• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Osmancık.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kamufle_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kamufle_

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Ağu 2011
Puanı
50
Arkadaşlar bana acilen Tarık Buğra'nın Osmancık eserinin olay örgüsü lazım.
Çok önemli ve çok acil.İnternette arıyorum ama bulamadım.
Cidden çok önemli.

Olay örgüsünden kastın neydi? 100 sayfa okumuştum mecburen geçen yıl fakat çok sıkıcıydı.2 soru çıkmıştı birisini yapabilmiştim

2.Dönem bende okuyacağım mecburen inşallah sıkıcı değildir zaten 2-3 yılda 1 kitap bitiren biriyim :D

ROMANDA OLAY:Roman, Osman Bey’ in yaşadıklarını, gördüklerini anlatmaktadır. Dünyaya sımsıkı bağlı olan bir insanın dünyada garip bir yolcu haline gelmesini anlatmaktadır. Cîhan devletini kuran irâde, şuûr ve karakteri anlatmaktadır.

»Roman,600 yıl sürecek olan bir imparatorluğun,hangi şartlar altında ortaya çıktığını ve kurucusu olan Osman Bey'in gerek Bizans tekfurları ile gerek küçük kümeler halindeki türk beylikleri ve en önemlisi de Şeh Edebali' ile olan ilişkisi anlatılmaktadır.

ROMANDA OLAY:Roman, Osman Bey’ in yaşadıklarını, gördüklerini anlatmaktadır. Dünyaya sımsıkı bağlı olan bir insanın dünyada garip bir yolcu haline gelmesini anlatmaktadır. Cîhan devletini kuran irâde, şuûr ve karakteri anlatmaktadır.

»Roman,600 yıl sürecek olan bir imparatorluğun,hangi şartlar altında ortaya çıktığını ve kurucusu olan Osman Bey'in gerek Bizans tekfurları ile gerek küçük kümeler halindeki türk beylikleri ve en önemlisi de Şeh Edebali' ile olan ilişkisi anlatılmaktadır.
Saol Hakan.Sen olmasan 0 alıcaktım :D
Ama olay ile olay örgüsü aynı şeymi ? Tam olarak bilmiyorum o yüzden soruyorum :D

Ama olay ile olay örgüsü aynı şeymi ? Tam olarak bilmiyorum o yüzden soruyorum :D

Önemli değil canım benim. :) Kısmen aynı şey diyebiliriz. :)
Olay: İnsanları ilgilendiren sosyal, ekonomik, kültürel, dini ve benzeri alanlarda meydana gelen oluşumlardır.
Olay örgüsü: Belli bir konu çevresinde var olan birden fazla olayın, sebep-sonuç ilişkisine bağlı bir biçimde oluşturdukları organik bütündür.

olay örgüsü olayları madde madde anlatmaktır bir nevi özetin uzunudur

----------

sanırım onu yazarsandan 0 alırsın

örneğin 300 sayfalık bir kitabın 2 -3 sayfalık bir olay örgüsü olabilir

Son düzenleme:
Bu arada bunun gibi konuları kütüphaneye açarsanız memnun ve mutlu olurum :) Hem konu doğru yerde olmuş olur hemde bölüm biraz canlanır

Geri