• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Özel hukuk fakültesi okumak veya devlet üniversitesinde inşaat okumak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gedikoglu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gedikoglu

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Şub 2012
Puanı
35
Özel üniversitede okuyan yada okumuş birini tanıyan var mı hukuk fakültesinde? hukuk fakültesi 100 milyara geliyor sadece üniversite fiyatı bu parayı amorti etmesi zor mu hukuk bitirince? yoksa devlet üniversitesinde inşaat müh okumak mı kıyı kesimlerde? hukuk için arsa satılacak birikmiş yok. normalde sayısalım ama artık kafam almaz oldu sayısal dersleri.

Ben özel üniversitede inşaat okuyorum ama burda biraz senin özelliklerin devreye giriyor.Özelde hukuk okuyan arkadaşlarım var dediğin fiyatlara geliyor (en iyi ihtimalle ). amorti etmesi ise sana kalmış.Birde ben sene içinde çalışır burs alırım yada bursu katlarım diyorsan da yine avantajlı olursun.Okumaya hevesin varsa ve okuduğunu anlayabiliyorsan çok kasıntı bir iş değil.Ama dediğim gibi çok ama çok okuman lazım - biraz da ezber gerekicek. İnşaat mühendisliği ise küçümsenecek bir bölüm yada böyle kolay gözüken bir bölüm gelmesin. O sıkıldığın sayısal dersler ana derslerin olarak karşına çıkıyor ve üniversite sınavını özler hale geliyorsun.Göz korkutmak için değil , bilgin olsun diye söylüyorum çünkü belirtmişsin sayısaldan bıktım diye.Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra amorti edip etmemen senin hem başarına hemde şansına bağlı.

valla hocam yetenek varsa istek varsa git ve okuyabileceksen git ayrıca o verdiğin parayı bir aylık maaşın gibi alırsın

valla hocam yetenek varsa istek varsa git ve okuyabileceksen git ayrıca o verdiğin parayı bir aylık maaşın gibi alırsın

Yavaş yavaş :D O yatırdığı parayı ömür boyu zor alır bence adamın hukuk okumaya isteği yok ki kararsız kalmış büyük ihtimal de çevre faktörü yüzünden aynısı bana da oldu ve olmaya devam ediyor. Çevreyi kafana takma kendi kararını kendin ver.

Ben her türlü hukuk derim normalde fakat işin içine arsa satmak falan giriyorsa boşver. Sorumluluğun, stresin artar.

Ben özel üniversitede hukuk okuyorum. Hukuka karşı hevesin ilgin yoksa yapamazsın kolay bir bölüm değil. Tahmin ettiğim kadarıyla inşaatla hukuku kıyasladığın için herhangi bir ilgi alakan yok o yüzden hukuk seçme derim.

İlk olarak Adalet bölümüne git puanı düştü. Ardından 2 yıl okuduktan sonra DGS gir, hukuk üniversitesine öyle gir özelden de gireceksen. 2 yıl para ödemezsin en azından çünkü çoğu üniversite 3.sınıftan başlatacak.

Geri