. ilgi ve alaka için teşekkür ederim umarım şuan için güncel sistem toplayacak arkadaşlar için yararlı olmuştur.

Ram seçiminde Dual olmasına dikkat et 8GB bile alsan 4GBx2 şeklinde alman senin için render, oyun gibi senaryolarda daha hızlı veri taşıyacaktır. i5 8400 altına inme 6 çekirdekli bir işlemci fakat en ucuz Z370 li anakart 610 TL ucuz anakartlar da geleceği söyleniyor. Ryzen 1600X iyi bir seçenek olsa da biraz daha bekleyip imkan varsa 2600X i alman 12nm geçiş ve mimari anlamda geliştirmeler ile daha fazla güç demek olacaktır ki ucuz anakart dahi bulabilirsin. 1050Ti milli kart oldu artık ki en ucuz elle tutulur o :D Teknobiyotik F/P açısından 5 6 1050Ti test ediyor Galax 1050 Ti 4GB OC model dediğim gibi hem fiyat hemde performans açısından yeterli gelecektir.

Yada hiç bir şeyin yok illa bir bilgisayara ihtiyacım var diyorsan R5 2400G yi alabilirsin. Daha sonra satıp 2600X + yanına bir ekran kartı alabilirsin soket 1. nesil ryzen ve 2. nesil ryzenleri destekliyor.

Ben sistemi sipariş ettim zaten, üstte ve yorumda Paylaştım, yalnız cayma hakkım var 14 gün şimdi sipariş edince gördüğüm bir Laptop var hemen hemen aynı fiyat ve f/p olarak da iyi hdd ve ram sonradan eklenebilir tabi ekran da ips mi ne değil yada öyle sanırım yandan Soldan bakınca görünmemesi gibi ayrıca yayın yaparken ısındığın da ilerleyen zamanda tabi söküp temizlenmezse fps düşüreceğini tahmin ediyorum ve elimde 23 Inch varken burada 16 ile oynamak da ekstra biz dezavantaj +/- ne olur tartışmaya açık kullanan arkadaşlar belirtebilir.
Ürün ;
Buda benim aldığım kasa ;

Vr9ZJP.jpg

Son düzenleme:
Ben sistemi sipariş ettim zaten, üstte ve yorumda Paylaştım, yalnız cayma hakkım var 14 gün şimdi sipariş edince gördüğüm bir Laptop var hemen hemen aynı fiyat ve f/p olarak da iyi hdd ve ram sonradan eklenebilir tabi ekran da ips mi ne değil yada öyle sanırım yandan Soldan bakınca görünmemesi gibi ayrıca yayın yaparken ısındığın da ilerleyen zamanda tabi söküp temizlenmezse fps düşüreceğini tahmin ediyorum ve elimde 23 Inch varken burada 16 ile oynamak da ekstra biz dezavantaj +/- ne olur tartışmaya açık kullanan arkadaşlar belirtebilir.
Ürün ;
Buda benim aldığım kasa ;

Vr9ZJP.jpg

Bence işlemciyi R3 2200G alsaydın daha iyi olurdu senin için 500TL fln işlemci keza 4/4 3.5>3.7 turba ve Ryzen Refresh diyebileceğimiz bir işlemci. 14nm+ üretimli bir işlemci modeli. Ram'i de 2x4GB alaydın Dual destekli olduğundan daha iyi bir performans yakalardın en azından.

Ram o şekilde bulamadım ileride 8 daha alacağım için o mantıkla aldım dediğin de haklısın şuan kafamı kurcalayan masaüstü Laptop olayı diğer şeyler zamanla değişilebilir overclock yapınca tabi birde ne oynayacağına bağlı uzun yıllar da oynasan 500-600 kıstım amd ve Intel olarak %2 performans vardı ryzen 1600 ile birini kıyasladığım da

Ram o şekilde bulamadım ileride 8 daha alacağım için o mantıkla aldım dediğin de haklısın şuan kafamı kurcalayan masaüstü Laptop olayı diğer şeyler zamanla değişilebilir overclock yapınca tabi birde ne oynayacağına bağlı uzun yıllar da oynasan 500-600 kıstım amd ve Intel olarak %2 performans vardı ryzen 1600 ile birini kıyasladığım da
i5 8400 iyi bir seçenek olsa da anakart tarafında pahalı. dediğim gibi almışsın bence iade edip notebook alabilirsin oda senin ne amaçlı topladığına bağlı ileri dönük R3 2300X alır takarsın ama farklı bir seçenekte R5 2400G + Asus B350M Thuf Plus Gaming + Dual channel bir bellek kiti ile oyunda oynarsın render da alırsın daha sonra GTX 1060 6GB işlemciyi satıp Ryzen 2500X, 2600, 2600X ile upgrade edersin. ucuz intel anakart bulursan i5 8400 ü de alabilirsin :D Çok ürün olunca kafa karışıyor

Oyun amaçlı topladım işte günümüz çoğu oyunu açar çok ağım şamlı Laptop lazım olmuyor çok sık seyahat etmediğim için olsa gerek ileride toz ıvır zıvır ileride illa ki fps düşecektir ama bu kasa da o çok zor 3 fan var ve acip temizlemek daha kolay ses bakımından olsun diğer şeyler olsun ve bunda pil gömülü ortalama 1-2 saat oyun oynanıyor sanırım oda oyuna göre değişiklik göstermesi doğal tabi kafa karıştırıyor evet 4k y üstte attığım sistemler var ama ne kadar güvenilir bilinmiyor incelenebilir

Geri