• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Oyun İçi Yapılan Genel Hatalar

Inception

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 May 2009
Puanı
32
Bu güne kadar oyunda gördüğüm, oyuncuların yaptığı bazı yanlışlıklar var.
Bu yanlışlıklar basit. Fakat bilmelerinde fayda olacağını düşünüyorum.

Ölü ile Canlı Konuşması

pointblank2010111209102.jpg

Üstteki tabloda oyun içi konuşabilecek kişiler;

Dymesis JustForMyLuck
CeLLaT41 umutdesbaba
Leoquand faer572
MetalDetH SenDahaToysun

Üstteki tabloda oyun dışı konuşabilecek kişiler;

K@buSs Zwartycy
Know ReaDinG
GaripKisi speedhunter

Bu gruplar halinde başka şekilde konuşulamaz.

Genel/Clan Konuşmaları

Bu iki konuşma panelini (Genel ve Clan) açmayı karıştıran bir çok kişi gördüm.
Bunun giderilmesi için yardım edeceğim.

pointblank2010111210244.jpg

Üstteki resimde görüldüğü gibi yanyana Konuşma panelleri göstergeleri var.
Fakat bunlar o bölümde konuşmaya yaramıyor. Bunlar sadece o bölümde
konuşulanları gösteriyor.

pointblank2010111210250.jpg

Clan bölümünden konuşmak için üstteki gibi yapmak gerekiyor. Yani yazımızı yacağımız boşluğun yanında "Genel" yazısı var. Bunu "Clan" yaparak "Clan içi" konuşabilirsiniz.

Oyun içi Argo Konuşma

Bu konu hakkında birçok kişi yanlış biliyor. Oyun içinde şahsa argo konuşulmadıkça bir sorun olmayacağını düşünüyorlar. Aslında tamamen yanlış bir bilgi. Oyunda veya Lobi de edilen bütün argo kelimeler yasaktır. Ceza ve yaptırımları vardır. Bu cezalar ve yaptırımları buraya basarak da öğrenebilirsiniz.

rulesofconduct.jpg

"Silah bozuk" veya "Bunda bir sorun var" gibi Söyleyişler

Bunlar kesinlikle yanlış bir gözlenimdir. Yeni kayıt olan oyuncularımızın çoğusunun düşüncesi bu yönde. Aslında hiç bir silah bozuk değildir. Yalnızca tepme oranı fazla olan silahlar vardır. Bu silahlarda tam kafaya veya başka bir yere nişan alındığında, nişan alınan yere gitmeme gibi olaylar olabilir. Bu silahın eksikliği veya bozukluğu değildir. Yalnızca tepme oranı ile alakası vardır.

[BILGI]Alıntıdır güzel ve başarılı buldum paylaşdım yanlış birşey varsa düzeltirim.[/BILGI]

Son düzenleme:
Geri