• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Özet ile bu hayatta yapmalıyım ?

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Öncelikle herkese merhabalar , uzun süredir foruma girmiyordum o yüzden pek tanımayanınız olabilir.
ismim Deniz yaşım 23 istanbuldayım diyerek söze başlamak istiyorum ve bu anlatacaklarımda sizden düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.
Hızlı bir şekilde okul hayatımı anlatarak başlayayım , ilkokul , ortaokul da matematik dersi almadım diyebilirim bir türlü sevemedim sevmiyorum da..
Teknik ve Endüstri Meslek lisesinde eğitimimi tamamladım öyle böyle bir şekilde bitti..
tabi ki bu zamanlar ev içinde sürekli bir baskı senden bir şey olmaz vb. kelimeler ile birlikte yaşamımı devam ettirdim.
2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümüne direk geçiş ile kayıt oldum ve okumaya başladım.. 4-5 ay gibi bir süre içerisinde olmuyor diye söylenip geri geldim.
tecilli olan askerliğimi bir gün aniden askerlik şubesine gidip bozdurdum ve eve gelip ben askere gidiyorum dedim.
Askere gittim ve sanırsam hayatımın en mükemmel dönemi bu 1 yıl içerisinde oldu.. aile ile görüşmelerde çok cana yakınlık en ufak bir laf çarpma can sıkma cümleleri olmuyordu
askerlik bitti bu seferde iş durumu başladı bir ton iş değiştirdim bir türlü tutturamadım..aileden baskılar tepkiler devam ediyordu ve halen devam ediyor..
Silahlı Ö.G.G Kimlik kartı
SRC 3- 4 Belgeleri
aldım ama yine tutturamadım..

Karakter olarak saygılı sessiz sakin birisiyim gezen tozan eğlenen bir yapımda yok ama kafamın içi bir ton soruyla dolu ne yapacağım ? nereye ne şekilde varabilirim ? tarzında..
Son olarak Kamorot adı altında bir iş varmış gemilerde yurtdışına vb yerlere yük götürülüyormuş bunun teklifi geldi bende doğal olarak en ufak bir bilgim olmadığı için biraz araştıracağımı söyledim ve yine evden tepkiler gelmeye devam etti
Bu iş hakkında bilginiz varmı veya önerebileceğiniz şu işi yapabilirsin tarzında görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

gemi işleri için firmalar önce sertifika vereceğiz diyor ve tkatlıyor bu firmalar hakkında iyi araştırma yapın. gerisi için ise hayatında baaşarılar dilerim.

O gemi işi sakat, hepsi bir düzmeceden ibaret.

O gemi işi sakat, hepsi bir düzmeceden ibaret.
Hepsi değil çoğu diyelim. Arkadaşımdan biliyorum güzel paralar kazanıp gelip hayatını kurdu yani çok iyi araştırmak lazım ve mümkünse tek değil yanına aynı kafada tanıdık birini bulup gitmek daha kısa sürede adapte olmayı sağlıyor.

illa sertifika diye tutturuyorlarsa devlet bunu işkur veya ismek aracılığı ile ücretsiz veriyordu.
Dolandırıcılık olayları çok fazla dikkat et de

bu aralar amerikada olan bir gemi kaptanımız var bakmaz ama bakar ise o bilgi verebilir :D [MENTION=21977]N1-Kyuza[/MENTION]

Son düzenleme:
Ev tepkilerine çok fazla kulak asıp, içini karartma. Severek yapabileceğin mesleklere yönel. Elbet bir işe elin-kafan yatkındır.

Arkadaş konuya etiketlediği için yeni gördüm.Ben 5 yıllık okul hayatımdan sonra şuan Uzakyol Vardiya Zabiti olarak (türkçe meali gemi kaptanı) okyanus aşırı çalışan gemilerde çalışmaktayım.Şuan hali hazırda Manzanillo/Meksika'dayız.Bu denizcilik eğitim sektörü biraz sıkıntılı çok fazla dolandırıcı var.Eğer arkadaş bana özelden numarasını atarsa seve seve yardımcı olurum.Doğrusu ile yanlışı ile anlatırım.

Geri