• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Oyunda Petclass a evcilleştirme yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir

chaospower

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
6 Şub 2012
Puanı
0
Alıntıdır -serafinden eğitmenpolat ın eline sağlık güzel özetlenmiş tekrar derlemeye gerek yok aynen yayınlıyorum -

evcilleştirme işlemi öncesinde ve sonrasında zor durumda kalmamanız için yapmanız gereken bilgileri sizlerle paylaşmaktır.

Evcilleştirme Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

1.Evcilleştirme yapacağınız kişinin adını Listeden kontrol ediniz.

Rappelz, gPotato tarafından Fantastik Ücretsiz MMORPG

2. Kartıvermeden önce altta yazdığım cümlenin aynısını yada bir benzerini evcilleştirmeyi yapacak kişinin söylemesini isteyiniz. Evcilleştirme yapacak olan kişi sizin istediğiniz bu cümleyi söylemek istemez ise (Listedeki hiç kimse bu sözleri söylemekten çekinmez) kesinlikle o kişiyle bir alışveriş yapmayınız...

( Bana verdiğin ....... kartını (hangi kartsa ) evcilleştirme işlemi gerçekleşir ise anlaştığımız .... rupi ücreti karşılığı sana hemengeri vereceğimi kabul ediyorum )

3.Yukarıdaki cümleyi söylettiğiniz Evcilleştirmenin görüntüsünü ve yazının düzgün gözüktüğü bir açıdan ‘print screen’ tuşuna basarak görüntünün SS’ini (screenshot {Ekran görüntüsü}) Alınız.

Dikkat! Aldığınız bu görüntü Derhal oyunun kurulu olduğu klasörün içerisine düşecektir...

4. Takas esnasında son karar anında ve takas hemen gerçekleştikten sonra envanterinizin ekran görüntülerini alınız. Dikkat !!! Anlaştığınız ücretin envanterinizde gözüktüğünden emin olunuz.

5.Evcilleştirme işlemi sırasında evcilleştirici ile aynı grupta olunuz. Bu sayede evcilleştirme anında başarılı olup olmadığını söyleyen bir uyarı görülebilir hale gelir. Evcilleştirme işlemi gerçekleşir ise bu yazının ekran görüntüsünü alınız. Sizi gruba almak istemez ise evcilleştirme işleminin her saniyesinin ekran görüntüsünü mutlaka alınız. Özellikle de kalp animasyonu çıkış anının görüntüsünü alınız.

6.Daha sonra anlaştığınız ücret üzerinden kartınızın takasını gerçekleştiriniz. Bu işlem sırasında da bir ekran görüntüsü almanızda fayda var.

Evcilleştirme yapacaklara tavsiyeler

1.Ne kadar ücrete hangi yaratığı evcilleştireceğinizin mutlaka ekran görüntüsünü alınız.

2. Takas anının ekran görüntüsünü alınız.

3.Evcilleştirme gerçekleşmez ise “Başarısız” yazısının ekran görüntüsünü alınız.

4. Konuyla ilgili evcilleştirme gerçekleşir ise takas anında ve kartı verdikten sonra envanterin mutlaka ekran görüntüsünü alın.

Dikkat !!! Karşınızdaki kişi yukarıdaki işlemleri umursamıyor ya da bilmiyor olabilir. Onları bilgilendirmek listedeki resmi oyuncular için bir vazifedir bunu unutmayınız.

Her iki taraf içinde herhangi bir mağduriyet söz konusu olur ise çekmiş olduğunuz tüm ekran görüntülerini ve konunun kısa bir özetini Yardım Birimleri üzerinden GM arkadaşlara göndermeniz yeterli olacaktır...

Eğitmenler için de durum aynıdır. Sadece yazınızda eklemeniz gereken aşağıdaki veya benzeri bir kelimedir. Onun haricinde aynı ekran görüntüsünü almanız sizin mağdur olmamanız açısından çok önemlidir.

Eğitmenin söylemesi gereken söz;

( Bana verdiğin ....... petini anlaştığımız gibi örn: 70 lvl den 90 lvle yaklaşık 2 gün içerisinde getireceğime ve .... rupi (ne kadara anlaştıysanız) ücreti karşılığı sana hemen geri vereceğimi kabul ediyorum. )

Dikkat !!! Bu sözleşme daha kapsamlıdır içerisine eklenecek farklı bilgiler anlaşmaya göre eklenmelidir

Her iki taraf içinde Sözleşme Şartları Yerine getirilmez ise Evcil hayvanın geri iadesi sözleşmeşartları gerçekleşene dek ertelenebilir. Bu konuda yapacağınız şikayetler karşılıksız kalabilir.

Örnek olarak;

- 100 m Karşılığı evcilleştirme yaptırmayı kabul ettiğiniz bir kişiye tutup da 100k vermeye kalkarsanız haksız siz olursunuz ve bir yaptırım uygulatamazsınız.

- Ücretsiz olarak evcilleştirmeyi kabul ettiğiniz bir kişiden evcilleştirme gerçekleşir ise bir ücret talep etmeye kalkarsanız haksız duruma siz düşersiniz.

Geri